Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Füleske

    addikt

    válasz borg25 #23183 üzenetére

    "Mondok más példát: A zászló égetés az csak a szólásszabadság egy formája? Akkor is ha azt Palesztinában az amerikai nagykövetség előtt teszed egy amerikai zászlóval? Ezért nem kéne egy amerikainak felháborodni? Nem róla és az országa politikájáról mondanak véleményt?"
    Szerintem igen. Ki sérül meg a zászlóégetésben ? Senki. Igen, szerintem nem kéne ezen egy polgárnak felháborodni. Az egyént és az ország politikáját nem kellene összemosni. Ha mondjuk Orbán politikája miatt magyar zászlót égetnének azt miért kellene személyes sértésnek vennem ?

  • MageRG

    addikt

    válasz borg25 #23183 üzenetére

    Te még mindig azt bizonygatod, mennyire jogos a felháborodás. Mivel az ingerküszöb elég változó, nem sok értelmét látom vitatni.
    A lényegesebb kérdés, hogy felháborodásukban mit tehetnek meg az emberek...

    "Mekkába se mennél el a fekete követ széttörni..."
    Igen, valószínűleg nem lepődnék meg a felháborodáson ha szándékosan másnak anyagi kárt okozok. Ami meglepő - és megmutatja milyen barbár kultúra - hogy az elkövetőnek valami borzalmas kínhalál lenne a büntetése.
    Ha Európában leégetnéd a Notre-Dame-ot, akkor csak börtönbe zárnak. (A fanatikusok itt is meglincselhetik az elkövetőt, de nem büntetlenül.)

    "Mondtuk azt, hogy égessék el a könyveit?"
    Ebben benne van az is, hogy egy szekuláris társadalomban csak magát tenné nevetségessé a közösség. Ettől függetlenül elég vallási vezető hirdetett morális kereszteshadjáratot a rockzene, a D&D szerepjáték, vagy a Harry Potter ellen.

    "Ennél a filmnél ilyet nem lehet mondani?"
    Szerintem se te, se én nem láttuk, úgyhogy kár lenne ilyen hamar véleményt mondani.

    "Szerintem még nem eldöntött, hogy a nemi identitás az genetika, vagy nevelés, vagy mindkettő."
    Nem tudom te mit olvastál, de az biztos hogy nem lehet senkit buzinak nevelni, ha erre céloztál. Ebben eléggé egyetért a szakma. Abban is, hogy a genetika nem az egyedüli faktor a nemi identitás kialakulásában.
    A vallási meggyőződés kialakulásában viszont óriási szerepet játszanak a minták és a közösség. Aki változtat a hitén az nem azért teszi, mert lenézik, hanem mert a közösséggel együtt a saját hitéről alkotott percepciója is változik. Ebbe beletartozik az is, hogy rámutatnak a nevetséges részekre.

    Az az aspektus eszedbe jutott, hogy ha mindig amiatt aggódunk hogy ki fog felháborodni, az gyak. megöli a konstruktív vitát?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák