Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Fitzgerald #20997 üzenetére

    A vallás és a vallásos filozófia számomra nem ugyan azt jelenti. Viszont utóbbit így nem nagyon láttam az általad linkelt oldalon.

    Elővettem egy értelmező szótárt, megnéztem mit jelent az egyház és röviden "hívők közössége". Számomra elég egyértelmű.

    Következőt kifejtem jobban, mert nem jött át, úgy tűnik.
    Nem akartam semmit sem állítani... csak szemet szúrt az a realitásos mondatod, így beírtam néhány egyszerű dolognak az ellentétjét, amit az általad linkelt oldal hittételei között találtam. Lényegében arra akartam kilyukadni, ha homlokegyenest mást vallok mint ti, akkor lehetnék-e én is szcientológus (persze távol álljék tőlem, nem akarok az lenni).

    Bár szerintem igen is érdemes blogokat és különféle oldalakat olvasni a neten. Miért is csak az egyik oldalról ismerjük meg ezt a szektát? De mindegy is, mert amiket említettem, azt vagy a magyar oldalukról vagy az általad linkelt külföldi oldalról kerestem ki.

  • Noddy

    senior tag

    válasz Fitzgerald #20997 üzenetére

    "Ha az ember nem szellemi lény, hogyan lehetne eredendően rossz? Ez egy paradoxon.
    A jó és a rossz (ebben a kontextusban) filozófiai fogalmak, és ha csak nem arra gondoltál (nyilván nem) hogy a sejtjeik, génjeik rosszak, akkor te is filozófiai fogalomként használtad a szót. Az anyag nem lehet eredendően rossz.
    "

    Látod. Ha valaki mást vall mint a szcientológia akkor máris elkezded őt helyre rakni, hogy miért nincs igaza. Pedig akinek más a világképe és nem tud egyetérteni a szcientológia tanaival sehogy sem lehet szcientológus.
    Szerinte az ember identitását az adja meg hogy minek vallja magát. Sehogy se lehet valaki szcientológus ha nem vallja magát annak. Gyakorolhatja magát a dolgokban de ha nem hozza meg a döntést nem lesz az, bármennyire is szeretnéd/vagy szeretné. Szerintem ezen gondolkodj el. Az hogy kinek mi a vallása az identitásának része.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák