Új hozzászólás Aktív témák

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz kertsa #455 üzenetére

    Grafikai munkához nem VRAM kell?!
    Vagy Képfeldolgozó munka? :) Az más oda kell 8-16 GB ram de aki ilyet végez ne is kezdjen neki nem korrekt felszereléssel értem itt a lassu memoria és kevés kombót.
    És szerinted a 4gb + 6gb-ben csak a BF3 volt??? Nézz utána egy normál mai játék mennyi ramot zabál... Hát kevesebbet mint egy autocad :) Söt egy optimalizált játék 1Gb rammot se eszik. Akkor kérdem én hova neki 4??? OK VRAM az más téma azt most hadjuk.
    De eléggé rossz közhiedelem ez a ram űgy szerintem. Mindenki itt a 8-16GB ram mellett nyavajog... Papuskáim korrekt softver beállítások mellett el lehet lenni 2GB-vel is játékkal meg miegymással... A szar win7 mániája csupán hogy amit talál azt meg is eszi... Kicsit belekell nyúlni a lelkivilágába és normálisan elvan 2GB-vel is játék mellett.
    SWAP igazán akkor kell ha 10 percenként váltogatsz 3 különböző CAD softver között fel alá.
    De 8GB-vel még akkor se kell swap.

    Viszont térjünk vissza linux alá elvégre ez az a topic. Linux swap-ot nem is használ amíg el nem ér a ram 55% káig (default adat szerint). Na most 4GB-vel én nem tudtam leenni 3.3gb ig 6 chrome lap +autocad (1.4GB önmagában) wine-foobar +xubuntu+ termalCAD(800mb).

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Új hozzászólás Aktív témák