Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz pocokxx #15367 üzenetére

    Igen. Talán ott a kulcs, hogy DrGonzo22 figyelmen kívül hagyja a Szent Lélek munkáját illetve a Bibliát. Az ember magában biztos téves következtetéseket von le és félre mehet, de ezért is nem kell a saját képzelgéseinkre hagyatkoznunk.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • DrGonzo22

    őstag

    válasz pocokxx #15367 üzenetére

    "A túlvilágnak éppen az a lényege, hogy az emberi értelem nem tudja elképzelni, hogy milyen boldogságról is van szó."

    Ugyanakkor minden hívő felteszi, hogy fogja tudni "használni". Mégis honnan ez a fene nagy meggyőződés, hogy egy eleve elgondolhatatlannak, érzékelhetetlennek tartott (valóban más) világ használható lesz. Ha nem is hasonlít a realitásra, akkor hogyan akarjátok összekapcsolni egy olyan ízig-vérig evilági fogalommal, mint a boldogság?

    Az, amit itt leírtatok ezzel egyenlő: 1. van egy teljesen más világ, ami nem is hasonlít a reális világra (olyan mértékben nem, hogy azt se a fogalmi, se a fiziológiai, se mentális... értelemben megragadni nem lehet) 2. osztoztok abban, hogy ebbe a más világba való átkerülés a lehető legkívánatosabb dolog, ami mellett minden csak jelentéktelenség 3. mindez azért a legkívánatosabb dolog, mert egy Krisztus nevű ember cirka 2000 évvel ezelőtt ezt mondta

    "emberben benne van ez a "végtelen utáni vágy"" - megint ezek a nyelvi tréfák: "végtelen utáni vágy". Ez meg vajon mi a fene lenne. Mi a végtelen "úgy magában"? - nyilván egy üres szófordulat, ami csak azért tűnik értelmesnek, mert megfelel a nyelvtani szabályoknak, és egy olyan fogalomról állít valamit, amiről általában nem gondolunk semmit. De például én nem vágyom egy végtelen ideig tartó gyomorgörcsre, márpedig, ha nincs leszögezve, hogy éppen mi végtelen, akkor akár érthetem úgy, hogy erre is vágyhattok.

    "Nekünk azonban feltárta Isten a Lélek által." - kedves Pál, mi meg azóta azt tártuk fel, hogy neked igen aktívan túlműködött a halántéklebenyed, sőt azt is feltártuk, hogy ha kiváltjuk ezt a túlműködést, akkor mi is mindenféle katartikus élményeket élünk át, de mi ezt már nem lelkeknek, szellemeknek, nimfáknak és koboldoknak tulajdonítjuk, hanem ismerjük a valós okokat - az ilyenkor fellépő fiziológiai folyamatokat.

    "A Lélek ugyanis mindent átlát, még Isten mélységeit is." - szintén ugyanez a jelenség, a drogfogyasztásra is ezen élmények csábítják a fiatal (és kevésbé fiatal) embereket :B

    Szóval én itt megint egy kettes típusú hívőt látok, akinek saját fiziológiás élményei vannak (ilyenek nekem és számtalan más embernek is vannak), és ezekre épít különféle (eléggé zavaros) gondolatsort. Elég éles ilyen szempontból a különbség a kettes típusú hívőkön belül, akiknél nem ezen a "vallási orgazmuson" van a hangsúly, náluk mindig átlátható a fogalmi séma, sőt az nagyon részletesen kidolgozott, jól megalapozott fogalmak, stb.

Új hozzászólás Aktív témák