Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Eastman #14543 üzenetére

    1883-ban szabadalmaztatták... ;)

    KILÉPŐTESZT

    Egy férfi, aki néhány éve elmeotthonban volt, végül úgy tűnt, hogy mentálisan javult addig pontig, hogy elbocsátható az intézetből.
    Az intézmény vezetője, dicséretes óvatossággal úgy döntött, hogy először felülvizsgálja.
    – Mondja meg nekem – kezdte –, ha elengedjük, mit akar kezdeni az életével?
    A páciens azt mondta:
    -Csodálatos lenne visszamenni a valós életbe, és biztosan tartózkodnék a korábbi hibáimtól. Nukleáris fizikus voltam, tudja, és hatalmas volt a stressz az én munkámban, a fegyverkutatásban. Ha felszabadulok, én a továbbiakban csak elméletben dolgozom. Abban bízom, hogy a helyzet kevésbé nehéz és megterhelő lesz.
    – Csodálatos!
    – Van még más is. – folytatta az ápolt. – Lehet, hogy tanítanék. Van jónéhány dolog, amit át kell adni a tudósok új nemzedékének, hogy a további felemelkedésünk biztosítva legyen.
    – Abszolút – mondta a főorvos.
    – Aztán meg írhatnék is – folytatta. Jelentős szükség van a nagyközönség számára a tudományra vonatkozó könyvekre. Vagy talán még egy regényt is írhatok a tapasztalataim alapján.
    – Érdekes lehetőség – bólogatott az igazgató.
    – És végül, ha ezek közül egyik sem jönne össze, még mindig maradhatok teáskanna.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák