Új hozzászólás Aktív témák

  • pibácsi

    senior tag

    válasz silboy #2753 üzenetére

    Szia silboy!
    Én is azt mondom, hogy nem jó formátumba vetted át. A minDV eredeti formája vagy DV-1, vagy DV-2. Újabban a DV-2 a jó, mivel ez külön választja a hangot, a DV-1-ben ez egybe van. MInden esetre keress egy DV-2 fájlformát a Pinnacle 17 capture részén. Vagy más progival vedd át. A MovieMaker DVD-1 be veszi át, ami nem szerencsés.Ezeket a Media Player Clasic símán lejátssza. Ez egy váltottsoros videó lesz elég nagy helyfoglalással. Ha DVD-re akarod tenni, akkor kell hozzá egy olyan videó szerkesztő. ami szerkesztés után vagy DV-be, vagy mpg-be tud menteni, vagy egyenesen DVD-be. Lehet, hogy a Pinnacle 17-es is jó erre, nem tudom. Én Uleadot használok. Megszerkesztem DV-2 be és úgy is mentem ki, majd egy őnálló DVD szerkesztővel készítek egy DVD-t, amit azután akár PC-n, akár DVD lejátszóval TV-ben is megnézhetem. A "síma" avi alatt mit értesz, mivel az egy un. konténer, amin belűl elég sok fájl létezik. (pl. tömörítetlen, Xvid, Divx, DV-1, DV-2, M-Jpeg, Windows V-9, H263, stb) Itt is vigyázni kell, hogy az eredeti váltottsoros fájlt őrízzük meg, tehát nem lehet csak símán a szokásos Xvid, Divx fájlokat alkalmazni konvertáláshoz, azokat is be kell állítgatni és utána sem minden lejátszó játsza le.

    Üdv. Pibácsi

Új hozzászólás Aktív témák