Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Huma #14880 üzenetére

    Bizonyára az én hibám, a mentségem csupán az, hogy komolyan gondolom, amit írtam, és komolyan vettem a kérdésed is.

    Bizonyára azt vártad, hogy leírom, hogy van egy csomó szabály és kötöttség, és tényleg pocsék dolog kereszténynek lenni és valójában irigyeljük az ateistákat, és ezt eddig nem mertük bevallani.
    Valójában pedig az igaz, hogy Jézus pont azért jött, hogy szabadak lehessünk. Tényleg szabad vagyok Szent Ágoston ezt úgy fogalmazta meg nagyon biblikusan: "Szeress, és tégy, amit akarsz". Mi ez, ha nem szabadság?

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #14880 üzenetére

    Csak most jutok ide, sajnálom, hogy te ezt félre magyarázásnak látod.

    De nem az a szabadság, ha a halat kilököd a partra, mert nyert egy új életteret és akkor mennyivel szabadabb mint a vízben élő társai... Isten megmutatja, hogy mi a mi életközegünk, ez nem bekorlátozás. Ha kicsit is gondolkodtál már a keresztyén erkölcsön akkor láthatod, hogy az véd téged, a családod, az emberiséget. Le lehet venni a körfűrészről a védő lemezt, de...
    Azonban ha ezt végig gondolod, akkor itt nem megkötözés van, hanem belátás, illetve az önzés helyett a másik szeretete. Nem csalom meg a barátnőm, mert szeretem, megbocsátok a testvéremnek, mert szeretem, stb...

    Ha pedig ilyenekre gondolsz, hogy minden vasárnap templomba kell menni, imádkozni kell, meg jaj mi van ha Isten másképp gondolja mint én, meg jaj a pap azt mondta hogy nem lehet ezt vagy azt, meg mi lesz ha nem rakok pénzt a perselybe, stb...

    Nem tudom hogy az erkölcsi szabadságra gondoltál vagy az utóbbi listára?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák