Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz SystemRoot #3678 üzenetére

    CSAK ezzel megyünk valamire.
    Az ember azt hiszi magáról, hogy a logikájával valamire megy pontosabban csak azzal... mintha a logika mindenható lenne... és kevésnek bizonyultak az évszázadok pofára esései, kudarcai arra, hogy ez a pökhendiség mérséklődjön...

    Egyébként meg kiszerint 1 Isten, kiszerint 3, kiszerint Jézus Isten, Unitárius szerint nem, izraelita szerint, próféta. Kinek van igaza kérem?
    Ha én azt mondom, hogy hülyeséget zagyválsz össze-vissza... önmagában még nem cáfolom vele az értelmi képességeidet. Azt, hogy mások mást mondanak Jézusról, még nem cáfolja azt, hogy Ő Isten Fia, amit magáról is állított, és az Atya is megerősített... ergo max csipkelődés, játszadozás a részedről a vita eme része, amit a mosolygó arc is jelöl...

    Hár erre van egy két ellenpélda nem gondolod?:) Úgy kb az egész tudomány, az egész emberi civilizáció működése ellenpéldja ennek.:) A tudomány arra bizonyíték, hogy ciklusról ciklusra újabb modelleket alkotunk a világról, amelyek lehet hogy pontosabbak az előzőnél, de csupán (jó esetben) vetületei a valóságnak. A tudomány arra bizonyíték, hogy minden modell pontatlan :)

    Az egész dolog, amit csinálsz csupán önmagad szórakoztatása.... szvsz

    www.refujvaros.hu

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz SystemRoot #3678 üzenetére

    Huh!

    Na akkor sorban: tudjuk, hogy az emberi logikánk meddig terjed ki. Sőt, a tudomány meddig hatol el. A teremtett világegyetem határáig. Időben pedig az ősrobbanásig, másik irányban pedig semeddig, ott csak valószínűségek vannak. Tehát a tudomány az egy korlátos valami. És ez most egy teljesen tudományos állítás. A tudomány nem mindenható, és ezt tudja is önmagáról. Még az elméleti tudomány is, a tudomány elméleti lehetőségei is határosak. így a logika is. Ezért nem lesz soha tudományos válasz arra, hogy az univerzumon kívül/fölötte Isten van-e, vagy semmi, netán a spagettiszörny.

    Én nem tudom, milyen Isten. Kis részben ismerem, azt a részét, amit el tudok belőle fogni. És azt, amit Jézus megismertetett velem belőle. Felfogni sosem fogom tudni. Ez ilyen. Sokmindent feltudok belőle fogni, de csak a 4D-s világunkban az érzékszerveimmel felfogható részeket. Én azt mondom, hogy Isten ennél sokkal több. Még egymást sem ismerjük 100%-osan, mégis azt mondjuk ,hogy őt ismerem, ő az ismerősöm. Aztán ismerek belőle valamennyit. Pedig csak egy ember, véges élettel. Istent teljesen ismerni ezért lehetetlen.

    A hit pedig épp attól hit, hogy úgy bízom meg benne, hogy nem ismerem 100%-osan. Bízom benne.

    A tudomány mi? A tudományt sem tudjuk valami jól a nyelvünkkel leírni. A matematika nyelve le tudja írni, de az még csak a tudomány. Ha valamit 100% pontosan definiálni akarnánk, és precízen kifejezni magunkat, egy mondat is évekig tartana.

    Én nem tudom, hanem hiszem, hogy Jézus Isten fia. és azt is hiszem, hogy Isten létezik. És bízom benne.

    Newton törvényei épp annyira igazak, mint amennyire az az állításom, hogy a labdák kékek. Ez ugye csak a kék labdákra lesz épp igaz. De már ott is gondban vagyunk a különböző árnyalatokkal. Mint én is a fölfön Newton törényeivel. 80kg vagyok. Ha egyhelyben állok. Ha mozgok, akkor máris nem. Közelítően jók newton törvényei, itt a földön.

    akik olyan erkölcsösen élnek, és tényleg működőképesen, azok ha nem is úgy hívják, keresztény erkölcs szerint élnek. Csak nem keresztények. De Isten szereti őket is, úgyhogy nem én fogom eldönteni ,hogy mi lesz velük. Isten egyébként téged is szeret attól függetlenül, hogy te hiszel-e benne ,vagy sem.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák