Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #19836 üzenetére

    Az állam igazságot szolgáltat és nem bosszút áll. Pont ez az a különbség amiről próbálok beszélni, de te valami miatt összemosod a dolgokat. Attól, hogy az áldozatnak igazságot szolgáltat még nem lesz bosszú.

    Ne haragudj, de olyan mintha nem ebben a világban élnél.
    Te milyen alapon ítéled a felsorolt dolgokat tévesnek? Csak ezért hogy ellenkezz? Nem látok semmi érvet? Illetve az idézett érveddel nem tudok mit kezdeni. Ebben a világban élek, de te is és ez a téma szempontjából irreleváns, nem a felvetett problémára reagáltál.

    Amennyiben a tízparancsolatból vagy Krisztus beszédeiből hozol olyan példát, amely alátámasztja ezt a véleményedet -- azaz hogy bárkinek is bármilyen okból felmentést ad az ölés alól --, akkor elfogadom.
    Rómabeliekhez írt levél 13,1-7

    Hol is volt káromkodás? Most nem keresem vissza...
    Ne is keresd, mert még megtalálnád.

    Jól emlékezek a Kálvinról folytatott beszélgetésünkre és én nem mentettem fel Kálvint. Valamilyen oknál fogva te ezt nem értetted meg és bármit is írtam a témában te azt Kálvin mentegetésének vetted, holott minden hozzászólásom elején leírtam, hogy nem mentem Kálvint. Sok keresztyén és nem keresztyén halt meg máglyán, lehet én is úgy végezném abban a korban és te is, ez nem von le semmit abból, hogy te hogyan viselkedsz. Igazándiból az ócsárolós stílusod nem tetszik, bevallom, ha az iszlámokkal viselkednél így akkor se tetszene és lehet azért érint érzékenyebben és adok hangot neki, mert engem érint, de jobban belegondolva bármilyen embertársaddal viselkedsz így eléggé visszataszító. Folytasd nyugodtan, csak annak adtam hangot, hogy egy ilyen fórumon nem biztos hogy ilyen hangnemet kellene magadnak megengedned.

    Köszönöm a bibliai idézetet Jézus szavairól. A törvények eltörlésénél az áldozati törvények megszűnése Jézus halálával, ezért nem áldozunk ma kosokat és bakokat, nem folyatunk vért sehova, sőt tisztulási szertartás se kell, hogy bemenjünk a templomba. De azt hittem ezzel tisztában vagytok. Jézus áldozatával ezekre már nincs szükség, ahogy mondta a törvényt betöltötte és ezek a törvények az áldozatával megszűntek, nem kell gyakorolni őket. Az Apostolok Cselekedetei könyv beszél erről, mikor sok keresztyénné lett zsidó még csinálni akarja ezeket a törvényeket, de meg kell nekik magyarázni, hogy miért nem kell ezzel már foglalkozniuk. Jézus betöltötte a törvényt. Mindig vissza a Bibliához, ez legyen neked is szempont, ha keresztyénekkel állsz le vitatkozni.

    A rabszolgaság az ókorban a társadalom gazdaságának alapja volt és nem a kihasználáson volt a hangsúly, hanem a termelésen. És igen inkább lennék egy keresztyén ember rabszolgája, mintegy ateista munkatársa, beosztottja.

    zone

    Tomtyinál lévő válaszokat tudom neked is mondani. A történelmi ismeretek hiánya és az, hogy a jelenkor sztereotípiáit alkalmazod eléggé tévútra vittek.
    Sokkal nagyobb gonoszsgokat meglehet úszni a mai világban a liberális és humanista eszmerendszernek köszönhetően mint egy gyilkosság. Valószínűleg ti se ebben a világban éltek.

    Én a vallásomat éppen olyan sztenderd alapján vizsgálom mint másét. A keresztyénség mellett éppen emiatt tudok is érvelni, de a zoknis manód mellett nem, szerinted miért?

    Írod, hogy egy király (vagy gondolom bárki más) parancsait és éppen úgy megítélnéd mint Istenét, de mégse teszed. erre értettem én hogy előítéletes vagy.

    Az hogy te hibásan ítéled meg a Bibliában leírt ok-okozati összefüggéseket, hogy igazold ellenszenvedet ezzel nem tudok mit kezdeni. Hazugságokat állítasz így jó, hogy az érveid működnek. ez nevezik elvakultságnak. Próbáld te is azonos sztenderd szerint vizsgálni a Bibliában leírtakat és ne az ellenszenveden keresztül.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • kymco

    veterán

    válasz #40553216 #19836 üzenetére

    Az állam általi kivégzés is bosszú, minden más büntetés is bosszú.
    link
    1. Szándékos megtorlás, önhatalmú, néha kegyetlen ártó tett bizonyos elszenvedett vagy vélt bűnért, sérelemért, bántalomért, méltatlanságért viszonzásul.

    Az alvilágban mindennapos a bosszú. A megcsalt férj bosszút fogadott a csábítóval szemben.

    2. Haragos indulat, amely megtorlásra sarkall. Dühös, felzaklatott lelkiállapot, amely a visszavágás jogosságát kelti.

    A férfi bosszúból kilukasztotta a szomszéd autójának a gumiját. A gyerek bosszút forralt a tanár ellen, amikor az egyest adott a feleletére.

    3. Személy ingerlése, a vele való dacolás, (folytonos) bosszantása.

    A gyerek bosszúból nem írta meg a házi feladatot. Az alkalmazott bosszúból nem adta át a fontos telefonhívást a főnöknek.

    Ezek közül melyik az állami ítélet végrehajtás?
    A bírói ítélkezés nem önhatalmú, hanem előre rögzített, konszenzuson alapuló törvények alapján történik, amelyek nem konkrét esethez köthetők, ezért a személyes, indulati vonatkozása elhanyagolható. A bíró sok esetben a tőle függő eszközökkel igyekszik meggátolni, hogy az ítélet alkotásában a társadalom indulata, esetleges bosszúvágya hasson az ítéletre. Minél pontosabban vannak megfogalmazva a törvények, annál könnyebb tárgyilagos ítéletet alkotni.

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák