Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Waikiki

    tag

    Sziasztok!

    Digital Gold Horizonnal + Fiber 500 ConnectBox-szal

    IX. kerület, Ráday utca közepe, az IPTV reggelente 6:35 - 6:45 közt rendszeresen elszáll, és a kérdés csak az, hogy a Horizon egy-két, teljes újraindítása után visszajön-e. vagy sem, de 5 munkanapból 4-en tuti elszáll. (Hétvégéket nem tudom, olyankor nem 6-kor kelek :-) ) Internet rendben megy.

    A kérdés az, hogy ezzel mi a tököt lehet tenni? Merthogy a problémát a hiba jelentkezése okozza. Pár napja bejelentettem, a szerelő ma jön 16-20 óra közti sávban.Mondtam a technikai ügyfélszolgálatnak, hogy ezen idősávban pontosan mit is fog csinálni? Megméri a jelszintet, ami 99,9%, hogy rendben lesz, együttérzőn bólogat, és...? Attól még jövő hétfőn nagy valószínűséggel el fog szállni megint. Kijönni érthető okból nem jönnek ki olyankor(*).

    *: Azt mondta a hibabejelentős, hogy este 8-ig mennek ki megnézni. Ez mondjuk azért felveti azt a kérdést, hogy ha mondjuk nem reggel fél 7-kor, hanem az egyik legtipikusabb tévénézős időszakban, mondjuk este fél 9-kor rendszeresen elszáll a tévé, akkor azt is simán lekakkantják? Érlelődik bennem, hogy általánosságban megkérdezzem az NMHH-tól, hogy ilyenkor most mi van?

    A szolgáltató hiába zárja le a hibajegyet, ha a hiba újra meg újra előfordul, akkor az folyamatosan fennáll. Ez pedig felveti a kötbérfizetési kötelezettséget. A kérdés csak az, hogy adott idősávban ismétlődő hiba javítására lehet-e hivatkozni egy teljesen más idősávban történő ellenőrzési kísérlet eredményeire?

    Ezen vonal pedzegetése helyett én inkább a megoldást keresném.
    1. Szerintetek visszakereshetően látják a UPC-nél, hogy a Horizon mikor csatlakozik fel? Tehát látják azt, ha azt mondom, hogy ezeken meg ezeken a napokon újra kellett indítani többször is a Horizon-t?
    2. Látszik esetleg az is, ha a kapcsolat valamiért megszakadt? (Pl. 06:36 kapcsolat megszakad valami error-ral, újraindítás után 06:39-kor kér újra IP-címet.) Ez azért lenne jó, mert kizárná azt, hogy én csak szórakozom velük, és nincs jobb dolgom, hogy 3/4 7-kor a Horizonnal szórakozni.
    3. A Horizon diagnosztikájához valahogy hozzá lehet férni, hogy esetleg olyankor is legyenek adataim, amikor a szerelők nem jönnek ki? Vagy bármi más módon mérhető bármi, ami az IPTV-vel kapcsolatos?

    Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

Új hozzászólás Aktív témák