Új hozzászólás Aktív témák

  • ztsoft

    őstag

    válasz Livius #101845 üzenetére

    Akkor ezek szerint a routereden keresztül volt gyenge a sebesség ezzel a kapott IP-vel?

    Igen, pontosan, még most sem tökéletes.

    Én elsősorban ránéznék, hogy van-e a routerhez valami firmware frissítés, és nem ártana frissíteni, valamint akár a router hard rest se árthat.

    Most a legújabb OpenWrt (19.07.5) fut rajta, a frissítés meg felér egy reset-tel, a konfig fájlok kivételével minden törlődik (még az általam használt csomagokat is újra fel kellett telepíteni). Amúgy a HGW elérésével nincs gond, nem úgy az alapértelmezett átjáróval (kép, az elmúlt 24 óra ping-jei, a monitorozó program a NAS-on fut routeren keresztül éri el a HGW-t).

    Amúgy meg ha tudsz MAC-et klónozni, akkor szerintem teljesen kamut is meg tudsz adni akár, gondolom. Legutolsó esetben kezdj el mindig MAC-et cserélni, arra szerintem a Voda DHCP mindig más IP-ket fog adogatni.

    Persze, bármilyet megadhatok, csak az a baj, hogy eddig ugyan abból a tartományból kaptam IP címet, mint router (a másik laptopon próbálgattam, ami egyből a HGW-be van kötve).

    Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

Új hozzászólás Aktív témák