Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essejó

    veterán

    válasz Pali79 #1044 üzenetére

    Azért az vicces lenne ha a Cat7 Rj45 nagyobb méretű lenne mint a Cat6 vagy Cat5e. :DDD
    Gondolj bele, ha a fogóba beleszorul akkor az aljzatba is. Vagy abba bele se megy?

    [ Szerkesztve ]

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz Pali79 #1044 üzenetére

    Hát eddig úgy volt, hogy cat6 kábelt akarsz falba húzni, most nem tudom hogy jött ide a cat7 patch kábel krimpelése. Elég távol áll a kettő egymástól. A cat7 csatlakozókhoz nem értek. Elvileg a GG45 és ARJ45 kompatibilis visszafele az RJ45-el, a TERA viszont nagyon nem. Sok értelmét egyelőre nem látom ilyet szerelni rá, mert lakossági cuccoknál még egyelőre inkább az 1 vagy esetleg 2.5Gbps a jellemző, a 10 még ritka, és 10-ig még jó a cat6a is. Szerintem még egy évtized biztosan lesz, mire elérünk a cat7 csatlakozókig lakossági, kis céges hálózati eszközöknél. A patch kábeleknél megnéztem, nagyjából a cat5e, cat6, cat6a hasonló méretűek, talán egy nagyon picivel nagyobb a cat6a, szóval szerintem azokat lehet krimpelni ugyanazzal a fogóval, de ha nem akarsz ezzel szórakozni, akkor veszel előre szereltet valamivel drágábban. A fali kábelnél vannak szerszám nélkül szerelhető keystone csatlakozók. Ha a falba cat7-et akarsz, akkor arra tudsz cat6a keystone-t, vagy esetleg cat7 GG45 vagy ARJ45 keystone-t szerelni, már ha kaphatóak ilyenek. Ha cat6a-t teszel rá, és később újra szereled majd cat7-re, akkor érdemes ráhagyni egy kicsivel több kábelt. Fali aljzatot meg vegyél olyat, amibe be tudod pattintani a keystone modult.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák