Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hesszan

    aktív tag

    Sziasztok!

    lejár lassan az 1 év hűségem. csak internet (15/1,5mit) 3000ft. amit félúton megemeltek 25/1,5-re, ár nem változott. (tavaly karácsonyi akció)
    Felhív egy kedves upc-os, tájékoztat, h lejár, és hogy hogy írjak alá még egy évet. kezdi, hogy 120mbit internet, telefon tv stbstb. Szólok h csak internet érdekel alacsony havidíjjal. Kezdi h társasházi csomag.. Szólok h csak internet. Ok.
    Szóval:
    3000 helyett 3200ft 1 év hűség. húzom a szám, nem teszik. DE EZ 25MBIT, nem 15! szólok nekik hogy most is ez van Ők ajándékoztak meg (és meg is köszöntem h pár hónapja emeltek)
    Hát akkor 3200ft 1év hűség, de vagy 50, 120. Ismét szólok h csak internet, olcsón! Nah akkor nincs más hátra mint előre: 1év hűség 3200ft.
    mi van ha nem írok alá hűséget?
    Akkor is 3200ft.
    Határozatlan szerzi mellett, hűség nélkül 3200. És egy évessel is 3200? Miért jó ez nekem.
    (3-5sec csönd) meg így akkor biztosan nem emelkedik!
    (hát kössz)
    Tájékoztattam hogy nem tetszik az ajánlat nem kívánok aláírni +1évet, jeleztem hogy nem novemberben hanem majd csak decemberben jár le a hűségem, szíveskednek addig nem emelni a havidíjon, és tájékoztattam h majd talán a karácsonyi akciójukat igénybe veszem, és írok alá hűséget, vagy átmegyek a Digihez (nem harapott rá sajnos) illetve hogyha megemelik a díjat akkor hűség nélkül szabadon bonthatok szerződést.
    Megköszöntük egymás figyelmét és leraktuk a telefont. (kb 3-5perc)

    A hölgy/lány kedves volt, kicsit sajnáltam h úgy kell eladnia hogy semmilyen ésszerű indokot nem tud mögé tenni.
    De komolyan. tudom hogy nem az én 3000ft-om tartja el őket, sőt kifejezettem rossz ügyfelük vagyok (300gb alatti forgalom, de éppen csak 1x már küldtek emailt h ejnye bejnye)

    És tényleg bízok benne, hogy lesz valami jó karácsonyi akciójuk, mert ha nem akkor kénytelen leszek 3200ft-ot fizetni a netért. (ami még mindig olcsóbb mint a T, de drágább mint most)

    Aki képben van a UPC ászf változásaival leírhatná h milyen akciók leszek, 30nappal korábban már ki kell hirdetnie, gondolom már fenn van, csak lusta vagyok.

    u.i.: 1év alatt nagyon meg voltam elégedve (bár a vadi új modemet tavaly 1,5 után kicseréltettem, mert hol ment hol nem. [persze amikor a szerelő kinn volt ment]) igen volt néha kimaradás, de nem napokig, volt hogy 5-10perc modem újraindítás, illetve éjszaki szerintem tervezett munka, de reggelre rendben volt.
    én egy elégedett ügyfél vagyok, ha megadta volna ugyanez (3000ft) bemegyek aláírok még egy évet. de így a semmire...

    [ Szerkesztve ]

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz kabelmania27 #2154 üzenetére

    3000->3200
    nekem megérné aláírni, azért a párszáz forintért is. nekem internet kell :) és a lakás saját, mint írtam egy év után tetszik is amit nyújt. De így hogy nem ad semmi plusz a hűség nyilván én sem fogom aláírni
    a környéken a digi még csak puhatolózik, a szomszéd házban benn vannak nagyon régóta, de nálunk még "számolják költségeket"

    [ Szerkesztve ]

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz kabelmania27 #2277 üzenetére

    szia.

    a 25/1,5 -nél nincs korlátozás? De van, csak nem a hirdetésbe, hanem az ÁSZF-ben (magánszemélyeknek van, cégeknek nemrég eltörölték) ott adatforgalom 300gb van megjelölve 3hónap átlagában. Küldenek upc-os mailcímre figyelmeztetést ha eléred.
    Teszem hozzá: korrektek mert ha jól tapasztalom irányonként figyelik (fel/le 300-300) tehát az ÁSZFtől az ügyfél javára térnek el.

    De ha ez kikerült, avagy emelkedett az elmúlt 2-3hétben szólj, mert akkor annak nagyon örülnék

    és még offabb off:
    A Fiber Power 10 csomag választása esetén az egy naptári hónapon belül elért 5 GB adatforgalmi korlát elérését követően a csomag maximális le- és feltöltési sebességét 256/128 kbit/s, garantált le- és feltöltési sebességét 64/64 kbit/s sebességre lassítjuk az adott naptári hónap végéig.

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz Csabee. #2383 üzenetére

    De van. havi 300 gb (3hónap átlagát mérik)
    Az adatforgalom = fel + le összesen
    Tapasztalatom azt mutatja, figyelik, küldenek emailt is a 80% felett (túl még sosem léptem nem mertem egy lassítást / szerzibontást kockáztatni) Tapasztalatom alapján külön-külön irányonként mérik, nem összeadva. Remélem így is marad.

    ÁSZF: (bocs a minőség miatt pdf-ből copy)

    5.2.1 A Szolgáltató hálózatának veszélyeztetése miatti korlátozás
    5.2.1.1 Extrém használat
    A Szolgáltató Internet szolgáltatása osztott er forrásokra épül. Ezeknek az er forrásoknak a túlzott
    (indokolatlan mérték ) igénybe vétele vagy ezekkel való visszaélés, akár egy egyéni El fizet részér l is,
    minden más felhasználó számára negatív hatást válthat ki. A hálózati er forrásokkal való visszaélések
    leronthatják a hálózat teljesítményét.
    A fentiek figyelembe vételével a Szolgáltató túlzott mérték használatnak tekinti azt az esetet, amikor az
    egyéni El fizet adatforgalma egymást követ három hónap átlagában a 300 Gigabyte forgalmi mennyiséget
    meghaladja (extrém használat).

    Amennyiben az egyéni El fizet az extrém használatnak min sül adatmennyiség 80%-át eléri, a
    Szolgáltató err l értesíti az egyéni El fizet t, a jogkövetkezményekre történ figyelmeztetéssel, és egyúttal
    felhívja a szerz désszeg magatartástól való tartózkodásra.
    Ha az egyéni El fizet forgalma meghaladja az extrém használatnak min sül átvitt adatmennyiséget, akkor
    a Szolgáltató az egyéni El fizet szolgáltatásnak sebességét jogosult korlátozni. Amennyiben az egyéni
    El fizet a szerz désszegést a Szolgáltató jogkövetkezményekre történ felhívása esetén sem szünteti
    meg, azaz adatforgalma az értesítést követ hónapban ismételten meghaladja a 300 Gigabyte
    adatmennyiséget,, a Szolgáltató a szerz dést a 11.3.1 pont rendelkezéseinek megfelel en felmondhatja.
    A Szolgáltatás korlátozása a jelen pont alkalmazása szempontjából az egyéni El fizet által igénybe vett
    Internet-hozzáférési csomaghoz rendelt adatátviteli sebesség maximum 90%-os lassítását, azaz a
    rendelkezésre álló sávszélesség csökkentését jelenti. Ez az alacsonyabb sebesség továbbra is id beli
    korlát nélkül lehet vé teszi az egyéni El fizet számára, hogy a Szolgáltatást teljes érték en
    használhassa. A szolgáltatás korlátozásának id tartama alatt az egyéni El fizet az egyedi egyéni El fizet i
    szerz désében meghatározott havidíjat köteles fizetni, mely díj a korlátozásra okot adó id szakban
    megvalósult, a fentiekben meghatározott extrém használat ellentételezéséül szolgál.

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz Csabee. #2386 üzenetére

    szia,

    természetesen upcmail igen. (át lehet irányítani :) )

    hivatalosan a teljes adatforgalomra vonatkozik. (fel, le)
    3 hónap átlagáról beszélek:
    nem nem lehet elérni a 300-at. 260-nál küldik a levelet, h ejnye bejnye lassítani fognak ha nem hagyok fel ezzel a hálózatromboló magatartással. az extrém használattal. Gondolom ha eléred akkor lassítanak is a hónap hátralevő időszakára (ilyenem nem volt még, a 100%ot sem léptem még túl)

    természetesen 1 hónapban túl lehet lépni, ha az előző kettő és az utánna jövő kettővel kiegyenlíted. (200 200 380 200 200) elméletileg rendben van.
    gondolom a https://forgalom.upc.hu/login.php oldalt ismered, minden éjjel frissül.

    SAJÁT gondolat, tapasztalat. Rád/rátok nézve nem biztos hogy igaz
    nálam irányonként nézik. (eddig koppkoppkopp)
    saját kitalálmány: ez lehet hogy csak ott játszik, ahol a sávszél megengedi neki (kevés előfizető, közel a gerinchálózathoz; rám a második igaz). Sőt lehet olyan ahol nem is figyelik, és lehet van olyan csomópont, ahol a nagyszámú előfizető miatt a teljes adatforgalmat figyelik, nem irányokként. sőt az is lehet hogy emellé még figyelembe veszik a netes csomag havidíját is, Tehát lehet egy 120mbitnek nincsen figyelemztető levél sem. Az ÁSZF-től az ügyfél javára eltérhetnek, gondolom ezért senki nem fog perre menni.
    De mivel nem ott dolgozok, nem tudom. De kíváncsi vagyok én is. (nekem az is jó lenne, ha csak a feltöltést figyelnék, és a le irányt nem, vagy fordítva :D )

    DE nekem már küldtek levelet (2db több hónapos különbséggel), és ez alapján korlátozhatnak, sőt akár bonthatnak is, extrém használat miatt. (mivel nálam fel+le 300 felett van minden hónapban, de irányonként nem volt átlag 300 felett soha)
    Én bízok benne, hogy nem fognak velem kiszúrni, és nem fognak bontani, nem fogják a kötbért a nyakamba varrni. Remélem egy határait feszegető, de rendesen fizető elégedett ügyfél fontosabb nekik, mint egy egyszeri kötbér (ami ráadásul nem biztos hogy határidőre befizetődik)

    @Csabee.
    Hivatalosan adatforgalom 3hó átlaga nem lehet nagyobb mint 300gb.
    Erre a hozzászólásra ne hivatkozz, velem ne tolj ki ha nálad nem így van :)

    u.i: nemrég került ki az extrém használat az üzleti előfizetésekből. Tehát nekik tényleg korlátlan ÁSZF szerint is. (most nem állok neki keresni de úgy emlékszem)
    Úgyhogy aki tutira akar menni vegyen üzleti csomagot. (árazása is más sajnos)

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz Gubek-Einste #2390 üzenetére

    nálad ez milyen arányban fel / le?

    és innen már csak ötletelek:
    És milyen csomagod van? mert ha 120mbites akkor ezt mintha írtam volna, hogy szerintem figyelik azt is h mennyit fizetsz. (és lehet hogy egy 25mbitest korlátoznak mert 3eft kiesés "nem számít", de egy 120as 6 már igen) Vagy inkább az hogy egy 120 az 5óra alatt elérheti a korlátot, és utána nincs sok értelme a nagy szolgáltatásnak, sokan lehet visszavennék a csomagot havidíjat. (bár a 120-as lassítva is 12mbit :) )

    meg még egy eszembe jutott: van hűséged? (lehet hűséges ügyfeleknél lassítanak csak)
    meg hogy van-e kapcsolt szolgáltatásod? nálam csak net.

    (nálam 260 felett jött eddig a levél mindkétszer fel irány túllépés miatt) hát nem tudom ha freeL decemberben lehet megpróbálom a 100%os levelet, de igazából nyuszi is vagyok :)

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz Gubek-Einste #2396 üzenetére

    Hát ez az, te a egyik legnagyobb csomagban vagy és tele vagy plusz szolgáltatásokkal. Veled egy nagyon értékes ügyfelet veszítene. Én is meg
    én meg fizetek havi 3200 (most hűség akció keretében félévig féláron 1600 :DD ) és van egy 25/1,5 netem, minden egyéb nélkül. én sokkal kisebb veszteség lennék.

    Egy zárt oldal fórumán olvastam, hogy egy szintén 120as nettel rendelkezőt eddig 1x lassítottak amikor átlag 2Tb felett volt.

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    anno 5éve koliban mindent lehet, de napi és heti adatforgalmi limit volt. Ha átlépted valamelyiket akkor mac alapján a rendszergazda letiltott (1órára, 1napra, 1hétre ha visszaeső lettél nem volt kegyelem.) Jah és félévente a netért fejlesztési hozzájárulást kellett fizetni.
    Magyarázat 40bmit-nem lehet maxon használni... Néha az index/origo/ETR/neptun se jött be :)

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz zoo8800 #2639 üzenetére

    ;] Akkor nincs lazsálás, töltsünk
    (nálam is nulla, és az előző időszakokat sem mutatja)

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz Solar_Wind #3075 üzenetére

    Szerintem:
    mert a upc -os smtp szerver csak upc-os hálózatról érhető el. Gondolom a telefonon van mobilnet (pl: Voda) az Ő internethálózatukról a upc-os szervert nem éred el.

    próbáld ki: (ha van otthon wifid) arra feljelentkezve telóval mennie kéne a küldésnek is, hisz akkor megint csak a upcos neted van a telon. Ha ott sem megy akkor a telefonos email beállításokkal van baj.

    Egyébként meg állítsd be az upc oldalán h minden átirányítasz egy független emailre (gmail, yahoo stb) és azt állítsd be a telon, nekik van saját SMTP szerverük és portszámuk, függetlenül a netszolgáltatódtól. Így a bejövőt megkapod upc-ról és válaszolsz gmailról.

    Egyébként sem tartom hosszútávon jó ötletnek ha a upc-os mailcímet használod, mert az megszűnik ha: lemondod a netet (elköltözöl, jobb ajánlatot kapsz, számlatartozásod lesz stb)

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tavaly nyáron volt egy sávszél emelés sok internetes csomagnál, és a régebbieket kivezették. nekem a legolcsóbb 25/1,5 van így nagyon örülnék pár "ingyen" mbitnek

    Idén várható ilyen? Nem hallott valaki valami pelykát?

    köszi: Heszan

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    off:
    ha csak ennyi hiba van az upc-nál mint ami itt a topicban van, akkor sztem a upc 3napos örömünnepet tartana
    Ha csak ennyi hiba lenne, akkor több ezres (tízezres) táborból statisztikailag nagyon kevés hiba van. Sőt ha ezt időben megbontod, akkor még kevesebb az összes előfizetőhöz képest.

    nekem több mint 1.5 éve van tőlük csak netem. Neten rendeltem, anno ingyen kijött a szerelő hozott modemet mókolt 10percet és ment. (majd 3nap múlva cseréltettem a modemet kihívott szakival, mert nem volt mindig jó. Modem csere megoldotta, kábelekhez nem kellett nyúlni) Azóta én nem néztem kábelt csatlakozót szűrőt jelerősséget és még mindig megy. Szóval én "egyszerű, elégedett" előfizető vagyok.

    Lehet hogy a szereld magad miatt (illetve az 1500ftos szerelői díj miatt) van ennyi kérdés szűrőkről csatikról kábelekről. És sztem ez így van jól. Mindenki eldönti, hogy meg tudja e jóra csinálni anélkül, hogy fizetne, szerelőt hívna.

    nekem anno ingyen volt a szerelő, és nem tudom milyen szűrő van benn, milyen kábel milyen jelerősség. Kijött a szaki volt nála minden, megcsinálta én közben kvt főztem, majd amikor elment használtam a netet és örültem. Valószinüleg én sem tudnám elsőre magamtól bekötni (sőt semmi csati kábel stb nincs otthon), de kérdeznék (előtte) és ha nem megy valami közben akkor kérdeznék szerelés közben ill utána is. (vagy szakit hívnék és fizetnék érte. Annyira nem drága mintha legrosszab esetben: több napot elszórakozok vele, többféle alkatrészt venni és utazni értük, illetve itt várakozni, hogy valaki mondjon valami okosat amit kínomban kipróbálok, és "tesztelgetem")

    [ Szerkesztve ]

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    Nem tudom másnál hogyan működik, illetve nem tudom hogy a UPC-nél hiba esetén is fizetős-e.
    én a kezdeti csomagmegrendelés/beszerelésre értettem a 1500ftot. (szereld magad ingyenes)
    Igazából, ha már megy és elromlik, akkor nem feltétlenül a kábel/csatlakozó stb hibájára gyanakodnék, hanem modem, elosztóközpont, saját router stb.

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    sziasztok!

    EHT változás óta kétféle előfizető van:
    - határozott idejű
    - határozatlan idejű
    szerződéssel rendelkező ügyfél.
    Aki határozott (van hűsége) annak általában valamilyen kedvezményes áron adják a szolgáltatást az ÁSZF -ben meghatározott alapdíjhoz képest. (és Ők azt vállalják hogy nem emelik, te meg hogy fizeted 12x/24x a havidíjat)
    Aztán ha mégis emelik (pl áfa/csatornaadó) akkor meg bonthatsz menetközben kötbér nélkül (elméletileg) ászf közzétételtől számítva 8-15napon belül (nem a számlától)

    Példa: upc.hu-ról 25-ös net 3250-ért 12 hónapos határozott idejű szerződéssel
    (És ha bontasz akkor a szerzikezdet óta felhasznált kedvezményeket kell fizetni, minél később bontasz Hat.Időn belül annál nagyobb a bontási díj, mivel egyre több hónapnyi kedvezményt vettél igénybe.)
    Aki határozatlan annak nincs akciós ajánlat, de bonthat is bármikor. Ő fizetheti az ÁSZF-ben meghatározott alapdíjas árat.
    kapaszkodjatok meg fenti példa esetén:
    ÁSZF 1.4.3 upc internet szolgáltatási csomagok Bruttó
    Fiber Power 10 csomag 5080 Ft
    Fiber Power 25 csomag 8466,33 Ft
    Fiber Power 50 csomag 13208 Ft
    Fiber Power 120 csomag 16256 Ft

    Az, hogy milyen akciós ajánlattal keresnek meg lejárat előtt, után csak ők tudják. Az hogy mikor és mekkora díjra emelik ha határozatlan idejű a szerződésed szintén ők tudják megmondani. Max az ászf-es ár.

    Nekem 11.03 jár le a 25ös net 1év (ez most fél évig fél áron volt 6*1625 + 6*3250). Már 1x felhívtak felajánlották a marad a 3250 1évig. Ezt nem fogadtam el. Kérdeztem hogy mi lesz 11.03 után, pontosan mennyit fogok fizetni. Azt mondja Ő fillére nem tudja megmondani :F, de max az ászf-es ár ~8500 de hogy mikortól és tényleg annyi-e nem tudja hívjam az üfszolit.
    kérdeztem hogy müködik a bontás elég telefon mennyi idő stbstb Ő ezt nem tudja hívjam az üfszolit.
    (gondolom valami telesales lehetett akinek volt 1-2napos tréningje, de teljes körű tréningja nem volt)
    (Én még nem hívtam az ügyfélszolgálatot)
    Gondolom egy teljes körű tájékoztatást megérdemlek (mégegy hívás/levél/email stb)

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz DeFranco #4999 üzenetére

    Én is remélem hogy így lesz, de sajnos a lehetőség ott van az ÁSZF-ben. (mint írtam nem mondtam okét a 3250 1éven keresztülre, várok hátha mondanak jobbat, illetve akkor is aláirhatom ha megemelik)
    Tavaly is első hívásban mondták marad a havidíj 1évig és kész. nemet mondtam
    másodikban mondták hogy félévig fél áron. Erre mondtam hogy OK
    Sajnos nálam nincs digi mint opció (egyébként ott lennék ár/sebesség alapján)

    (#5000) kabelmania27
    "A számlán írni fogják a következő hónaptól mennyi lesz a havidíj."

    na ezt nem tudtam, :R köszi
    És valóban a 10.06-oson van rajta: (bár ez most töltöttem a dijnetről, ezért nem láttam)
    Tisztelt Előfizetőnk! Tájékoztatjuk, hogy az Ön határozott idejű szerződése hamarosan lejár, és előfizetése a következő időpontoktól határozatlan időtartalmú szerződés alapján folytatódik. Szolgáltatását a határozott idő lejártát követően a korábbi kedvezményes havidíjak mellett biztosítjuk, mely kedvezmény visszavonásig érvényes. A kedvezmény visszavonása esetén a havidíjban történő változásokról a számlalevélen tájékoztatni fogjuk.
    Fiber Power 25 lejárati ideje: 2012.11.02.

    Nah akkor hátradőlök, és várok egy jobb ajánlatra. Egyébként kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a 11.06-12.06 közöttin, mert itt még csak 4napot tudnának emelni, de a következőt már teljes hónapot. (remélem megmarad)
    + megvárom lesz-e az itt pletykált sávszél emelés (fel vagy letöltési irányba)
    + megvárom mi lesz az említett kábel/közmű díjjal

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz upc on-line #5154 üzenetére

    ha mindenki elolvasta a levelet akkor ez a link feltünt mindenkinek:
    ászf
    itt megtalálható a lenti 3. fülön az egyéni előfizetői szerződés, erre kattinva pl egy ilyen pdf-et kapunk:
    egyéni nov1-től

    Bár az igaz, hogy egy sajátot megnéznék, nem csak egy ilyen általános nem kitöltött.
    Sajnos még nem sikerült elolvasom minden apró betűs részt.

    19.oldal
    A fenti, elektronikus hírközlési szolgáltatásoknak nem minősülő szolgáltatásokra vonatkozó rendelkezések kizárólag az Előfizetők teljes körû tájékoztatása érdekében kerültek egységes szerkezetbe szerkesztésre a Szolgáltatásra vonatkozó feltételekkel, így azok módosítása – tekintettel arra, hogy e járulékos szolgáltatásokra vonatkozó rendelkezések nem tartoznak az Eht. hatálya alá – nem minősül az Előfizetői Szerződés Eht. 130-132. §-ai szerinti módosításának, így az Eht. 144.§-ban foglalt tájékoztatási kötelezettség sem terheli e vonatkozásban a Szolgáltatót.

    Kérésem: Legyen olyan kedves jelezze, hogy hol lehet ezt a bontást megtekinteni, hogy melyek azok a szolgáltatások, amiről engem tájékoztatni kell (ha bekapcsolják és elkezdik számlázni nekem) illetve melyek azok amelyről a UPC-nak nem kell tájékoztatni engem
    (csak internetem van)

    Kérdésem:
    HA ilyen tétel megjelenik a számlán
    (mert ha elfogadjuk ezt a módosítás akkor bármikor megjelenhet mondjuk 3251+500ft vírusirtó havidíj vagy bármi más)
    De nekem a folyamatosan beállított átutalásba minden esetben 3251 ft van, akkor ezzel én elfogadom a vírusirtó havidíjt vagy nem?

    Kérdés2:
    (üfszolit kivárni lehetetlen asszem 70ről Módosításra kerül az Ügyfélszolgálati ügyintéző 60 másodpercen belüli bejelentkezésének aránya minőségi mutató célértéke 65 %-ra. A módosítás valamennyi ÁSZF 4/b számú mellékletét érinti.
    Emailen keresztüli szerződéskép nem elfogadáshoz mi kell? milyen azonosító?
    És mi történik ha nem fogadom el? Ez egyenlő a szerződésbontással? vagy érvényben marad a régi tavalyi szerződésem amely most már határozatlan idejű vált?
    [pl ezért sem szeretném ha engem email/telefonon keresztül tájékoztatnának, hanem a régimódi levélben hogy változni fog a havidíjam, hogy időben tudjak ellenkezni, bontani/újat aláírni hátha úgy kedvezőbb stb]

    Válaszait előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz upc on-line #5176 üzenetére

    Köszönöm a részletes választ.

    Mi történik ha nem fogadom el az új szerződés? Szerzibontás vagy megy tovább a "régi" feltételekkel?

    Értem amit leírt. Erre már nem szükséges reagálni, de félelmeim vannak.
    Remélem ez a továbbiakban is így lesz, és önök mindig az ügyfelek érdekeit helyezik majd a cég elé.
    "az előfizetői kapcsolattartás ami egyes szabályok változása miatt, a mostaninál várhatóan sokkal nehézkesebb, körülményesebb lenne"
    Nekem nem szimpatikus az EHT azon része, hogy elektronikus csatornákat hagytak jóvá kommunikációra. És a fenti idézet szerint elég a ráutaló magatartás (pl befizetem a számlát ezzel elfogadom) így onnantól már bármi lehet.
    Legyen csak egy akció: mindenkinek (meglévő új) 3hónap ingyen XY szolgáltatás. Tök jó! Mindenkinek. Mindenki örül. (apróbetüs: 3hó után terheljük ha nem mondja le.)
    Számlán rajta van XY opció 0ft.... aztán majd XY opció fizetős...

    Állandó átutalás van beállítva (nem csop. beszed.) így a számlát rendesen fizetem határidőre. Sajnos a (e)számlákat emaileket nem feltétlenül olvasom nyitom meg. (tudom ez az én hibám)

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    Én 16 írtam nekik ma jött válasz. Nagyon gyorsan, ügyesek. (szintén a weben keresztül adtam fel.)
    És nem írták mi lesz az irgumburgum. Nincs hátrány, csak az a ködös nehéz lesz velem a kapcsolat felvétel. Amit nem értek mert tudják a címemet, és az email cimemet a telefonszámomat. Úgyhogy szerintem ügyes gyerekek majd megoldják küldenek levelet.

    Tisztelt xx
    2012.11.16-án érkezett megkeresése alapján tájékoztatjuk, rögzítettük az Ön kérését.
    +10sor blabla miért is lenne nekem ez jó.

    Természetesen a megkeresésének megfelelően rögzítettük, hogy nem kívánja igénybe venni az új szerződési formánkat.

    Bármely további kérdésével kapcsolatban keressen bennünket bizalommal. Munkatársaimmal együtt szívesen fogadjuk a megkeresését a www.upc.hu/email oldalunkon vagy a 1221-es számon.
    Tisztelettel:
    XY
    UPC Magyarország Kft. ügyfélszolgálat

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    Én eszámlás vagyok, nekem a tájékoztató csak úgy magában jött. Ez a papír egyébként a papír alapú számlával jött akinek olyan van? (csak mert akkor kicsit jobban hangzik, hogy a számla befizetésével elfogadom, mint esetemben amikor két külön csatornán küldik a témát)
    (bár az eszámlára is rátehették volna hogy mi a stájsz, csak a jogi infó elfért volna, úgy ahogy korábban a tranzakciós adó. De másfél oldal reklám valóban új "lapot" igényelt volna)

    egyébként meg mind1 mit pattogunk, a upc majd megoldja hogy neki jó legyen.
    ezt a linket érdemes nézni, a közleményekben leírják hogy mi változik, a teljes szövegű ászf alább, bár a teljes dec19 től érvényesnek nincs fenn a szövege :F
    ászf
    az elmúlt 6napban 3x módosították az ászf-et. dolgoznak hogy jó legyen nekik az ügyfeleknek

    ebből emelnék ki:
    dec19-től ászf

    2012. december 19. napjától
    Valamennyi ÁSZF-et érintően. Jogszabályváltozás miatt:
    ÁSZF 2.1 Pontosításra kerülnek az előfizetői szerződés megkötésének szabályai
    ..
    ..
    ..
    ÁSZF 9.2.2.1 – kiegészül az előfizetői szerződés egyoldalú módosítására vonatkozó rendelkezés
    ÁSZF 9.2.3. – kiegészül azzal a feltétellel, hogy az előfizetői szerződés és az általános szerződési feltételek egyoldalú módosítása esetén, amennyiben a módosítás az Előfizető számára hátrányos rendelkezéseket tartalmaz, abban az esetben a szerződés felmondási ideje legfeljebb 8 nap lehet, a szolgáltató az igénybe vett kedvezményeket a felmondási idő lejártáig jogosult felszámítani.

    És a teljesből ami 2012.11.11. óta minden UPC előfizetőnek AZ ászf-je.
    Csak részletetek: (azt nem néztem meg mióta vannak benne ezek.. de tény és való, hogy így a kiküldött levél nem elfogadása nem egy nagy durranás. És tényleg annyi van benne amit az upc mond, nekik nagy cucc megnézni, hogy kivel milyen csatornán kötöttek, hogy aztán az újrakötés is ugyanúgy menjen. [aztán az újrakötésnél már úgyis belevisznek ebbe az új formába, nem lehet kikerülni.])

    2.1.1. A Szolgáltató egyes Szolgáltatásai tekintetében meghatározhatja, hogy az Előfizető mely elérhetőségén tehet az adott Szolgáltatással kapcsolatban Ajánlatot, azaz ilyen esetben a Szolgáltató nem köteles minden Szolgáltatása tekintetében az Ajánlatot valamennyi/bármely elérhetőségén fogadni. A Szolgáltató az Előfizetőket Honlapján, akciós ajánlatai részvételi feltételeiben, vagy egyéb módon tájékoztatja arról, hogy az egyes Szolgáltatások tekintetében mely elérhetőségen tehető Ajánlat.

    2.1.2.
    A Felek az Előfizetői Szerződést írásban, szóban vagy ráutaló magatartással – így különösen a Szolgáltatás igénybevételével - köthetik meg. A Szolgáltató jogosult meghatározni, hogy valamely Szolgáltatása tekintetében kizárólag az általa kijelölt formában köt szerződést.
    .
    .
    .
    Egyéb módon – szóban, vagy ráutaló magatartással- történő szerződéskötés esetén a Szolgáltató köteles tájékoztatni az Előfizetőt az általános szerződési feltételek elérhetőségéről
    .
    ..
    Létrejön továbbá az Előfizetői Szerződés jelenlévők között szóban tett szerződéses jognyilatkozatok esetében kifejezett elfogadással, ráutaló magatartás esetében a ráutaló magatartás tanúsításával.
    .
    .
    .
    Ráutaló magatartással történő szerződéskötésnek minősül, ha az Előfizető oly módon fogadja el a Szolgáltató szolgáltatás nyújtásában megnyilvánuló szerződéses ajánlatát, hogy az igénybe vett Szolgáltatás díját vagy az annak igénybevételéhez szükséges eszközök, illetőleg kiegészítő szolgáltatások díját megfizeti, vagy a Szolgáltatást egyébként ténylegesen igénybe veszi.

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz [CS]Blade2 #6388 üzenetére

    Szia,

    Szerintem nem.
    két külön dolgot ajánlanak a számlán: (nekem)
    - új havidíj, amit írásban kell visszaigazolni, különben váltanak ÁSZF-re
    - ha nem igazolsz vissza írásban, DE a számlát befizeted, akkor automatikusan elfogadod, hogy átváltanak, ÉS új szerződéses formára váltanak a rátutalóra.

    Én visszajeleztem írásban (email) h kérem az új havidíjat (hűség nélkül, inkább mint ászf dijasan), de a ráutalót nem. Még várom válaszukat.

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    saját vélemény:
    amíg küldözgetik a 'fair use policy' -s emaileket (illetve amíg az aszfben benne van) nekem biztosan nem lesz hűségem.
    (+ nem tetszik a ráutaló szerződésre terelés erőltetése)
    ha a 11. hónapban bontják Ők a szerződést FUP miatt, akkor az addig igénybe vett hűség pont egy olyan összeg ami kb a netem +2éves havidíja. ász-fizetett különbözet árral számolva. (23hónappal ki sem merem számolni mekkora a kötbér) Hűség nélkül meg bontja én mérgelődök, vállat vonok és lassabb (nem upc) netem lesz újra megvonom a vállam...
    Nekem ér a +300ft ilyen típusú nyugalmat. remélem tovább nem emelik hűségem jeléül.
    +morgás: képesek 31.-én kiküldeni hogy januárban FUP ejnye bejnye kedves felhasználó...

    [ Szerkesztve ]

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    nem értek hozzá, de esetleg egy próbát megér: ha nincs hűséged szerintem váltasz hűség nélküli 25-re (az nekem most ~3500/hó) abba leszel 1kis ideig, majd aláírsz 1éves hűséges 120-ra, ami már felfelé váltás és engedni kéne.
    Ezt a gondolatmenetet azért átbeszélném egy UPC ügyintézővel egy rögzített hívásba, illetve megérdeklődni tőle h neked mennyi lenne a 25ös net hűség nélkül (mert ha ászf ár akkor valami 8700ft) meg hogy onnan nagyobb haivdijura válthatsz-e.
    (ha igen a válasz akkor a telefonon én az első lépést már intézném is:lefelé váltást 25re)
    +lehúzások is lehetnek: leváltasz: eszközcsere 2-3000ft, felváltasz megint eszközcsere. Szóval lehet h hülyeség amit írtam, illetve nem éri meg.

    [ Szerkesztve ]

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz hesszan #6389 üzenetére

    Sziasztok!

    Visszajött emailben a UPC válasza. Úgy van ahogy reméltem.

    Lejárt hűség után számlán szereplő infó szerint emelik az árat (25ös net ~3150-ről 3443ftra)

    A - ezt elfogadhatom írásban
    B - vagy a számla befizetésével is elfogadom, és akkor váltanak elfogadó szerződésre.
    C - nem fogadom el az ajánlatot, és akkor Ők válthatnak ászf szerinti díjra

    Én visszajeleztem emailen, regisztrálták, adják az új havidíjjal a net szolgáltatást visszavonásig (febr 10-től már számlázzák is az emeltet), és nem váltottak át ráutalóra. De azért figyelni fogom a számlán lévő tájékoztatókat, hogy mivel próbálkoznak majd.

    2010 nov/dec: új szerzi 15/1,5net: 12hó hűség asszem 2800ft/hó (új bekötés a címre)
    2011 tavasz/nyár (?) le 25re emelnek, 1.5 fel marad, ár nem változik :)
    2011 okt: telefonos ajánlat: 3200ft 1év hűség - nem fogadtam el (ennyi lett volna hűség nélkül is) :(((
    2011 nov: telefonos ajánlat 3200ft 1év hűség, de félévig fél áron - elfogadom (átlag 2400ft ez tetszett) :)
    áfaemelés +50ft
    2012 okt/nov telefonos ajánlat 3250ft 1év hűség - nem fogadtam el (ennyi lett volna hűség nélkül is) :(
    2013 jan. - hűség nélkül emelnek +300ft (talán még így is megéri hűség nélkül) :((

    Szóval a kezdetekhez képest most magasabb árat fizetek, de nincs hűségem. a Tendencia nem tetszik, de még az általam elfogadható határon belül van.
    aztán remélem megjelenik az igazi konkurencia nálunk is, és akkor tényleg díjazzák majd a hűségemet.

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz kali #7341 üzenetére

    Talán attól is függ hogy ki milyen csomagban van.

    én 25/1,5 nekem is küldenek, de teljesen logikátlanul, rendszertelenül. Adatforgalmam kb hasonló minden hónapban, (bőven 300 felett) de nem minden hónapban jön értesítő. 1,5 éve folyamatosan ászf korlát felett vagyok és kaptam 4-5 emailt, levelet még soha (pláne nem tértivevényeset) [+ én a upcmailt nem olvasom] Bár nem lassítottak még soha, és én is csak 80%osat kaptam.
    Nincs hűségem, de tuti az első lassításra bontanék velük, és váltanék szolgáltatót. (ahol sajnos drágábban kapnám az azonos sebességet, de ténylegesen korlátlant.) Amíg ászfben benne van én nem leszek hűséges ügyfelük, mert ászf alapján akármikor jogosan bonthatnának szerződést velem (sajnos)

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    Csak 1 gondolat az ászf-es 300gb-hez.
    Amíg ez benne van minden hűséges előfizetőt le tudnak húzni egy nagy csomó pénzzel, kötbérrel mert Ők felmondhatják a szerződést emiatt. (25ös net listaár kb8500? kedvezményes kb3300? azaz ~5e fttal nő havonta a kötbér)
    Bízok benne, hogy ez jelenleg nem céljuk, mert fizetjük a havidíjakat, és (elméletileg) egy "élő" fizető ügyfél jobb mint egy kötbéres volt előfizető.

    Valószínűtlen, de előfordulhat olyan piaci csillagállás, amikor ők kivonulnak (vagy mesterségesen kiszorítják őket lásd: vezetékadó, különadó stb) , mert már nem éri meg nekik, ekkor amit/akit lehet meg fognak kötbérezni.

    + Valahol olvastam, hogy a forgalom 80%-át az előfizetők 20%-a generálja. (nem upc stat, és ezek csak kb számok, de szerintem hihető)
    Elég csak ez a 20%ot kizárni, és máris felszabadul rengeteg szabad kapacitás (lehet sávszélt duplázni, új akciókat hirdetni stb) Erre most az ászf szerint megvan a lehetőségük.

    u.i.: hűség nélkül pedig emelhetik a havidíjakat a listaárig is akár. (szerencsére nálam most akciós +300ft a különbség a hűség nélküli árnál)

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    Kaptam emailt:

    A hűség hatalmas érték. Különösen ma, e csábításokkal teli, színes világban. Ön hűségesen kitart a UPC mellett, amit mi igen nagyra értékelünk – és amit díjazunk, UPC módra.

    Fogadja el "köszönetnyilvánító" kedvezményünket!

    12 hónapos határozott idejű szerződéssel

    Az ár 47fttal drágább mint hűség nélkül! no comment.

    ----
    Egyébként most nézem hogy a legkisebb csomagnál (10/1) eltörölte az 5gb határt? Akkor ott is az ászf-es 300gb a limit? elgondolkoztató.

    [ Szerkesztve ]

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz kaszaf #9006 üzenetére

    Várható sávszél emelés?
    ne tartsd magadban :)

    -------0------
    (egy mindenre ráhúzható reklám és a lengyel upc odal még pletykálkodásra sem elég.)
    Én is örülnék neki persze (ha nem jár havidíj növeléssel) és várom az infókat, de én nem álmodozok... (még)
    Azt sem látom sehol hogy a mostani akciós ajánlat meddig érvényes. Pedig mintha rémlett volna hogy volt ilyen kiirás egyszer régen náluk.

    Lassan 3 éve kötöttem 15/1,5 netet 3000ért akciósan, menetközben emeltek 25/1,5-re. Erre most többet fizetek mint 3e. És akciósan is 3490ért adják hűséggel. Szóval ha sávszélt emelnek akkor előbb utóbb a havidíjat is feltornázzák....

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #9008 üzenetére

    Nem vitaindítónak szánom csak leírom a gondolatomat:

    Nem kell lépniük. a piac XX százaléka az övék. sok helyen monopol helyzetben (adsl sztem nem ellenfél). (nálam is csak upc vagy adls, nincs digi vagy opTika)
    A telefon adó (perc/sms adó duplázás nekik is fáj) hallottam valami közmű adóról (?) vezeték adó?. Szóval nem biztos hogy olyan piaci körülmények vannak, amikor a csak úgy habokra kell kergetniük a sebességet, csak azért mert a másik kettő más techológiával más sebességre képes. [és a 120 mbittel nincsenek lemaradva asszem, csak a fel iránnyal]
    Szerintem nincs olyan nyomás a piacon ami ingyenes emelést eredményezne. Gondolom ennek vannak infrastrukturális költségesei Persze kezdhetik ők a "harcot" és mehetnek előre példát mutatni. Én is rölnék neki.

    Ahol konkurencia van ott sztem aki akart már lelépett az upctól. Lehet váltanék én is el, bár tudja a fene.
    Szerintem az emberek többségének a letöltés számít a fel kevésbé. Magamból kiindulva a 20/10es csomag nem jobb nekem mint a 25/1,5. Persze jobb lenne ha 10 lenne felfelé, de most nem számít. [van 5tb "előnyöm" így is, ha értitek mire gondolok] A le viszont már jobban számít. 10-15 gb linux disztrót már érezhető különbséggel tölt le.
    Bár anno a 15/1,5 is jó volt. ebből lett 25 ami jobb. De kb hetente 1x profitálok belőle. (ritkán "várok" rá, általában majd lejön majd kell, nem azonnal használom)

    Ráadásul nekem a pénz sem mind1. Nálam +1100ftot nem ér meg az 50/5 2x/3,33x gyorsabb net lenne pedig! Nem ezen a havi ezresen múlik a családi költségvetés, de nincs rá indok mégsem.

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #9016 üzenetére

    (vezeték közmű adó benne van az árban legalábbis egy része biztosan, én ezt csak arra írtam hogy nem biztos hogy most van a cég a legnagyobb nyereségei korszakában amikor korlátlak pénzt tud/akarnak fejlesztésre költeni, márpedig a duplázás biztos költséges.)

    Utánna googlizok a vdsl-nek. (hogy miaz és hol érhető el, nem ismerem)

    ár sebesség. igazad van ez folyik a reklámban ez a fontos. És abban is hogy a többséget nem is érdekli nem is érti. Legyen jó nagy meg olcsó. (nyilván aki követi ezt a fórumot pont nem ez a réteg) fel le ping garantált max stb "apróbetűs" részek lényegtelen infók. Én saját magamból kiindulva írtam le a véleményemet. (nem érzem úgy hogy kell nagyobb gyorsabb de persze jó lenne, de többet fizetni nem vagyok érte hajlandó, sőt ha lenne olcsóbb váltanák kisebbre is mert amíg az 1080 youtube megy addig nem kell gyorsabb, a többit ki bírom várni, bár azért néha jó látni hogy szaladgálnak a százalékok felfelé, de mint írtam alig van rá )

    jaja 300gb.. vicc. Ezért nincs hűségem lassan egy éve. (bár elmúlt két hónapban szumma alatta maradtam nem csak feltöltésben.... de pont ma veszek plusz egy 3tb-s vinyót :D )

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    engem rendszeresen figyelmeztetnek (tek amíg nagy volt a forgalom.)
    korlát nem volt. Viszont itt olvastam hogy volt akit korlátoztak. Illetve bizonyos speciális oldalak (ahol a nagy forgalmat lehet generálni) fórumában több ember is írta. Szóval benne van és ha kell használják is. Bizonyára függ attól is hogy melyik területen vagyunk hányan használjuk milyen háló van kiépítve

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz Criton #9079 üzenetére

    Ezért nincs hűségem.... 8napon belüli bontás, és drágábban kicsit 20mb adsl, a mostani 25 helyett.

    Eddig 3x küldtek emailt (nem levelet mint az az ÁSZF-ben benne van!)
    2nél volt hűségem (2011.05, 2011.10) a 3.nál már nem volt. Tavaly nyáron 6-800gb volt a havi. Az az igazság mostanában nem nagyon volt helyem, és a gépet is kikapcsolom éjszakára, szóval most nézem hogy igencsak jó ügyfél vagyok mostanság. Pláne ha az email szerint is csak a fel irányt néznék.

    Dátum Összesen (MB) Letöltés (MB) Feltöltés (MB)
    2012.08 649 472 311 258 338 214
    2012.09 733 115 349 517 383 598
    2012.10 880 667 455 909 424 758
    2012.11 741 968 444 616 297 352
    2012.12 561 879 247 238 314 641
    2013.01 565 321 310 585 254 736
    2013.02 446 323 265 388 180 935
    2013.03 348 078 181 918 166 160
    2013.04 250 213 130 919 119 294
    2013.05 449 272 328 536 120 736
    2013.06 198 189 127 939 70 250
    2013.07 264 331 181 389 82 942
    2013.08 110 114 79 368 30 746

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz upc on-line #9103 üzenetére

    "elvi lehetőséget ad az ÁSZF-ünk"
    Nem csak a sebesség csökkentésére hanem az egyoldalú szerződésbontásra is lehetőséget ad az ÁSZF ezen pontja. Azaz a határozott idejű szerződéssel rendelkező ügyfelek esetén jó nagy összeg kiszámlázását teszi lehetővé. (pláne mióta vannak 24 hónapos szerzik, a 20-23 hónap környékén egész megrendítő összegekről van szó, még a legalacsonyabb csak netes kedvezményekből is,egy csomag ajánlat esetén pedig lehet csődbe visz egy átlagos családot a kötbér összege)

    25ös net esetén 8466ft-3490ft = ~5000ft * eltelt hónapok

    "A jelenlegi hálózati kapacitásunk elég stabilnak bizonyul ahhoz, hogy ne váljon szükségessé ennek a tényleges alkalmazása."
    Javaslom: ideje lenne ezen rész aktualizálása az ÁSZF-ben (limitemelés, netán törlés). A havi 1-2 ászf módosítás egyikébe talán beleférne, bizonyára pozitív irányba mozdítaná a cégről a véleményt.

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    sziasztok!

    Nekem 25/1,5 van, hűség nélkül. A személyre szabott ajánlat ezeket ajánlja:
    kép
    itt nincs 30-as csomag.

    De ha bal alul kattintok hogy más éredekel, akkor bejön a teljes kinálat. (csomagok, digitv, analóg tv, net, telefon, kieg szolg, mobilnet)
    Ott ki tudok választani bármit (a saját nevem, címem alá szóval teljesen rendben van) Ezt ajánlom azoknak is akinek a csomagokat nem akarja engedni váltani csak nagyobbra.
    - 30/3-at. 12hónap határozott idejű szerzivel 3490-ért
    - 240/20-at 12hónap határozott idejű szerzivel 8190-ért
    (+ ha kell eszköz csere +2540ft és ha kérem kiszállás +1500ft)
    És meglévő ügyfeleknek nincs 3hó dupla sebesség.

    Hűség nélküli árakat csak telefonon lehet. [bár a listaárak nagyon nem kedvezőek.] Én továbbra sem akarok hűséget határozott idejű szerzit, illetve nem akarok átkerülni a ráutaló magatartásos szerződésformára sem. így döntöttem. +5/1,5mbit nem ér nekem ennyit.
    arra leszek kivácsi meddig fogják engedni nekem a nem értékesíthető csomagot hűség nélkül kedvezményes (3443ft) áron

    [ Szerkesztve ]

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    jól olvasom, hogy az elmúlt napokban ügyfél kérése és új szerződés aláírása nélkül emelik a 25/1,5-et 30/3-ra? Esetleg a területet mellérakhatnátok.. (bp, ker? debrecen stb)
    Ha változatlan áron adják, úgymond a tudtom nélkül én örülnék neki.... maradnék határozatlan idejűvel :)

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz F_Zolee #10391 üzenetére

    oooo
    hogy erről beszéltek? :) http://www.upc.hu/rolunk/hirek-kozlemenyek/20130920/
    zsííír. Plusz 1 UPC [pláne ha nem emel árat mondjuk jan1-el...]

    Akkor érdemes volt kivárnom (illetve még várom, mivel tegnap még nem volt gyorsabb), és nem beleugranom egy éves határozottba. juhéé

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz Gabor970 #10394 üzenetére

    Én is az számoltam (le +20% fel +100%) és mivel ingyééé van ezért +1 a UPC-nak.
    [aztán majd ha árat emel akkor meg itt fogok mondani tücsök bogarat rájuk.]

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    Bp VIII nincs net kb másfél órája.
    Most feküdjek le aludni? :F

    [ Szerkesztve ]

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    épp be akartam írni (poénkodni) hogy legalább nem sírhatunk, hogy az új előfizetőknek jobb.
    Erre megnézem a számlát ami fontos infókat tartalmaz, és tájékoztat hogy én a nem hűséges örüljek, mert emelnek, de a listaárnál olcsóbb lesz. Most 3443-at fizetek csak netért
    Fiber Power 30 listaára: 10 583,67 Ft, új ára: 3 559 Ft.
    (havi 9ft még mindig az új belépők a jobbak)

    Szóval mindenkinek aki örült a sávszél emelésnek pár hónapja ime a upc mégis csak egy bevétel orientált cég (mondjuk nyilván az nem szeretetszolgálat)

    u.i.: 2010.12hóban 3000ftért szerződtem velük 15/1,5-re, azóta 2x emeltek sávszélt ez a 3. áremelés. lehet visszamegyek 15ös netre....

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #13520 üzenetére

    de van. :) nooffense.
    lehetek az egyik én (csak a netes mert az van). a másik a upc jogi osztály [nem feltétlenül jogászok, lehetnek diákok tanoncok külső megbízottak stb] a harmadik a konkurens cég jogi osztálya [scmidtelik a jó ötletet] lehet a sokadik a nmhh, békéltető testület, jogász akinek érdeke fűződik hozzá stbstb.

    ezt javaslom nektek is: http://www.upc.hu/rolunk/szerzodesi-feltetelek/ elég 1x átfutni olvasni utánna itt vannak a változások min 30nappal előtte. ha két hetente megnézed nem sok idő. [én azt várom hogy kikerüljön a a 300gb]

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz #54715584 #51343 üzenetére

    8ker nálunk két áramszünet is volt este 1,5-2 órás különbséggel. Nekem még reggel sem ment. Bár csak a ledeket néztem az Ubee modemen, nem kapcsoltam kibe mert siettem és nem kellett.
    remélem estére meggyógyul :D nincs kedvem panaszkodni

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz sz.j #55529 üzenetére

    hello
    határozatlan idejű szerződésem van már jópár éve csak netre, akciós ártól többet listaártól jelentősen kevesebbet fizetek. megjött az első áfacsökkentett számla ami mínusz párszáz forint, juhéé de rögtön ennek a végében van hogy az eddigi kedvezményes ár megszűnik, de mivel díjazzák a hűségem (LOL) ezért továbbra is a listaártól alacsonyabb áron vehetem igénybe. párszáz forint plusz kövszámlától.
    december február különbsége -10 ft, szóval legalább nem emelkedett.

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    sziasztok!
    ma lett gigabit net, (csak net van tv nincs) eddig minden szuper vele gépen 960/42 gondolom ettől több nem is lesz, gigabites hálókártyával, teló modem közelében 636/39, azt írja 866mbps-el csatlakozik 5ghz-en. Ez sztem több mint kéne. Technikus jófej volt. Cserélte a fehér connect boxot szürke TG3443DE -re. Lakáson belül mást nem cserélt. És a kapucsengő kopogtatás közötti idő alapján a házban sem, bár azt mondta valamit ellenőrzött előtte. (gondolom sw-esen) Modem azt írja ip4-en van. firmware version: 01.02.037.03.12.EURO.SIP Firmware version AR01.02.037.03.12_112819_711.SIP.10
    A modem menüje elég fapad. Pl nincs wifi channel állíthatóság se, nem lehet csak egyben állítani a 5ghz és 2.4 ghz-et. De nekem ez is rendben van. egyszer beállítom és kész.
    (guestwifi, wifi timeschedule, dyndns, portforwarding, upnp és WPS van benne mint "extra")

    Ránéznétek hogy jelszintek rendben vannak-e, olvastam itt hogy nincs minden channel aktiválva minden körzetben (vagy mi nem is értek hozzá) Eddig nekem 10 év alatt minden modem betonstabil volt és hiba csak központi leállás esetén volt, remélem ez így marad ennél is.

    köszi előre is
    üdv
    Hesszan

    [ Szerkesztve ]

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz pogi1 #98974 üzenetére

    köszi.
    Tényleg! Van benne 'expert mód' a legtetején, én a basic-et néztem. Ha nem mondod soha nem veszem észre. köszi!

    #98982kabelmania27
    köszi!

    Sungdurung

Új hozzászólás Aktív témák