Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kabelmania27

    Topikgazda

    válasz TeeJay #60917 üzenetére

    Szerintem nem 850-es a hálózat, ha jól látom 700Mhz felett nincs dvb-c mux.

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz TeeJay #60917 üzenetére

    "az a baj hogy még mindig nyomják azt a hulladék analóg TV csatornákat"

    Talán mert még mindig sok háztartás van, ahol csak analóg TV van. És ezzel kapcsolatban egy tech fórum közösségének véleménye nem reprezentatív, mert az itt lévők többsége nyilván már be van rendezkedve a DVB-C vételre, de azért ez még nem mindenütt van így. Idősebbeknél, kis keresetű előfizetőknél, sok helyen még mindig csak CRT készülékek vannak, és főként az előbbiek még boxot sem szívesen használnak. De mondjuk a szolgáltató nyilván figyeli az igényeket, és ha eljön az ideje, váltani fognak.

    Amúgy a UPC sem feltétlen törekszik ám a technológiai előrelépésre, elég csak megnézni a frissen kiépített 29-es körzetet, ahol megcsinálták a vadiúj optikai hálózatot, azt bekötötték az ingatlanokra, majd ingatlanon belül visszaalakítják koaxra, és arra kötik a HGW-t, és TV-t, STB-t. Ez ugyebár plusz kiadás a szolgáltatónak, hiszen minden házba be kell építenie egy mini node-ot, és plusz kiadás az előfizetőnek, hiszen eggyel több eszköz fogyassza folyamatosan az áramot, nem is beszélve a plusz meghibásodási lehetőségről. Mindezt kizárólag az egységes kialakítás miatt, holott szinte minden más szolgáltatónak több fajta infrastruktúrája van használatban egyszerre. Oké, hogy a meglévő koax hálózatot nem cserélik mindenütt optikára, de, hogy azért egy új építésű üveghálót szándékosan visszabutítsanak, ez elég gáz. Kirakhattak volna az optika végére egy ONT-t, és mehetett volna ott is a több-száz Mbps feltöltés akár.

    Arról nem is beszélve, hogy a DIGI által is használt megvalósításban az internet és a DVB-C adások mellett gond nélkül elmegy az 50-60 analóg csatorna is. Csak mert ugye ez volt az alapkérdés.

  • csabi63

    senior tag

    válasz TeeJay #60917 üzenetére

    Nem tartunk mi ott, hogy csak úgy kidobjuk az analógot. A német előttünk jár, és még ott is van analóg adás. Jövőre már nem lesz, de nálunk még néhány évet ki fog húzni. És a lekapcsolása nem lesz népünnepély. Júni 30-án múzeumba küldte a legnagyobb német szolgáltató, egy rakás felháborodott, vagy éppen bepánikolt ember lett. Senki nem gondolta, mennyien néznek analóg tévét. Sokan. És a bátor tippem az, hogy arányaiban nálunk még többen.

  • ArthurShelby

    addikt

    válasz TeeJay #60917 üzenetére

    Én is kivetetném az analógokat, de a upc nem fogja még sokáig szvsz, mert lusta (és mint minden multi lassú). Egyébként a T-nél is sok helyen box van az ip-tv miatt, szóval szerintem az nem probléma. Az én nagyim is azt használ (igaz sosem kapcsolja ki a box-ot csak a tv-t). Egyébként ezt simán le lehet nyeletni az emberekkel (ezt a T úgy oldotta meg az adsl-vdsl átállásnál, hogy kicsit olcsóbban adta a csomagot).

    Még mindig tartom, hogy szerintem az emberek 90%-ának nem kell 500-1000-es net. Viszont a stabilitás javulásnak (és feltöltés javulásnak), örülök. (bár ezek a szempontok a szolgáltatót nem nagyon izgatják, őket csak az érdekli, hogy valamit hangzatosan lehessen reklámozni, eladni).

    Sok helyen a 30-as net is bőven elég. (bár a T adsl/vdsl szolgáltatása nem túl megbízható, azt nem merném ajánlani senkinek).

    "a letöltés a gázabb mert sok 120-240-es user van és azok ugye csak azt a 8DS-t tudják szívni 14-ből meg nem is lehet úgy szétosztani hogy 1-8 DS-en az előfizetők egyik fele 9-16-on meg a másik fele
    mindenképpen lesz 2 DS amit mindkét fél használ
    éjszaka és reggel nem volt gond csúcsidőben viszont 180-190megabit volt meg 240-ből"
    "ha kidobnának még legalább 10 analóg TV csatornát máris lehetne 24DS sáv meg mondjuk még egy US sávval már 6 bőven elég lenne jó ideig"
    "24DS-en meg harmadolni lehet adott node-on az előfizetőket így simán lehetne 1-8, 9-16, 17-24-es DS-re szétosztani a modemeket és voila máris nem lenne gond a sebességgel
    persze legjobb lenne ha végre leállna az analóg TV és máris lehetne vagy 40DS sáv meg végre 8US is
    aztán azzal sima ügy lenne az 500-as csomag is évekig"

    Mint mondtam, a szolgáltatót nem érdekli túlságosan a stabilitás. És csak azért, hogy kicsit jobb legyen az előfizetőnek, nem fog tervet készíteni, átszervezni, és a nyugdíjasokkal konfrontálódást felvállalni. Ezt nem tudja reklámozni plakátokon, hogy stabilabb lett a szolgáltatásunk, vagy hogy 20-ról 40-re nőtt a feltöltés sebessége.

    Szerintem majd egyszer hirtelen ugrik egy nagyot és vált ED3.1-re, de arra még ráérünk várni. :(

    [ Szerkesztve ]

    A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Új hozzászólás Aktív témák