Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #8227 üzenetére

    "Én egész másképp látom a válaszokat, mint te. A szeretet is egész mást jelent számomra, mint amiről te írsz."
    tudom. sejtem te mit gondolsz szeretetnek es mit ertesz alatta. ne hidd hogy a szeretet ellen vagyok zsigerbol. azert irtam ilyen szamomra is "idegen" dolgokat hogy alatamasszam amit mondani akarok: sokan sokfelekeppen elik meg ezt a dolgot.

    nem lehet azaz nem erdemes atdefinialni a folgamakat es azt mondani hogy matol a szeretet az amit te erzel vagy az amit en erzek vagy amit akarki is. a vallas az embereknek szol szoval az emberekhez kell igazodnia es nem istenekhez, isteni erzesekhez. itt csak arrol tudok beszelni hogy az en vallasom az emberekert van. nem akarja megvaltoztatni oket, vagy elerhetetlen celt tuzni elejuk. amit ereznek, meg ha az neha durva, saros vagy alantas erzes is, akkor is azt erzik, es ezt a helyen kell kezelni, mint ahova valo. a szeretet jo dolog, altalaban kellemes, de a gyakorlatban nem nemesebb nem tisztabb mint mas erzelmek.

    szamomra ez volt az egyik legnehezebb elem a taoizmusban, talan evekig is parkolopalyan volt ez az ugy a lelkemben. de nem csak nekem nehez. ha rakeresek a szeretet szora az interneten a taoval kapcsolatban, nagyon nagyon nehez talalni olyan helyet ahol a helyen kezelik ezt a dolgot. pedig a taoizmus osi irasai es a legmelyebb elemzesek egyertelmuen szolnak. de, ez egy onmagat erosito dolog. a szeretet szo felertekelodott, a reklamja hatalmas, mara valami nevetsegesen tulertekelt kirakati diszbaba lett, az onmegdicsoites legjobb eszkoze. igyhat aki ellene mereszel mondani valamit az csak valami felorult lehet. hat legyen igy, de ez akkor sem valtoztatja meg a valosagot es a felorult szerint (szerintem) az a felorult aki homokba dugja a fejet.

    "önfeláldozás: azzal, hogy korlátozom az énemet, nyerek is. Ami a lemondással jár negatív következményként, azt visszakapom a mással való kapcsolatomban, hiszen ezáltal az javulni fog. Tehát ezáltal is több leszek. A lemondás és önfeláldozás ugyanolyan őszinték lehetnek."
    ez nem lemondas az en szotaramban, hanem uzletpolitika, piaci alku, ego-ajnarozas. nem az oszinteseg jut eszembe.
    ha megkerdeznel egy taoista mestert, valami olyasmit hallanal hogy:
    ha adsz, ne tudd miert teszed. ha kapsz, ne tudd miert kapsz. ha akarsz elj a lehetoseggel mikor adni lehet, fogadd el azt amikor kapsz es ha nem kapsz azt is ugyanugy, boldogan. ne keress kapcsolatot a ketto kozott.
    az onfelaldozas nem mas mint az ego jelenlete. ha a lemondast megvalositod, akkor az onfelaldozas ertelmet veszti.

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

Új hozzászólás Aktív témák