Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kotomicuki

    senior tag

    válasz Kotomicuki #23 üzenetére

    Javítanom kell magam, mert:
    - a hajótesten lévő, megemelt ágyúpont nem számít bele a kutatásnál kiírt, maximális lehetőségbe, az ráadásként, még ezen lehetőség(ek)en felül hozzáadódik ezek végösszegéhez
    - engedi megnövelni a tornyok és a toronykiemelők számát egy esetleges átépítésnél

    Amiatt kezdtem egy újabb usa-t, mert megakartam bizonyosodni afelől, hogy csak én érzem úgy, hogy a kutatásokat véletlenszerűen dobja-e be és emiatt lehet játék, amiben egy adott dolog elő sem kerül vagy sem - ezalatt leginkább a lőszer- és indítótölteteket értem, a többi az viszonylag állandó. (és igen, mintha nem azonos sorendben és nem is pont ugyanazokat dobná be :F )

    Mind a kereskedelem, mind a kutatás maximumra állítva, már a legelejétől és a legyártható legnagyobb hajótest is folyamatosan, kihagyás nélkül volt növelve a ~60 ktonna eléréséig - onnantól az utóbbinál volt 1-2 hónap kihagyás is a megújítások között.

    Az elején kreáltam egy 3*2 10"-es partvédő páncélost, amiből 13 azonnali legyártása fért bele a keretbe - a plusz torony miatt, elsőre eléggé satnya lett a szentem. Egy év után már átépítettem, annyira jöttek az új és hasznos dolgok, mivel majd tíz évig szinte csak a szövetségeseknek gyártottam hajókat (a 3,5 etonnás CL ismét slágertermék volt), amiből iszonyatos pénzösszegeket zsebeltem be.
    A háborúkat most sikerült elkerülnöm a korai 1900-as évekig, így csak lestem a kutatásokat, mi, mikor jön elő.

    1899 szeptemberében jött a dread' hajótest (anno a sorhajó is viszonylag korán, csak akkor még nem volt meg a minimum hajógyártási súly hozzá, hogy azonnal megengedje gyártásba küldeni, azért azt csak 1894-ben tudtam elkezdeni gyártani), amiből még abban az évben csináltam egy 3*2 12"-est, mert csak ennyit engedett meg a kutatás többi része - az első + toronykiemelő ugyan már megvolt, de a középen 4 főfegyver még nem.
    Az első átépítésekor, 1903-ban fölment rá a 4. főtorony, onnantól egész jól/még jobban szedte az ellen hajóit.
    (a kereskedelmi bevételnövekmény ennyit számítana, hogy azáltal ennyit gyorsul a kutatás: az előzőben 1900 második felében jött a dread', ahol inkább magam gyártottam ezt-azt, vagy ez is véletlenszerű :F )

    1906-ban csináltam egy szintén 25,5 etonnás sorozatot, de immár 4*2 13,5"-os főfegyverzettel és "csak" 22 csomós sebességgel. Ekkor ez még eléggé lelombozó találati értékeket mutatott, így csak a kikötőkben rostokolt a '13-as átépítéséig (mint visszatartó erő súlytömeg ;] , amikor is az eredeti 40,3 milliós, darabonkénti ára felkúszott 51,2 millióig -> azaz, került bele jócskán új technológia) , amikortól már torpedókkal - 20", 6,5 km, 43 csomó - is el lett látva és végre "életjeleket" is feltudott mutatni a lövegtornya.

    1911-ben kezdtem el építeni a 2. csatacirkáló-testre épülő, 28,5 etonnás BC-t, 4*2 12"-es főfegyverzettel és 28 csomós sebességgel, meg 8*2 (mert a 3 csövű még nem fért el, de már megvolt) 5"-os másodlagosokkal a 3"-os kazamataágyúk mellé - + a 4, 20"-os torpedóval.

    Ezek mellé pár, soha be nem vetett, csak a flottaössztömeget növelő CA és CL épült, amikor már voltak üresjáratok a hajóépítésben. A csatahajókkal ismét csak veszteség nélkül tudtam 1914-ig eljutni, sokszor egy-egy, az ellenfél számára megsemmisítő csata utáni, azonnali békekötéssel.
    Amúgy a CA-CL-t az előző kampányban bevetette a gép, de vigyázott rá, hogy a tonnaszámok mindig kb. azonosak legyenek, mindkét oldalon: volt, hogy 22 etonnás, német BB-vel és kíséretével kellett 3 CA-mnak összecsapni, amiből győztesen jöttek ki a végén -> oly nagyon nem marad le az ember, ha nem használja a kutatásgyorsítást - és sűrűn átépíti a hajóit - , hiszen 1912-ben kaptam már 1914-es technológiát is így, holott, addig ennek az ellenkezője volt a jellemző: inkább pár évvel később jutottam hozzá a dolgokhoz. Úgy tűnik hogy innentől indulna be és mutatná meg igazán a gyorsításnélküliség az erejét - pl. '12-ben triplacsövű főtornyok, amikor az '14-es technológia...

    A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

Új hozzászólás Aktív témák