Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorien

    veterán

    válasz Noddy #10940 üzenetére

    A szenvedés szerintem is főleg a tudatlanság eredménye. Ha valaki elég tudatos, az tudja, hogy az emberi élet egy folyamatosan változó, intenzív dolog, szükségszerűen fájdalmakkal és szomorúsággal jár olykor, és egyszer véget fog érni. Ezt elfogadja, mert tudja, hogy amin változtatni tud, azon változtatni fog, amin meg nem, azon meg majd talán egyszer... :)

    A személyi kultuszt én primitív dolognak tartom és szerintem köztünk nem fog párbeszéd létrejönni. Elbeszélnünk egymás mellett meg nincs értelme.

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN Edition XS nyitott planár fejhallgató 119.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Noddy #10940 üzenetére

    "Igazad van tényleg nem az az összemosás, hogy a jó és a rossz azonos, hanem hogy nincs is rossz és jó :)"
    az allitas az, hogy nem a kulonbozo dolgok jok vagy rosszak hanem a viszonyunk a dolgokkal jo vagy rossz (negativ vagy pozitiv). ez nem osszemosas, hanem a dolgok helyes kezelese. a mogyoros csoki finom dolog de van aki allergias ra es belehal. most akkor a mogyoros csoki rossz vagy jo? ertelmetlenseg ezen agyalni.

    latod, itt van ez az allitas amit felhoztal kb mint "illogikus eletszerutlen osszemosast". pedig ez az allitas nem is rossz, nem is jo, csak "van", hasonloan mint a mogyoros csoki. viszont mivel te rossznak iteled ezert vagy elutasitod a megerteset vagy megertetted epp de felremagyarazod. vagy igy vagy ugy, de pejorativ jelzoket aggatsz ra, teszel rola hogy negativnak tunjon fel. latod? a negativsag a te fejedben (vagy szivedben) van nem abban amirol szo van.

    (egyebkent nem zavar a viszonyod az allitassal, csak gondoltam hatha talalonak tartod ha pont teveled magyarazom, ezert irtam ezt.)

    "Akkor ha leöntelek egy forró vízzel az tök mindegy, mert nem is jó és nem is rossz, ha valakit leforrázok. És teljes lelki békéd lesz felhólyagosodott, égett bőrrel. Talán ez a legnagyobb bajom a keleti filozófiákkal, hogy nem életszerű, persze amellett hogy illogikus."
    valoban gyerekesen illogikus amit irtal itt. am ennek nincs koze a keleti vallasoknak a mindennapi eletre gyakorolt hatasahoz. az eletszeruseggel kapcsolatban esetleg erdemes lenne megkerdezned azokat akik tenyleg alkalmazzak a tanitasokat az eletukben.
    addig is azt tanacsolom hogy ne ontsel le forro vizzel egyetlen taoistat se mert a csontos lelki bekejuk esetleg piros hurkakat hagy a hatsodon (minthogy a keleti vallasokhoz sokszor tarsulnak harcmuveszetek is) :)

    nicht kompot

Új hozzászólás Aktív témák