Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rive

    veterán

    válasz raver #712 üzenetére

    Bingó.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • kymco

    veterán

    válasz raver #712 üzenetére

    Az első bekezdésed nem értem, vagy te nem értettél :)
    A tudományban van fejlődés... ezt írtam is, és te úgy látom meg is értetted a hsz-ból.
    A végén az ember etikai fejlődésének hiányáról írtam szvsz elég egyértelműen. Te is így értetted?
    A vallásosság bizonyos formáiról nagyjából hasonló véleménnyel van a Biblia is, ahogy írod. A próféták pont ezekre hívták fel a zsidó vallási és politikai vezetők figyelmét, és ezt láthatjuk, mikor a vallást fel akarják használni saját célok teljesítésére. Így egykutyának lehetne tekinteni a tudománnyal, de ez azért nem igaz. Egyrészt, mert a tudományról jobb a véleményem, mint az ilyenféle vallásosságról. Másrészt a tudomány etikai éle csak az emberen múlik, a vallásnál viszont ott a Teremtő Isten. Mi hajlamosak vagyunk célt téveszteni, de akkor is és most is ott az Isten, akinek megvan a hatalma ezt korrigálni. Ezt tették a próféták, ezt tette Jézus, ez történt a reformációval, és ma is ez történik.... :)
    Főleg a keresztény vallás volt a végszó nálad... Indokolnád mi vezetett erre?

    www.refujvaros.hu

  • Viszlát

    addikt

    válasz raver #712 üzenetére

    Felszólalnék a könnyelmű általánosítás ellen.

    Apám közel 20 éve lelkipásztor. Sosem élt/éltünk a gyülekezet pénzéből, 12 órás műszakban dolgozik nappal és éjjel is, emellett végzi el a szolgálatát. Azért őt említem, mert látom a mindennapjait, de ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy csak ő lenne ilyen hozzáállású:


    Önző? Hja, ezért áldozza szinte minden szabadidejét arra, hogy evangélizáljon és segítsen az embereken.

    Pénz? Haha. Minden pénzt ami a gyülekezetbe befolyik a tagok bibliai adakozásából, magába a gyülekezetbe fordítja vissza, vagy karitatív célra megy. Még a benzinköltségét sem veszi ki, azt is saját zsebből fizeti.

    Elismerés? Még nagyobb haha. Napokig tartana sorolni hányan és hányan használták ki a hozzáállását, éltek vissza vele mind anyagi, mind szellemi területen.

    Szóval, okoska barátom, mielőtt leírsz egy ilyen durva általánosítást, nem ártana körülnézni egy kicsit és nem csak abból kiindulni, ami nagy felhajtással történik körülötted...

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Új hozzászólás Aktív témák