Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rive

    veterán

    válasz Noddy #10089 üzenetére

    ...itt mindenki megsért mindenkit. Az ateista a hívőt azért mert hívő. A hívő az ateistát mert ateista.
    Lóf@szt. Mondtam én, hogy alapvetően téves helyzetértékelésből indulsz... Jobb lett volna, ha komolyan veszed.

    Pusztán azért, mert valaki valamilyen, nem szokás megsértődni, semelyik oldalról. Azon, ha nem az éppen leirt hülyeséget veszi górcső alá valaki, hanem a személyt magát, már lehetne, de az meg egy pont után már nem személyes - ami még elfogadott - hanem személyeskedés, és a moderatúra intézkedik is, ahogy és amikor kell.
    De ha valaki hülyeségeket firkál, akkor ne sértődjön, hanem álljon helyt érte, ahogy illik.

    Erre igazából egy kivételt ismerek itt, és az nem én vagyok.

    Nyilván itt ezt nem lehet(ne) megtenni, mert a keresztyének nyílván sokkal elnézőbbek...
    Jelen problémahalmaz nem rólad vagy rólam szól, ennek megfelelően ezt az 'elnézőbb' általánositást a topik valós tartalma alapján jó lenne kissé újrakalibrálni.

    Ha pedig mégis szóváteszük a dolgokat akkor mi vagyunk az ilyenek és olyanok.
    'Mi' meg rögtön pokolra vagyunk utalva érte, abszolute elnéző módon.
    Bocs, ez igy nagyon sánta.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • cucka

    addikt

    válasz Noddy #10089 üzenetére

    Amit írsz mind a két oldalon fent áll, itt mindenki megsért mindenkit. Az ateista a hívőt azért mert hívő. A hívő az ateistát mert ateista.
    Szerintem ez így nem igaz. Egy ilyen vitában az sértődik meg, aki meg akar sértődni.
    Az alapfelállás az, hogy ebben a topikban különböző vallási nézetekkel bíró emberek beszélgetnek. Csak abban az esetben fogsz megsértődni, ha a tiedtől eltérő vallási nézetek puszta léte is sértő számodra.

    Nyilván itt ezt nem lehet(ne) megtenni, mert a keresztyének nyílván sokkal elnézőbbek a sértegetések felé (hozzávagyonk szokva, és persze erre Jézus is felkészített minket).
    Mutass már a keresztényeket sértő megjegyzéseket ebből a topikból. Attól, mert valaki mást gondol a világról, mint te, még nem kell megsértődni.
    Amúgy érdekes, hogy egyrészt hangoztatod, hogy a keresztények mennyire elnézőek a sértegetéssel szemben, meg hogy ez milyen remek keresztény erény, a következő mondatból pedig az a (ki nem mondott) következtetést tudom levonni, hogy tulajdonképpen téged bármilyen vélemény sért, ami nem egyezik meg a sajátoddal (javíts ki, ha tévedek, de nekem tényleg ez jön le). Láttam már pár, vallási témákat kritikus szemmel boncolgató tévéműsort, ott ugyanezt az attitűd köszönt vissza.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák