Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz emitter #894 üzenetére

    A teremtéstörténet írásának célját már leírtam. Káin és Ábel történetéről szintén. Noé történetéről is. Sőt arról is, hogy bizonyos értelemben valóban úgy történt. Olyat sosem írtam, hogy nincs hitbeli jelentősége. Valakivel összekeversz. Éppen hogy hitbeli jelentősége van. A teremtés, ha kicsit levennéd a szemellenzőt, azt mondja, hogy a világot Isten teremtette. Ádám és Éva. Na miről szólhat? Valószínűleg nem az a lényeg,hogy léteztek 6000 éve beszélő kígyók. Na mi a lényeg? Bűn. Az ember jellemzői, velejárói, olyan dolgok, amikre fgyelni kell, aminek ellent kell állni, ha közel akarunk kerülni Istenhez.

    De miért magyarázzam? Hatalmas jelentősége van. A zsidó nép Isten választott népe, Isten majd' minden oldalon jelen van a Bibliában.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • kymco

    veterán

    válasz emitter #894 üzenetére

    Bár nem akarom az evolúció ver. kreacionizmust folytatni (véleményem szerint elkezdeni sem volt érdemes), de a kérdésedre nekem van válaszom.
    Isten egy csomó mindenre választ ad ezekben a részekben.
    1. Isten minden látható és nem látható dolog teremtője.
    2. Nincs Isten rajta kívül (Nincs napisten, mert a Nap is teremtés része, nincs a tengernek istene, mert a tenger is a teremtés része, és Isten kezében van minden stb...)
    3. Az ember Isten teremtménye. Az ember nem isten, és nem is lehet azzá. Mindig is a Teremtő teremtményei maradunk... Az ember nem haverja Istennek, van kemény függőségi viszony.
    4. Az ''teljes élet'' elérhetetlen Isten nélkül. Rá vagyunk utalva, függünk Tőle, mert Tőle van minden.
    5. Az ember az Isten nélkül kiszolgáltatott, védtelen, és ezt sokszor még csak nem is látja.
    6. Isten nélkül az ember elveszett.
    .
    .
    .
    Öt perc alatt ennyit tudtam összeszedni. Ezek mind fontosabbak a Föld koránál, vagy a dínók bibliai jelenléténél. szvsz.

    [Szerkesztve]

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák