Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz WN31RD #2357 üzenetére

    A másik oldal, talán ez érthetőbb:
    Ha épp egy Biblia-mániás ember van bajban, akkor nem mondok neki olyasmit, amiből az következik, hogy az ő világnézete, vallása alapjaiban hülyeség, és teljesen másképp kellene gondolkodnia. Nem mondom neki ilyenkor, hogy öregem, te jelentős részben egy tündérmesére építetted az életed, ideje lenne felébredni. Még ha esetleg úgy gondolom, hogy éppen a vallása miatt van bajban, akkor is nagyon óvatos vagyok ezzel.
    Egyrészt azért, mert tudom, hogy ilyenkor a legkevésbé türelmes és nyitott az ilyesmire, tehát értelmetlen dolog lenne pont ilyenkor előjönni ezzel. Másrészt - és ez sokkal fontosabb! - egyszerűen nem akarom bántani, nem akarom még én is külön cseszegetni, amikor egyébként is rossz neki. Ennyi.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • kymco

    veterán

    válasz WN31RD #2357 üzenetére

    Ebben a kultúrkörben az ember óhatatlanul igen gyakran (mihez képest persze) belefut a Bibliába és a kereszténységbe.
    Hogy ez mennyire így van, itt az én példám is.
    Gimiben meghatározó volt számomra a magyartanárom... Nagyon értékes asszony, sokat tanultam tőle....
    Annakidején a megfelelő helyen beszélt a Bibliáról is. Meghatározott úgy engem évekre, hogy a kötelező szemelvényen kívül nem olvastam semmit belőle, de vaskos véleményem volt róla....
    Ezt tapasztalom itt a fórumon is... olvasok számos vaskos véleményt úgy, hogy látható módon innen-onnan összeszedett attitűdök kivételével nincs primér információ... se a kereszténységről, se a Bibliáról....

    Visszatérve a történetemre: A magyartanárom pár éve megtért.... Hála az Úrnak....

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák