Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • qnadam

    veterán

    válasz cocka #3025 üzenetére

    Akkor ennek nem is a hullámosodás és csíkozódás eltüntetése, hanem az hang és a kép szinkronja?

    de, az is célja. plusz mellékhatás, ha a digitalizáló nem dob el képkockákat, akkor nem fog csúszni a kép meg a hang.

    Meg az is kérdés persze, hogy ez milyen formátumban lett véve, mert nálam a PAL mindig jobb minőség, a SECAM meg valami iszonyat nagy hulladék. Rendszerint lila csíkkal az alján.

    akkor valami nálad nem jó, ez pl egy secam felvétel, amit a pio dvd konvertált palba, mert a secammal a kameráim nem tudnak mit kezdeni.

    Amit írsz, ahhoz az kell, hogy ne rajzfilm legyen, meg ne szinkronos, hogy garantáltan lásd is az illetők arcát, amikor beszélnek.

    nem, ahhoz az atmoszféra is bőven elég, pl egy ajtócsapódás, az sokkal pontosabb :) de egy másodperc csúszás a házi felvételen már bőven elég arra is, hogy a beszélő kinyitja és becsukja a száját, majd kicsit később halljuk is, hogy mondott valamit.

    A legutóbbi feltöltésemről mi a véleményed? 2995-ösben

    szerintem kicsit sötét (a kiégett fehér is szürke), a színei is furcsák helyenként, de én nem tudom, hogy eredetileg milyen. egyébként korrekt. meg a hangszinkronban se vagyok teljesen biztos, de ez is lehet, hogy már a kazettán is ilyen. ha a videót pl youtube-ra teszed utána, akkor jó, hogy 50 fps-re van deinterlace-elve, így megmarad a mozgások folyamatossága.

    istálló? gazemberség? hupákolás?

Új hozzászólás Aktív témák