Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz Ujjlenyomat #19434 üzenetére

    Tehát te figyelmen kívül hagyod amiatt a Biblia szavát, mert a szervezeted azt mondja, hogy Jézust nem kell imádni (az általam idézet Jelenések könyvében, de a messiás próféciák is erről szólnak. Most én kérnélek arra amire te szoktad az embereket kérni, hogy olvasd a Bibliádat és vedd komolyan ami abban le van írva.) Mivel magyarázod, hogy majd együtt leborulva fogjuk Jézust imádni a visszajövetelekor? Vagy addig nem, majd csak akkor? Nem várok itt választ, mert felfüggesztetted a párbeszédet, elég ha csak magadnak válaszolsz ezekre a dolgokra, hogy mi neked a tekintély. A Biblia vagy a tanítóid szava?

    Mt 24,14
    Ezt az igeszakaszt rátok kisajátítani nagyfokú gőgösség. A baptisták, de még maguk a katolikusok is sokkal messzebb és több helyre elvitték az evangéliumot már az előtt, hogy egyáltalán léteztek volna Jehova Tanúi. Mert nem egy felekezet feladata ez hanem az Egyházé és hála Istennek ez így is működik a keresztyének viszik a világban szerte az evangéliumot reformátusok, baptisták, evangélisták, szabad keresztyének stb... Elismerem, hogy a ti módszeretek elhívatottságotok erre a szolgálatra kiemelkedő de nem egyedüli, lelkesedésetek követendő, de nem csak ti csináljátok ezt.
    A keresztyének betartják azt amit Isten parancsol, de a magukat csak keresztyénnek mondók nem. Nem a felekezet kárhoztat, hanem az ha nem fogadod el Krisztus megváltását. A református testvéreim között komolyan veszik a házasságon belüli és kívüli szexuális életre vonatkozó védelmet is. És persze ahogy vannak pedofil Jehova Tanúi vezetők, úgy vannak más felekezetben is, ezért mondtam, hogy figyeld a gyümölcsöket.

    Jó meglátás a körülmetélkedésre vonatkozó észrevételed. Komolyan vették az apostoli intést és hallgattak rá, de ettől voltak akik nem hallgattak ezekre. Ők hozták létre a a szektákat és szakadtak ki, mert engedetlenek voltak nem hallgattak az Igére. Akik pedig komolyan vették egységesek maradtak, mert az ige volt számukra az alap.
    Egy Egyház van, ebben egyetértünk. De nem egy szervezet és nem egy felekezet. Hogyan vehetném komolyan a JT-it ha ők se veszik komolyan a Bibliát? Az hogy csak egy fokkal jobb mint a többi engem nem vonz inkább ijeszt, mert ők se hajlandóak a tévelygésükből megtérni, sőt makacsul ragaszkodnak azokhoz, mint a körülmetéléshez ragaszkodók. Nekem a Bibliát, Isten szavát követve olyan közösséghez kell tartoznom ahol látom az Isten iránti tiszteletet, alázatot, a Biblia megtartását. És ezt megtaláltam abban a gyülekezetben amibe járok/jártam. A helyén és idejében való táplálék szerintem az Isten igéje (Mt 4,4). Én csak ott tudok épülni ahol tényleg azt adják.

    Lehet te nem találtál jobb szervezetet mint a Jehova Tanúi, de akik találtak azokat nem kellene lenézned. Igazad van abban, hogy a régi rendszer miatt sokan vallják magukat névleg keresztyénnek, de ők rajtuk látszik is ahogy mondod, nincs bibliaismeret, paráználkodnak, lopnak, csalnak, hazudnak. Ezért mondtam, hogy nézd meg a gyümölcsöket. De ha talász akár csak egy embert is akin látod a gyümölcsöket és mégse Jehova Tanúja, akkor ne amiatt kárhoztasd mert nem JT-s, hanem örülj annak, hogy van egy testvéred Istenben.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák