Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    válasz Kékes525 #22161 üzenetére

    Én válaszolok, csak te nem vagy hajlandó elfogadni a választ. Egy fajta választ vagy hajlandó elfogadni: Isten hibázott, és ez milyen csúnya kegyetlen dolog tőle, de én nem tartom így.
    Ennek több oka van:
    1. Mint írtam a jövőbe látás képessége az atyában van meg, a teremtésről nem tudjuk, hogy mennyire értett egyet a végső formával, mennyire szólt bele.
    2. Különbséget kell tenni a közt, hogy te ölsz, vagy hagyod, hogy más öljön. Persze most jön, hogy de előre látta. Viszont hol húzódik a határ az alkotó és az alkotott felelősége közt? Te se válaszoltál arra, hogy miért tekinted magad szabadnak, mert a nagy bumban minden eldőlt. Cáfoltam, hogy a kvantumfizika megszűntetné az ok-okozati kapcsolatot. Amit linkeltél cikket, az azt mondja, hogy csak a okozat megjelenése pillanatában tudom meg az okot. De azt nem, hogy az okozat felülírná az okot. (A rés lezárásakor a foton bárhol lehet a ct sugarú gömbön belül. Mikor a fotonnak be kéne csapódnia akkor tudjuk meg, hogy a rés lezárásakor bár lehetett volna a résen kívül is, tényleg kint volt-e vagy sem.)
    3. Nem látod a végeredményt. Igen, sokan haltak már meg, de ma már tehetünk ellene, Isten ránk bízta a világot, nekünk kell megoldani ezt s nem neki. (Ahogy a sátán ellen se csak ő vív csatát hanem az angyalok is.) Lehet, hogy ez kell ahhoz, hogy az emberiséget arra sarkalja, hogy ne legyen több szenvedés.
    4. Jó és a rossz relatív fogalmak. Mi számít rossznak? Megfelelő lenne-e ha nem szenvedve haltak volna meg, hanem álmukban szenvedés nélkül? Egyáltalán minek kell meghalni? Miért nem élhetünk mindannyian örökké? Miért van az, hogy gond a földnek ez a 7 milliárd ember, s az, hogy a javuló egészségügy miatt egyre többen élnek egyre tovább? Az élethez a halál is hozzátartozik. Ha nem félnénk a haláltól, nem értékelnénk úgy az életet és a jót. Próbálj meg örök élettel vagy sérthetetlenséggel játszani egy FPS-ben, egész másként fogsz viselkedni.
    5. Ki mondta, hogy a helyzetnek nem ez az optimuma? Hogy létezik olyan teremtés forgatókönyv, amiben szabad akarattal rendelkezünk, s ezzel nem bántunk meg senkit, nem hal meg senki? Ráadásul nulla veszteséggel lehet elérni maximális hasznot. (Ugye sok mindenre lehet optimalizálni, minimális veszteség, maximális haszon, maximális haszon-veszteség stb.
    Helyes és jó, hogy érzékenyen érintenek az elesetettek, ahogy te szánod, ugyanígy szánja őket Isten is, sőt jobban. De ne kérd számon Istenen, hogy miért hagyja. Nem tudhatod az okát. Nekem is csak feltevéseim vannak, amit megosztottam. Ez is a hit része, hogy hiszek benne, hogy ez okkal van, de nem jelenti azt, hogy belenyugszom, bele kell nyugodnom, nem akarom minimalizálni, de nem az a megoldás, hogy ezért nem hiszek benne hogy Isten létezik, vagy az ő felelőségébe varom, mert nekem is kell tennem érte.

Új hozzászólás Aktív témák