Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Noddy #9289 üzenetére

    meg vagy őrülve? Hogy ilyen mondatokat írsz?:Csak azt érzem ki a szavaidból, hogy olyan mérhetetlen gyűlöletet érzel a zsidók iránt, hogy a megtérés lehetőségét is megvonnád tőlük. Nem?

    Éppenhogy megtérésüket szorgalmazom! Csak nem látom az igyekezetüket! ellenben látom a mai magyar keresztény gyülekezetek egynémelyikében az igyekezetet, hogy a keresztény testvéreket a zsidóimádatra öszönzik!
    És ez roppent mód helytelen! Ezt a dolgukat bizonyhogy gyűlölöm!

    Mert ha a keresztények a zsidókat kezdik el imádni, és az Új-szövetségi próficiák helyett az ót tekintik meghatározónak, akkor a Nagy Vörös már megint elérte, hogy a kerszténység ezen része visszacsúszott a keresztényi csúcsfejlódés létrafokán!

    Más szóval: azon gyülekezetek, ahol a keresztény testvéreket vissza akarják "prófétálni" az Ó-szövetségbe, bűnt követnek el ! Erre nagyon jó példa a N.S. gyakorlata!

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Noddy #9359 üzenetére

    Így van, a szülők sokszor azért kereszteltetik meg a gyereket, mert ki tudja, ártani nem árt. Meg hát társadalmi elvárás is, bizonyos körökben. De erről nem a keresztelés intézménye tehet.

    Fizikailag a keresztelés, gyónás, és még néhány hasonló egyházi szertartás lényege, hogy az emberhez közelebb hozza az isteni dolgokat. Ha cselekszem is, az egy mélyebb elhatározást feltételez.

    A gyónás intézményét sokan kritizálják. Pedig annak is pont az a lényege, hogy bemész, előtte összeszeded, átgondolod a bűneidet, és valódi bűnbánaton mész keresztül. Majd hangos szóval ki is mondod ezt, vállalod, hogy ezt tetted, de ezen változtatni szeretnél. Ráadásul nem a "semminek", hanem egy látható élő embernek mondod el. Aki esetleg segíteni is tud neked, hogy hogyan tudsz közelebb kerülni Krisztushoz. Szó sincs róla, hogy a pap bocsát meg, vagy hasonló. De itt is ugyanaz a lényeg, elhatározás, és fizikai cselekvés.

    A keresztelés is hasonló. Egy magasabb fokú elkötelezettséget jelent, ha ténylegesen odaállsz a keresztvíz alá és átesel a szertartáson. Ez benned is megerősíti a szándékot.

    Érdekes, de bárki keresztelhet, nem szükséges papnak, vagy lelkésznek lenni ahhoz, hogy keresztelhess.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Vikusz77

    tag

    válasz Noddy #9359 üzenetére

    Köszönöm hogy válaszoltál, és leírtad azt is mi a módja a megkeresztelkedésnek.
    Én is így emlékeztem, meg így is érzem ahogy mondtad és idézted.

  • Horka1

    tag

    válasz Noddy #9411 üzenetére

    Teológiai felkészültség?
    Az azt jelenti, hogy a teológiai felkészültségű ember ismeri a keresztény dogmarendszert és ahhoz elválaszthatatlanul ragaszkodik?

    "mint pl Horka1-nél is, hogy ha ő valamit nem ért meg"

    Honnan is tudhatnád te, hogy én mit értek és mit nem. Csak a saját ítéletedet tudod most itt is leírni, mivel hogy nem látsz a fejembe túl azon, hogy nem is ismerjük egymást. De a nekem tulajdonított gondolatod is ékes bizonyítéka annak, hogy te sem valósítottad meg a ne ítélj dogmáját, vagyis menj szépen és a saját szemed gerendázatát igazgasd a te szemedben, és ne a másik ember hogy létével foglalkozz.

    E helyett, válaszold meg azt a kérdést, hogy Jób könyvében, Isten miként nevezheti fiának a Sátán? Mert ti fene nagy teológusok aztán mindenre válaszoltok, csak teológiai kérdésekre nem.
    Mert te nyilván teológiai felkészültséged teljességében ezt simán meg tudod nekem és a többieknek magyarázni.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • csaba54

    tag

    válasz Noddy #9411 üzenetére

    ezek szerint beszélgethetünk akkor is ha éppen ütközik a véleményem a többségével és ha ez esetleg már sok lenne,figyelmeztetés is van,vagy azonnali kitiltás
    ebből a topikból lehetek csak kitiltva,vagy az egész fórumról

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • JJános

    addikt

    válasz Noddy #9421 üzenetére

    Köszönöm Noddy!
    Az az igazság, hogy bár nem tudtam, de gyakoroltam, hívő ember lévén. :)

    2007-05-06 óta itt!

  • Horka1

    tag

    válasz Noddy #9427 üzenetére

    A holocaust még nem dogma. Most kezdik el azzá tenni. Majd 30-40 év múlva az lesz.
    A dogmák légből kapottak, pont az a baj velük. A bibliai szöveg figyelembevételével valakik úgymond törvényszerűségeket állapítanak meg, amit aztán beépítenek az adott vallás tanrendszerébe, és tényként kell elfogadni a tanulóknak, tehát a híveknek. Vagyis minden dogma, amit nem lehet megkérdőjelezni, és egy felsőbb központból határozzák meg, hogy márpedig az úgy van. Így kerül képbe a Holocaust is, hogy tudniillik a tagadás betiltásának szándékával akarják dogmatizálni, hogy az tényként legyen kezelhető, anélkül, hogy külön bizonyítani kellene az igaz voltát. Vagyis a holocaust, hit tárgyává válik. Kíváncsi leszek, mikor kerül bele az evangéliumokba? Majd egy 100 év múlva valószínűleg. Ámbár benne van már, hiszen számtalan eset van a bibliában, amikor is a zsidók más népek áldozataivá válnak. Azok a mocskos antiszemiták mi?

    Mit jelent az antiszemita kifejezés? Tudom, csak kíváncsi vagyok a ti értelmezésetekre.

    "úgy írja le mint iszonyatos erős fényesség. "

    Akkor minek kellett világosságot teremteni, ha egyszer már megvolt? Ha mindenütt jelen van Isten, akkor nyilván az ő fényének is jelen kellene lenni, égitestek nélkül is.

    Sehol nincs olyan az édenben, hogy törvény. Egy tiltás volt, de törvény nem. Bűn, tehát rossz dolog, de akkor még nem voltak jónak és rossznak tudói, tehát nem igen volt értékítélet, ahogyan az almára sem mondhatta, hogy jó, vagy rossz, mivel nem létezett e két kategória.

    A magyarázataitok hiten nyugszanak, tehát már a magyarázata is ingoványos terület, hiszen, ha valamit magyarázni lehet, tehát végkövetkeztetést lehet levonni, akkor arra az eredményre logikai úton jutott az ember, vagyis nem hit tárgya a dolog, hanem tárgyi tudás. Vagyis, hitet nem lehet magyarázni, amit lehet magyarázni, az meg nem hit kérdése.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • csaba54

    tag

    válasz Noddy #9429 üzenetére

    megnyugodtam
    a felsorolt hibákat nem fogom elkövetni
    nem személyeskedni,ócsárolni jöttem
    egyszerűen tudni szeretném,mi van a hit hátterében olyan okos, müvelt,tanult embereknél akik nem a térítő,hanem a térített oldalon állnak
    miért nem látják,vagy nem akarják látni azokat a dolgokat, amik hibásak a gépezetben és ami alapjánt látniuk kellene a gép működésképtelenségét is
    és akkor az jön,hogy én hiszek benne mert van hitem és itt nincs tovább érvelés itt megáll minden,csak a mű maradt hibás továbbra is

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • Horka1

    tag

    válasz Noddy #9437 üzenetére

    De kiványcsi vagyok a hívők válaszára, ami nem azt jelenti, hogy azokat kételkedés nélkül el is fogadom. A beszélgetés, nálam ez. Felmerül egy kérdés, arra jön válasz, aztán kérdések és válaszok özöne, vagyis adott téma széleskörű kitárgyalása.

    Na ez a bűn dolog hibádzik akkor is. Mivel nem voltak jónak és rossznak tudói, nem kerülhettek bűnbe. Mert még azt sem tudták, hogy egy szabályt megszegni, jó vagy rossz, sőt logikátlan dolog ilyen szabályt kitalálni, ha egyszer maga Isten is tudja, hogy tulajdonképpen két intellektuális "zombival" van dolga. Hiszen az alma elfogyasztása után jön az a rész, ami így szól: És meg nyilatkozának az ő szemeik... tehát a tudás, a megvilágásodás (Az Isten világossága, sem fény valószínűleg) egy aspektusa nyilvánul meg, ahonnan kezdenek fejlődni.

    "2,17 de a jó és a rossz tudásának fájáról nem ehetsz, mert ha eszel róla, meg kell halnod"

    Aztán ettek, és még sem haltak meg.

    "2,16 Ezt parancsolta az Úristen"

    Meg ezzel a parancsolással is gondba vagyok, hogy nyilván akit szeretek, akit én teremtettem, azzal együttműködve ellátom jó tanácsokkal, és nem katonai fegyelmet tartok, parancsolgatok nekik! Alaki kiképzést kaptak?

    Másrészt a tiltott dolgokat elrejtem előle, és nem a figyelmét hívom fel rá, hogy na látod azt? Na ahhoz nem nyúlhatsz. Nyilván az lesz az első amihez hozzá nyúlnak.

    Tehát az egész dolog nem stimmel. Hinni lehet, de tényként kezelni nem.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Horka1

    tag

    válasz Noddy #9437 üzenetére

    "Ha jobban ismernéd Isten dicsőségét akkor tudnád, hogy abban minden rossz dolog elpusztul."

    Akkor tehát miképpen diskurálhat Istennel a Sátán, szemtől-szembe? Hogy, hogy nem pusztult el abban a pillanatban?

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Horka1

    tag

    válasz Noddy #9446 üzenetére

    Kár, hogy megint feltételezésekbe bocsátkozva állítod, hogy nekem halvány lila fogalmam sincs semmiről, miközben amit beszélsz sehol nincs a bibliában. Te a saját kitalálmányaiddal akarsz fölém kerülni, de sajnos tudhatnád, te teológiailag jól képzett barátom, hogy aki legnagyobb akar lenni alázza meg magát (és ne másokat hülyézzen) mert bizony

    Ez vonatkozik rátok éppen

    "Mt 23,13 De jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok, mert a mennyeknek országát bezárjátok az emberek előtt; mivelhogy ti nem mentek be, a kik be akarnának menni, azokat sem bocsátjátok be. "

    Jó lenne magadban legalább tisztázni, hogy milyen viselkedés mintát mutat Jézus, és hol vagy te ahhoz képest?

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Horka1

    tag

    válasz Noddy #9452 üzenetére

    Tehát most elismered, hogy amikor azt mondtad nekem, hogy teológiai ismeretek nélkül írok, akkor éppen nem volt erre semmiféle megalapozottságod? Mivel ez azt sejtette, hogy te valami ilyesféle végzettséggel rendelkezel, ami ezek szerint nem igaz.

    Ha pedig csak néhány alkalom meglátogatása az alapod arra, hogy biblia magyarázatba kezdj, akkor nem csak, hogy nem vagy felhatalmazva, de még a kellő ismereted sincs meg ahhoz, hogy téríts és ultimate tanításnak tekintsd az elképzeléseidet, miközben a Jézusi magatartási minta közelében sem tartózkodtál, miközben Jézus követőjének, tehát kereszténynek mondod magad. Érdekes.
    Akkor hát lehet, hogy Isten és a Sátán viszonya, mégsem olyan ahogyan te azt elképzeled? Akkor mégsem abszolút igazságokat fogalmazol meg, pusztán a feltételezéseidet?

    "Milyen farizeusi cselekedetet tettem?"

    Ezt a kérdés mos tmár meg is tudod válaszolni magadnak.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Horka1

    tag

    válasz Noddy #9466 üzenetére

    "Annak ellenére hogy a Bibliáról semmit nem tudsz,"

    Kettőnk közül egyenlőre én adtam egy-egy részlet magyarázatát. Te már csak annak kritikájával foglalkoztál ugyebár. Ahelyett, hogy magyarázni próbáltad volna.

    Azon kívül, ha nem ismerném a bibliát, ugyan miként hozhatnék elő idézeteket belőle? Egészen logikátlan elképzelés.
    És még egy nagy különbség, én nem akarok téríteni, és nem is állítom be magam kereszténynek, a leírtakat értelmezem, ahogyan én látom. Ha egyszer a Sátán ott áll Istennel szemtől szemben, akkor ott áll, azt bele magyarázni, hogy de Isten ilyen meg olyan képességekkel rendelkezik, hogy az egyik mondatodba, mindent elpusztít, a másikban meg nem, ez nem az én erőlködésem, valamiféle műigazság, meg műteológia megalkotására, hanem a tiéd. Ebből szépen le kellene vonnod a tanulságot, és belátni, hogy nem nyert hangszórót az elképzelésed. Minek erőltetni olyat amiről kiderült, hogy nem állja meg a helyét. Magadat csapod be, az általad gyártott igazsággal, aztán azokat akiknek ezt tovább adod, őket már kifejezetten eltéríted a helyes úttól, ami elsősorban az, hogy gondolja át önmaga a dolgokat, és ahogyan Jézus mondja is, hogy jön majd a vigasztaló (szentlélek), az vezet benneteket. NEM PEDIG EGY MÁSIK EMBER. Tehát nekem ez az igazságom, neked legyen az, honnan tudhatnád te, hogy én milyen instrukciókat kapok belül? Sehonnan? Akkor meg milyen alapon akarnál kényszeríteni, hogy de én azt és úgy fogadjam el, ahogyan te mondtad, mert szerinted az úgy van. Szerintem meg nem úgy van. A zöld, az zöld, a piros, piros, a Sátán meg ott állt Istennel szemben, és mindezt megtetézve még beszélgettek is, és még fogadást is kötöttek, és Isten a szent eberét átadta prédának ebben a történetben?

    Hihetetlen? Összeomlik benned egy az Istenről képzelt világod? Nem tehetek róla. Ezt írja a te szent könyved.

    Látod és ékes bizonyítéka annak amit mondok is.

    Azt írod
    "Érdekes.
    Isten és a Sátán viszonyát nem kell elképzelni, le van írva hogy mit kell tudni róla."

    És erre beteszed ezeket azokat az igehelyeket, amik éppen rád vonatkoznak, amik nem az Isten és a Sátán viszonyát írják le. Legalább stillszerűen, arról a viszonyról mutattál volna igehelyeket.

    Én nem találom ki a bibliát, meg megreformálni sem akarom, mivel nem is lehet. Elő kellene venni az igaz tanításokat, amik rejtve vannak előttünk

    Hanem a betokosodott dogmatizált gondolkodásmódból kellene kilépni neked, meg a többi szektás kereszténynek. Mindenféle kereszténység szekta egyébként, csak, hogy legyen megint min csámcsogni, és elolvasni, ami oda van írva, és csak arra hagyatkozni. Nem pedig meséket költeni hozzá.

    Mert a mai kereszténység nem más, mint az ezeregy éjszaka meséinek nyugati változata, jó sok szándékos hazugság elemmel fűszerezve.

    Ember. Vidd el a bibliádat egy nagyobb könyvtárba. Tedd le egy asztalra középen, és távolodj el az asztaltól, amennyire csak tudsz. És nézd meg, hogy mekkora hatalmas tudás van felhalmozva, és ahhoz képes milyen parányi a bibliád.

    Te azt hiszed, hogy Isten egész története be van zárva egy pár száz oldalas könyvbe, és nincs azon kívül semmi más? És elhiszed, hogy az a könyv a szín tiszta valóságot tartalmazza? Az ó szövetség nem szól másról, mint a zsidók folyamatos lázadásáról Istenük ellen, Az újszövetség meg az írók mesemondásáról.

    Ott van mindjárt Lukács mondjuk, elképzelni sem tudom, hogy abban az időben, azon a vidéken, abban a kultúrában, létezett ilyen név egyáltalán, de ha véletlen igen, akkor is majd 100 évvel később született, mint ahogy Jézus befejezte földi pályafutását. Le is írja Evangéliumában "1 Mivelhogy sokan kezdették rendszerint megírni azoknak a dolgoknak az elbeszélését, a melyek minálunk beteljesedtek, 2 A mint nékünk elõnkbe adták, a kik kezdettõl fogva szemtanúi és szolgái voltak az ígének: "

    Tehát szépen leírja, hogy ő maga már mások elbeszélései alapján írta az evangéliumot.
    Ismered te az információ torzulás jelenségét? Hogy ami száz éven át hagyományozódik az mennyire hasonlíthat az eredeti információra?

    Te egy mesét hiszel, és azt abszolúte igazságként kezeled, ad abszurdum, még hülyének is nézel másokat, amiért nem hiszik el ugyan azt amit te.

    Ember. Önálló gondolkodás. Ezzel a képességgel ruházott fel Isten. Nem kell mások dolgait készpénznek venni, mert átvernek, akkor is, ha az le van írva, és akkor is ha az Isten szavának van nevezve. Mert egyértelműen kijelenti Jézus, és ezen nincs mit magyarázni. Jön a vígasztaló, az vezet majd titeket. Tehát Isten nem könyveken keresztül kommunikál az emberrel, hanem személyesen a szentlélek által, akinek te is meg én is meg mindenki, aki elfogadja, a temploma, tehát bennünk, belül működik. tökéletes egységet alkotunk vele.

    Te hiszel ma a médiának? Az igazat mond?

    Mert a biblia, lévén, hogy más nem igen volt abban az időben, a kor tv-je és rádiója. Média. Azzal a szerepkörrel, amivel a média ma is működik.

    Tudod, hogy mi a média kifejezés jelentése?
    Közvetítő.
    A feladata? Ezt egy médiaszakértő mondta, pár hónapja hallottam a tv-ben.
    A média feladata, a közgondolkodás, és a közbeszéd irányítása. Nyilván valamilyen érdeknek megfelelően.
    Akkoriban a pápaságnak megfelelően, és ezt a szerepet tölti be ma is.
    A biblia a világ legnagyobb átverései között szerepel. Benne van a világ első 5 legnagyobb hazugságában.
    Elhiszed, hogy igazság van benne. Hidd el. mit bánom én.
    De amíg te nyakig vagy a mesevilágba, addig ne akarj prédikálni, téríteni, igazságokat megfogalmazni. Mert a mese, az mese. Lehet tanulsága, mint ahogy van is. de nem abszolutizmus. Semmiképpen nem az.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Noddy #9466 üzenetére

    Bizonyhogy így és nem másként!

    "1 Tim. 6,1
    A kik iga alatt vannak mint szolgák, az ő uraikat minden tisztességre méltóknak tekintsék, [Eféz. 6,5.] hogy Isten neve és a tudomány ne káromoltassék.
    1 Tim. 6,2
    A kiknek pedig hívő uraik vannak, azokat meg ne vessék, mivelhogy atyafiak; hanem annál inkább szolgáljanak, mivelhogy hívők és szeretettek, kik a jótevésben buzgólkodnak. Ezekre taníts és ints.
    1 Tim. 6,3
    Ha valaki másképen tanít, [Gal. 1,6-9.] és nem követi a mi Urunk Jézus Krisztus egészséges beszédeit és a kegyesség szerint való tudományt,
    1 Tim. 6,4
    Az felfuvalkodott, a ki semmit sem ért, hanem vitatkozásokban és szóharczokban szenved, a melyekből származik irígység, viszálykodás, káromlások, rosszakaratú gyanúsítások,
    1 Tim. 6,5
    Megbomlott elméjű és az igazságtól megfosztott embereknek hiábavaló torzsalkodásai a kik az istenfélelmet nyerekedésnek tekintik. Azoktól, a kik ilyenek, eltávozzál."

    Úgy érzem, hogy ez az egy mondat a végére még ide kívánkozott!

    Mert tudjuk mi a nyilvánvalót, nem kell azt agyonhangsúlyozni! Szerintem már itten mindenki tudja a nyilvánvalót!

    Úgyhogy maga az ige ad nekeünk megmenekülést a haszontalan vitázókkal szembeni haszontalan vitáktól!

    Ha haszontalanságokkal töltjük ki ezt az igenhasznos helyet, leállunk nyilvánvaló magabízó és elvakult haszontalanokkal vitázni, hát a hasznos párbeszédektől vesszük el a helyet és időt, valmint az Őszinte Útkeresők tanításának lehetőségét!

    Higgyjetek nekem! Ezt a tipust sem ész érvvel, sem tényekkel, sem lélekkel meggyőzni nem lehet!
    Isten tudja miért kényszerítettnek ide jönni, hogy itt szüntelen ellentmondásba keveredjenek saját magukkal és csak ingerekjék mindazokat akik leállnak velük! Nem mondom többet, de higgyjetek nekem, ezeket ki kell kerülni, gáncsoskodásukat pedig át kell lépni!

    -f.csaba-

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Noddy #9500 üzenetére

    Ezt nagyon jól fogalmaztad meg, nagyon tetszik! Képzeld csak el, Mózes vándorol a pusztában, amikor elmenekült Egyiptomból, és találkozik Jetroval, aki szintén Isten hívő.
    Jézus maga is int minket, hogy vigyázzunk, vannak mások is, akik az ő szolgálatában állnak.
    Bálám, a kis huncut azért kicsit pénz orientált is volt, jutalomért elment megátkozni Isten választott népét. De rosszul sült el mindannyiszor.
    Ez a remény van bennem... Hogy Isten kiment minden bajból, az átkozóktól, még ha hibákat követek is el. Izrael sem volt hibátlan, mégsem lett megengedve, hogy átkot szórjanak rá.
    De jó, hogy valaki érti...Isten ad bölcsességet. Minek erőltetni?!
    Viszont ha Isten szól, hogy tedd, és nem teszed... Jajj....
    Ott már viszont Isten beavatkozása történik.

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Noddy #9520 üzenetére

    a kersztények Egójának legjobb hely Istennél van! Egy közös EGÓ egy evangéliumi, egy Istentől kiáradt hatalom, melyhez porhüvely sajátunk lénye mérhetetlen apróság csupán!

    Ugyanakkor Isten lát téged és ad neked új nevet( amit csak Ő és te tudsz). ad néked új Egót, melynek nem merik mondani már az ördögfiak, hogy ......Pált is ismerjük, de téged ugyan nem ismerünk, mert ki vagy te, hogy magadat valami félelmetesen nagy Egónak képzeled, hogy Istennek dolgait akarnád cselekedni, méghozzá úgy, hogy az nem is küldött téged? És azért, hogy lásd, nekünk a te pöttyön gumó sercenésed mint Egód nem parancsol, hát kimegyünk amaz emebrből akit idáig kínoztunk, de te leszel az akit elfoglaunk ezután!

    Aki megalázza magát, felmagasztaltatik, aki felmagasztalja magát, lealáztatik!

    Budha, látta Jézust és örült neki!

    Budha nagyon megalázta magát, mert királyfiként edobta mindenét, hogy megtalálja mindenki másnak is a helyes utat és rá is talált arra az útra, ami sok népekenek Jézusig meg is felelt, és úgy hivták, hogy "közép Út"!

    De legmélyebre mégis csak Jézus szált mikor kínhalálra adta magát értünk, mert bár Budha a király fia volt, de Jézuss meg az Istené! Magasabbról szállt alá, és mélyebbre ment! Minden mélységmerülőt megelőzőtt a saját Egójának megalázásában!
    és Isten, mindenkinél magasabbra emelte őt!

    Hogy még az íge is igaz legyen: Aki megalázza magát, felmagasztaltatik.....

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Noddy #9518 üzenetére

    Jézus 300 ószövetségi próféciát töltött be rövid 33 földi élete alatt, ami mind meg van írva...
    Az újszövetség az ószövetség beteljesedése... "Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem..." Sőt, ott volt az ószöv-ben végig, az Úr Angyala, aki találkozott Ábrahámmal, az Isten Fia, aki Sidrákkal, Misákkal, és Abednégóval ott volt a hétszer fűtött kemencében... Bocsi, ezt nem tudtam kihagyni! :)
    Szeretettel...

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Noddy #9520 üzenetére

    Ez így van. Olyan hatalmas Úr mellett, aki a Seregek Ura, hogy növelhetné az ember a maga ego-ját?

  • JJános

    addikt

    válasz Noddy #9518 üzenetére

    Azért, hogy nem komolyan gondoltam egy smile a bizonyíték. :)

    2007-05-06 óta itt!

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Noddy #9563 üzenetére

    No és melyik "párt" pártolta ki Jézust,? Melyik párt állt ki érte?

    Mellesleg hozzá kell tennünk mindjárt, hogy ezek a csoportosulások semminemű szempontból sem sorolhatók a mai értelemben vett pártok halmazba!
    Én azt mondanám inkább, hogy társadalmi rétegződések voltak, amit nagy valószínűséggel egyrészt a hagyományok, másrészt a vagyoni helyzet, a státus co határozott meg: És sokalat inkább kevésbbé, vagy egyáltalán nem az, hogy ki mit vallott!
    Mint ahogy ezek a rétegek elkülönültek minden téren az életben egymástól, úgyanúgy még a vallásgyakorlásukban sem voltak közösek.

    A kereszténység már csak ebből a szempontból is forradalmi változást hozott, mert keresztény bárki lehet!!! Nem kell hozzá gazdagság és még ajánlás sem! De azt azért megmondom, hogy Magyaroszágon is találkoztam olyan tapsikáló keresztényekkel, akik elöször nem engedtek be az Istentiszteletükre, hanem csak a második alkalomkori próbálkozásunkon A másik helyen meg csak közvetítő vihetett be és feketeruhás "kommandó tipusú kidobók" álltak az ajtókban és azt vártam mikor kérik hogy mutassam fel a kezemen a pecsétet. De farizeus, is csak a legazdagabbak, vagy azok által kiválasztottak lehettek-gondolom nagy szerényen....

    [ Szerkesztve ]

  • JJános

    addikt

    válasz Noddy #9573 üzenetére

    Igazat írsz, de az is meg van írva, hogy ezekre az emberekre lesz kitöltve a kegyelem.
    Ezért nem számít milyen bünösök.

    Mi a pogányok közül valók, Isten közvetlen szolgái leszünk.

    De a zsidókra, Izraelre is ki lesz töltve az ingyen kegyelem.
    Majd az Úr Isten kitisztítja őket, ahogy minket is. Sion, és Jeruzsálem lesz a királyság központja.

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz Noddy #9582 üzenetére

    Nem tudnak mást csinálni. Azt mondta Isten, Izraelnek, hogy férjetekké lettem. Jeremiás 3-ban azt hiszem.

    2007-05-06 óta itt!

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Noddy #9761 üzenetére

    Egyetértek. Azért hívnak engem ide-oda... De rendszeresen nem járok, és nem fogok tartozni sehová. Hívőkkel meg minden nap találkozom, a ketten - hárman való együtt ima bármikor megoldható! :)
    Amúgy meg sosem vagyok egyedül! Az Úr mindig itt van velem! :)
    Jézus is írt leveleket a gyülekezeteknek...feltételezem, hogy ismerős, és már eleget emlegettem...:
    Jelenések:3, 14-22.
    A Laodiczeabeli gyülekezet angyalának is írd meg: Ezt mondja az Ámen, a hű és igaz bizonyság, az Isten teremtésének kezdete:
    Tudom a te dolgaidat, hogy te sem hideg nem vagy, sem hév; vajha hideg volnál, vagy hév.
    Így mivel lágymeleg vagy, sem hideg, sem hév, kivetlek téged az én számból.
    Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok, és meggazdagodtam és semmire nincs szükségem; és nem tudod, hogy te vagy a nyomorult és a nyavalyás és szegény és vak és mezítelen:
    Azt tanácslom néked, hogy végy tőlem tűzben megpróbált aranyat, hogy gazdaggá légy; és fehér ruhákat, hogy öltözeted legyen, és ne láttassék ki a te mezítelenségednek rútsága; és szemgyógyító írral kend meg a te szemeidet, hogy láss.
    A kiket én szeretek, megfeddem és megfenyítem: légy buzgóságos azért, és térj meg.
    Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.
    A ki győz, megadom annak, hogy az én királyiszékembe űljön velem, a mint én is győztem és ültem az én Atyámmal az ő királyiszékében.
    A kinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek.

  • JJános

    addikt

    válasz Noddy #9764 üzenetére

    Én is próbáltam. Illetve nem is volt hova mennem, 6 évig. Jártam több felekezetben, de mindenhol csak az elutasítottságot kaptam. De igazad van, járni kell.

    Idővel megtanulja az ember, hogy kivel szabad beszélgetni, kitől kaphat jó szót, és kitől buzdító szavakat. Azt is, hogy kit kell buzdítani, kinek kell a jó szó, és kit kell kerülni, vagy legalább is távolságot tartani.

    De az eledelért, az áldásért járni kell. :K

    2007-05-06 óta itt!

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Noddy #9764 üzenetére

    Ezen megbotránkozni? :) Ne viccelj már...
    Ne aggódj, pontosan értem, miért mondod, hogy szükséges a gyülekezet.
    Nem vagyunk egyformák. Különböző problémákkal találkozunk, különböző szempontból...
    Tudom, hogy van még hat levél, de nem véletlenül másoltam be ezt.
    Sokak szerint Laodiczea idejét éljük, azt hittem hallottál már erről.
    Abban az időben élünk, amire Jézus azt mondta, hogy kiköpi, mivel sem hideg, sem hév...
    Várom a következő megnyugtatóbb korszakot! :D

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Noddy #9772 üzenetére

    2000 óta nem tartozom közösséghez, de azóta is mindenhová elmentem, ahová hívtak, tettem a dolgom. Időt, pénzt, energiát nem kímélve. Egy éve van az, hogy nem "akarok" járni sehová, de amint látod, azért mégis beállok oda, ahol úgy látom szükség lehet rám. Annak ellenére, hogy inkább kerülném. (Okkal)
    Isten tart meg, nem a gyülekezet, és ha ez helyén van, akkor a gyülekezet is működhet helyesen.
    Ha ez a hat év ennyire bevált, akkor nekem van még 5? :P
    Nem komoly! :)

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Noddy #9794 üzenetére

    Bizonyítéknak még itt van az egész teremtett világ, bármerre nézel, ezt látod.

    Nem tudhatjuk, hogy ki üdvözül, és ki nem, ez Isten saját jogkörébe tartozik eldönteni. Csak ő dönthet. Nekünk nem is az a dolgunk, hogy kitaláljuk, melyik ember esetén hogy fog majd dönteni Isten. Ezért mások üdvözülésével nem is nagyon foglalkoznék.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz Noddy #9787 üzenetére

    Élőben nem csépelnénk így egymást. Élőben ez úgy működik, hogy csodaszépen mosolygunk egymásra, kedvesen válaszolunk a kérdésekre, aztán a másik háta mögött megyünk susárolni. Szóval ne aggódj, nem folyna vér, csak szellemi síkon... De ott nagyon.

  • JJános

    addikt

    válasz Noddy #9794 üzenetére

    Ezzel csak annyit akartam kifejteni, hogy ne az eszével keressen, és kutasson, de egyetértek.

    2007-05-06 óta itt!

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Noddy #9806 üzenetére

    Ezek a tudományoskodó elméletek kihoznak a sodromból. miért akarjuk tudományosan megmagyarázni Noé bárkájának történetét? Kitalálnak egyesek kitekert elméleteket, miközben a tengernyi bizonyítékot nem hajlandók elfogadni.

    Esetleg meg lehetne próbálni egy szinttel az írott szöveg mögé látni. Valóban az lenne számunkra a fontos információ, hogy hány könyök hosszú a bárka? És azon kéne filozofálgatnunk, hogy miként vihetett fel Noé pontosan 2 db papucsállatkát, esetleg poratkát a bárkára? Lehet, hogy akkoriban a poratkák akkorák voltak, mint egy nyúl, és az elefántok is akkorák voltak.

    Valóban nem akarjuk meghallani, hogy Isten hozzánk szól? Özönvíz nyilván volt, nagy területeket érintett, és biztosan sokan meg is haltak. De inkább azt kéne nézni, hogy mit tudunk meg a Biblia ezen részéből Istenről? És magunkra nézve ennek milyen következményei kell, hogy legyenek?

    Az sem lehetetlen, hogy meglesz a bárka, bár valószínűbb, hogy már nincs meg, hiszen több ezer év alatt általában eltűnnek, még a maradványaik is.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Noddy #9810 üzenetére

    "Hogy könyörült az emberiségen? " Ezt kijelentő módba téve ott a lényeg. És pont. Szerintem ez az, amit meg kell érteni, és megszívlelni.
    "Sőt Isten nagyszerű tervét érthetjük meg még jobban." Pontosan. És itt is pont.

    Lehet cincálni, tudományosan nekiesni, a két fenti mondat érvényes. És ez a leglényege. Minden további eszmefuttatás csak vitákat szül, eltávolít minket az üzenettől, végeláthatatlan és parttalan viták sora következik, értelmetlenül.

    Ha mégis kukacoskodni szeretnénk, akkor muszáj minden bibliai könyvet külön nézni, mert van ami szimbolikus, és van, ami nagyon is szó szerint értendő, történelmileg hű. De nálunk sokkal okosabb emberek is sokszor ízekre szedték, magyarázták, értelmezték már a Bibliát. Lehet, meg érdekes dolog ezt tenni, de a lényeg ne vesszen el a szemünk elől.
    Utalok ismét a fenti két mondatra.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • csaba54

    tag

    válasz Noddy #9817 üzenetére

    azzal semmi baj ha a biblia szerint élünk,sőt dícséretes lenne
    de a bibliát is ember írta,nem isten,
    isten milyen nyelven írta volna,melyiken a sok közül?

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • csaba54

    tag

    válasz Noddy #9833 üzenetére

    arra gondolsz,ha rossz történik akkor az nem róható fel istennek a jó viszont csak tőle való,így látják az emberek?

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • cucka

    addikt

    válasz Noddy #9866 üzenetére

    Tehát téged az egy igazság és/vagy a transzcendens világ létezése zavar?
    A transzcendes világ létezése nem zavar, leginkább azért, mert nem vagyok arról meggyőződve, hogy létezik-e egyáltalán.

    Az egy igazságnál az ehhez párosuló nagyképűség zavar igazából. Valahogy mindig mindenki tudja a tutit, hogy ki az igazi keresztény, létezik-e Isten, ha igen, akkor hogy hogyan lehet közelebb kerülni hozzá, mi történik a halál után, hogyan jött létre az univerzum. Minden keresztény teljesen meg van arról győződve, hogy azok a mondák és legendák, amelyekben hisz igazak. Érdekes módon, valahogy mindig 100%-osan biztosak abban, hogy tudják a választ ezekre a nagy, megválaszolatlan kérdésekre. Senkiben nem merül fel, hogy esetleg tévedne? (Persze, hogy nem, mert a vallás olyan, hogy önmagát és tanait axiomatikusan igaznak kiáltja ki. Aki hisz, az nem fogja megkérdőjelezni, mert ellentétes a hitével. Jól ki van ez találva :) )

  • cucka

    addikt

    válasz Noddy #9881 üzenetére

    Az irigység és az önzés alapvetően bennünk van, igen. A mások sanyargatása szerintem nem, bár attól is függ, hogy mit értesz alatta.
    Az ölés érdekes és árnyalt kérdés. Megölnél egy embert, hogy megments tizet? Kockáztatnád tíz ember életét, hogy megments egyet? Ha katona lennél, ölnél? A meglepő, hogy amennyire én tudom, kulturális háttértől függetlenül az emberek többsége nagyon hasonló válaszokat ad az ezekhez hasonló kérdésekre.

  • JJános

    addikt

    válasz Noddy #9884 üzenetére

    Nagyon szépen összefoglaltad! Tetszik. Aki akar ebben választ talál.

    Minden nap érzem a gonoszság egyre nagyobb mérvű növekedését. Az Úr közel van.
    Nagyon közel. A helyesen gondolkodó meg kevés. De az értelmesek sokakat oktatnak majd.

    2007-05-06 óta itt!

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Noddy #9888 üzenetére

    Sokan szerintem a karácsonyról sem tudják, hogy milyen ünnep. De tény, hogy a nem keresztényeknek nem ünnep. Legalábbis ők nem azt, legalábbis nem úgy ünneplik, mint a keresztények. Igazából el sem lehet várni tőlük, hogy olyan dolgot ünnepeljenek, amiben nem hisznek. A húsvét is egyszerre több ünnep. A keresztényeknek Krisztus feltámadása, a gyerekeknek jön a nyuszi, másoknak valami értelmetlen sonka evés, valakinek pedig semmi.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Noddy #9891 üzenetére

    Az is valami. Jelenleg nem ítélkeznék ezeken az embereken. És el tudom képzelni, hogy nagyon jó már az is, ha együtt van a család, és nem kell menni dolgozni.

    Persze nekem furcsa, és biztos számukra is az, ha belegondolnak. Ünnepelnek, de számukra nincs mit ünnepelni, hiányzik a tartalom. Egy keresztény embernek sokkal könnyebb a dolga ilyenkor. Tudja, hogy mit és miért ünnepel, hogy hogy készüljön fel rá, mi a jelentősége, stb.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • JJános

    addikt

    válasz Noddy #9899 üzenetére

    Így van! Én sem aggódok a katasztrófák miatt.
    Minél több lesz, annál közelebb az elragadtatás. Addig meg kitartunk.
    Csak nehéz elviselni a ömlő-áradó szennyet, ami a világban van. De ez még csak a kezdet. Lesz itt Sodoma még, sajna.

    2007-05-06 óta itt!

  • Horka1

    tag

    válasz Noddy #9914 üzenetére

    Nem csak arra, de arra is, meg bármilyen természeti jelenség előállítására. Cunamik, és tornádók, zivatarok és bármi előállítására.

    Persze nem ezt mondják róla, de még az emberi agyhullámok befolyásolására is alkalmas. Hangulatváltásokra vagy éppen isten-élmények szimulálására.

    A legelborzasztóbb, hogy a HAARP alapjául szolgáló energetikai rendszert már Nikola Tesla az 1900-as évek elején megalkotta, és bemutatta működés közben. Nem tévedés, ez egy több mint száz éves technológia.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Noddy #9944 üzenetére

    Ebből aztán sok esetben következhet a kiábrándulás, csalódás.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Rive

    veterán

    válasz Noddy #9953 üzenetére

    Ettől csak a 'szó szerint' igazi értelme világlik elő, azaz: 'úgy szó szerint ahogy ÉN mondom!'

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Noddy #9953 üzenetére

    Nem, és épp ez a lényeg. Ádám és Éva története sem lesz hazugság attól, hogy nem Ádámnak, és Évának hívták a két embert egy Éden nevű helyen. Épp ez az, amit mondok.

    Noé története sem attól lesz igaz, hogy pontosan azok az állatok kerültek be a hajóba. Ugyanúgy volt Jónás a cet gyomrában, mint ahogy Jézus az Isten báránya.

    Számomra a Biblia nagyon fontos, az Isten-ember kapcsolat írásos változata, ami mindig érvényes az emberre nézve.

    Ha szó szerint kéne értenem, hogy Jézus bárány, azt kéne mondanom, hogy ez hazugság, hiszen ember és Isten, de nem bárány. És mégis... mert képesek vagyunk az írott szó mögé látni. Képesek vagyunk meglátni azt, hogy mit is mond a teremtés története, és hogy miért kerül a cet gyomrába Jónás.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Rive

    veterán

    válasz Noddy #9961 üzenetére

    Pont azért jó a példa. Szépen rávilágit, hogy az egész képes beszédre, hasonlatokra épül :K

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Rive

    veterán

    válasz Noddy #9964 üzenetére

    Először is: az ószövetséget nem szokás a 'mesék világába rakni'. Igencsak komolyan veszi azt mindenki, aki a Bibliával foglalkozik - akár nyelvészeti, akár kulturális, akár történelmi/régészeti, akár pszichológiai vagy vallásos szempontból (részben emiatt is tudjuk már, hogy a régiek néhol bizony ... nem bontották ki az igazság minden részletét, néhol meg egy pöppet többet is, mint amennyit lehetett volna :) )

    Másodszor: irreleváns. Attól, hogy az ószövetség - vagy más forrás - alapján meg tudod magyarázni az éppen használt képet, a képes beszéd, hasonlat még marad, ami.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Noddy #9964 üzenetére

    Ne általánosíts! Ne vegyél mindenkit egy kalap alá. Rive, és én sem teljesen ugyanazt képviseljük. Szerintem kicsit más oldalról közelítünk. Ha jól tudom, Rive nem hívő, legalábbis nem vallásos keretek közt. Én igen. Ezért látásmód-beli különbség van köztünk. És még vannak mások, akik megint más oldalról közelítenek a témához. Hiba lenne egy kalap alá betenni minket csak azért, mert egyetlen dologról ugyanazt mondjuk. A megkülönböztetést pedig ne értsd (és más se) alá-fölé rendelőnek. Csak mindannyian mások vagyunk, de néha van közös szál, hasonló elgondolások.

    Az ószövetségről pedig többször leírtam, hogy mivel nagyon vegyes, ezért nem lehet egységesen kezelni. Minden könyvet külön-külön. Hiszen több korban, több próféta által íródott. Más stílusok, korok, környezet, politikai helyzet... Nem lehet egy kalap alá venni.

    Vannak olyan könyvek, amik egyértelműen a valóság hű leírására törekszenek, mások pedig ugyanerre, csak szimbólumok által. A Teremtés könyvét nem lehet ugyanazzal a szemmel olvasni, mint mondjuk Sírák fiának könyvét. Az apostolok cselekedetei pedig megint másként kezelendők.

    Jézus pedig azért hivatkozik, mert érti, hogy ami ott képekkel szimbólumokkal van leírva, az ugyanúgy valóság, mint az, hogy ő az Isten báránya. Nem kezdi el fejtegetni, hogy igazából ősrobbanás volt, és a világ 5 milliárd éves, és voltak régen dínók is. Nem ezért jött. A Biblia sem ezért íródott.

    Jézus tudja, mit kell érteni Ádám neve mögött. Nem ördöngösség, ma is nagyon sokan értik, én magam is rájöttem egészen fiatalon.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Noddy #9961 üzenetére

    Pont ezért jó a példa. Tisztán és világosan érthető a legegyszerűbb ember számára is, hogy Jézus és bárány milyen kapcsolatban állnak egymással. Vannak hasonlatok, szóképek, amik nincsenek ilyen alaposan kifejtve. És vannak olyanok, amik pedig még kevésbé.

    Valamint nagyon jó példa arra, hogy a szó szerinti értelmezés miért is lehetetlen ebben a formában. Mert ilyen, és ehhez hasonló ellentmondások kerülnek elő. És akkor még egy szót sem ejtettünk a tapasztalt és megfigyelt világunkkal való ellentmondására.

    De ezzel nem azt mondom, hogy a Biblia hazugságokat tartalmaz. Éppen, hogy a legmélyebb igazságokat, az emberi természet alapjait, az Isten, és az ember kapcsolatának a gyökereit.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák