Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18294 üzenetére

    A JT-k ezt akkor biztos jobban tudják, én erről még nem hallottam.

    Pont, hogy árthat a másiknak, ezt te magad is megerősítetted, hogy testileg nem, de lelkileg árthat, max majd a másik megengesztelődik... ha megengesztelődik. Ennél nem jobb alternatíva, ha minden ember szeretné a másikat?

    Ami még ezen gondolkodva eszembe jutott, mondjuk egy gyerek SOK csokit akar enni, a szülők nem engedik, mondván egészségtelen emiatt a gyerek kizárja a szüleit, ezután mivel gondoskodás nélkül marad, szenvedve betegség éhinség által meghall, a szülőknek esélyük sincs segíteni a gyereken, mivel kizárták őket. A szülők gondoskodnának a gyerekről de nem tehetik, tehát még a jónak a szabadságát is akadályozod (illetve a rendszered).

    Értem, hogy mindenki magát védi és magának akar jót. De ez ahogy korábban is volt róla szó, hogy amit az egyik jónak gondol a másik nem és ezzel ártanak egymásnak.

    És pont hogy nem az agresszorokat védem, (bár jól kifacsarod a szavaimat) hanem a szabadság kérdéskörére hívtam fel a figyelmedet, az embereknek a jót se a rosszat nem hagyod cselekedni, hanem mindenki azt csinál amit akar, ezzel vagy árt vagy használ.
    -a válaszodban remekül megkerülted azt a kritikámat, hogy az emberek látszólag szabadok, de mégse azok, magukat védik de ezzel egymást korlátozzák, minden cselekedetben, jóban és rosszban is.

    Én kategórikusan kimondtam, hogy Istent nem tartom szakállas öregúrnak.

    Az ember nem teremt, erre nem képes, ezt honnan vetted? Az alkotás más tészta, ott valamiből, valami lesz, de ez közel nem teremtés. De ott van Isten hatalma is, ami ember feletti. Isten szabad akaratot adott az embernek. A számonkérése jogos és persze mindenre van megoldás is, bár az embernek az fáj a legjobban hogy nem lehet Isten, bár szerinted Isten teljesen emberi.

    Isten a jelenlegi univerzum felett van, te nem tudod elképzelni fizikai léted miatt a tér nélküliséget, ide vagy kötve, de Isten e felett áll.

    Ha megtudod fogalmazni a végtelent, akkor igazad van. És akkor is ha igazolod, hogy az istenfogalom előtt volt végtelen fogalom...

    Az uralkodásra Isten adott feladatott, a vágy hogy az ember Isten legyen már más kérdés.

    Valamit felfogni teljes mértékben nem egyenlő azzal, hogy Ádámék ismerték és személyes kapcsolatban voltak Istennel. Te is ismered a feleséged, de mégse tudod minden gondolatát, képességeit pedig ő "csak" egy ember.

    Ha valaki a végítélet után megtér akkor az megmenekül, Isten jobban ismer mindenkit, mint ahogy mi azt elképzelnénk, hiszen mindenki az Ő teremtménye. És ez sem éppen egy emberi tulajdonság. Jobban ismer bárkit, mint mi saját magunkat. Megnyugatlak, hogy igazságtalanul senki sem fog elkárhozni. És a pokol az Isten nélküliség állapota, ahogy a menny az Istennel való közösség állapota lesz. Az az igazságtalanság, ahogy te az embereket kínozod (még a jókat is) a rendszereddel, ahol következmények nélkül bánthatják fizikailag és lelkileg is egymást és még a jó cselekedeteket is akadályozod. A megbocsátásra és bocsánatkérésre pedig szintén nem adsz lehetőséget és alkalmat a kizárások miatt. Egészségedre.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák