Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rive

    veterán

    válasz Dalai Láma #591 üzenetére

    Dalai Láma, [link]:
    És hogy nincs egy átmeneti faj sem? Láttál már fókát?

    Ott kezdődik a bibi, hogy csak (!) átmeneti fajok vannak ;] .

    Sztripi, [link]:
    EZ a bajom az ID vel es ezert nem tudomanyos elmelet. Ellentetben a kreacionizmussal peldaul...
    Én speciel még nem láttam olyan kreacio alapú elméletet, ami tudományos lett volna. Az általam eddig látottak mind elbuktak ott, hogy egy tudományos elmélet ne tartalmazzon elvileg is láthatatlan, érzékelhetetlen, ellenőrizhetetlen tényezőket.
    És mindegyik ilyen elmélet elkezdte sorolni, hogy miért is tesz úgy a teremtő, mintha nem is lenne. Meg, hogy ezt olyan sikeresen teszi, hogy úgyse veszük észre.
    (Ez a kritérium több irányból is megközelíthető, tudom. Levezethető a falszifikálhatóság szükségességéből, Occam bácsi borotvájából, satöbbi. De így külön említve egyszerűbb, még ha fölöslegesen szószátyár is.)

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • emitter

    őstag

    válasz Dalai Láma #591 üzenetére

    Egy megjegyzés erejéig visszakanyarodnék erre, írtad:
    Az a baj, hogy nem teszik lehetetlenné az evolúciót. A flagellumok sem. Voltak a flagellum nélküli bacik, eléldegéltek. Aztán sok lépésben kialakult a flagellum, sok-sok idő alatt. Eközben sok életképtelen és mellékág egyed is létrejött. Aztán megjelent az első baci flagellummal. Ez előnyt élvezett a többivel szemben, és jobban tudott szaporodni. Olyan jól, hogy hamarosan ő lett az uralkodó baci a flagellum nélkülivel szemben.

    Ugye az egyik érv az evolúcióval szemben részemről az volt, hogy vannak olyan szervek, amelyek nem alakulhattak ki lassan, hanem csak egyszerre. Viszont az evolúció azt mondja, hogy minden szépen lassan fejlődött ki mivel volt is rá sok idő, tehát semmiképpen sem egy szempillantás alatt jelent meg a flagellum. Jól is néznénk ki, hogy a baci ''szülőjének'' még nem volt flagelluma, az új egyednek meg már van. Ez képtelenség matematikai valószínűségét nézve.
    Írod, hogy sok-sok idő alatt sok lépésben kialakult a flagellum. Nem olvastad a linkelt ID-s cikket? Idézet belőle:

    Ha e kis biokémiai motor körülbelül tizenöt funkcionális eleme közül bármelyiket kivennénk, működésképtelenné válna. [...] Az evolúció csak lépésről lépésre tud ilyen komplex rendszert összehozni, de a baktérium nem várhatja meg a folyamat végét, mert ha nincs flagelluma, megsemmisül.

    Így már érted, mi ennek az érvnek (a tovább nem egyszerűsíthető komplexitás) a lényege? Ha így újra átgondolod a dolgot, még mindig tudsz valami magyarázatot adni rá evolúciós magyarázatként?

Új hozzászólás Aktív témák