Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Clemi

    veterán

    válasz _seth_ #7205 üzenetére

    Ez engem is érdekelne :) na meg hogy mekkora teljesítményű vaku kell, ha viszonylag közelről világítunk, illetve a 200W és a 300W mire elég egy ernyő mögött vagy egy szoftboxban. Egy 60x90-es softbox egész alakosra 300W-os vakuval elég lehet? Azt tapasztaltam korábban, hogy a 48-as kulcsszámú vaku igen karcsú volt.

  • matyi012345

    őstag

    válasz _seth_ #7205 üzenetére

    Igazából nincs értelme összehasonlítani. Amikor még tartottam rendszervakut akkor összemértem a 400-asommal, (standard reflektor vs csupasz rendszervaku nagylátó állásban) kb 2,3 FÉ-vel volt gyengébb a rendszervaku (YN560 III). Studiovakura úgyis fényformálót kell rakni és annak a tulajdonságai döntik el, hogy elég-e vagy sem. Egy rendszervakut nem szokás fényformálózni és amúgy sincs meg a kellő villanási szögük és az erejük sem. Egyetlen rendszervaku sem képes megfelelni egy jó minőségű 300-as studiovakunak. Jó esetben egy 150-esnek talán még igen, de a villanási szög akkor is probléma, plusz modellfény, hűtés nincs megoldva, stb... A rendszervaku viszont (a villanj körtével együtt) többet tud nyújtani egy szűkítővel mint egy bowens felépítésű vaku. Én pl. szűkítővel mindig a körtét használom mivel hasonlóan a rendszervakukhoz előre megdobja a fényét.

    Grga_Pitic:

    Igen néha már sok is. Egyik barátom vett egy 600-asat ami 1/16-ig szabályozható és f5,6 alá nem bírt bemenni 180-as oktoboxxal portréra. Túl távolra meg nem mehet vele, mivel akkor a fény karaktere is változik.

    Mindig úgy kell összerakni a rendszert hogy legyenek olyanok amivel jól oda lehet szúrni ha kell az erő, de legyenek olyanok is amivel le lehet menni néhány Ws-ra is. Szerintem érdemes 5Ws-400ws között tartani vakukat, de témafüggő. Nekem még 1/4 teljesítménynél nagyobb nem kellett soha, de mindig le is tudtam menni néhány Ws-re ha szükség volt rá.

    [ Szerkesztve ]

  • *Ropi*

    félisten

    válasz _seth_ #7205 üzenetére

    Korábban írtam róla: nem egy ligában játszanak, de mindkettőnek megvan a maga előnye / hátránya a másikhoz képest. Ha rendszert építesz, akkor már eleve rendszerben kell gondolkoznod, pl., hogy a később a rendszerbe kerülő vakuk teljesítménye hogyan viszonyul majd a már benne lévőkéhez, milyen közös fényformálókat tudsz használni rajtuk, stb. Rendszervaku párosítása stúdióvakuval olyankor jó, amikor a rendszervakut olyan speciális feladatokra tudod használni, amire a kisebb teljesítménye, mérete és szűkebb fénynyalábja miatt alkalmasabb - a stúdióvakut viszont nem-, vagy csak körülményesen lehetne erre befogni (pl. hajfényként, szűkítővel).

    (#7217) metal01: Örülök, hogy sikerült lebeszélni róla. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák