Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ztsoft

    őstag

    válasz #72445440 #101847 üzenetére

    Nem tudom, grafikus felületen keresztül (LuCI) szoktam frissíteni. Itt nem láttam erre lehetőséget.

    #101848 Livius

    Hidd el, a router tökéletesen működik. Mégpedig azért, mert ha a másik laptop (ami egyből a HGW-be csatlakozik) is abból a tartományból kap IP címet (176.63.50.X), mint a router, akkor ott is ugyan olyan rossz a net, mint routeren keresztül. Így a routernek ehhez már semmi köze.

    Amúgy meg pont azért csatlakoztattam a másik laptopot egyből a HGW-be, hogy kizárjam a routert és a HGW egyik portját a hiba lehetőségéből.

    Most ismét bekapcsoltam a másik laptopot, most a 176.63.49.X tartományból kapott IP címet, az átjáró az ugyan az, mint a routeré. Néztem speedtest (cli) több szerverrel is, eléggé ugrál mérésközben a letöltés sebesség, a vége 120 Mb/s körüli lett.
    Viszont a nagy fájl (1 GB) letöltése már beszédesebb, 4,91 MB/s volt az átlag és 3:28-ig tartott letölteni (tökéletes net esetén 14,7 MB/s jön és ~ 1:10-ig tart).

    A 100-as ping a bix.hu-ra, min 13,9, avg 20,4, max 66,8 ms volt, ugyan ez routeren keresztül (másik gép, ellenőrzés ként), min 11,4, avg 16,2, max 40,2 ms.

    Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

Új hozzászólás Aktív témák