Új hozzászólás Aktív témák

  • b05co

    tag

    válasz Cyrin #11281 üzenetére

    Xubuntuval az a bajom, hogy talán még lassabb mint az Ubuntu. Érzésre nálam ez a sorrend: Lubuntu, Linux-Mint, Ubuntu, Xubuntu... A vicces az, hogy elvileg a Xubuntu is "pehely" de szerintem csak annyi a különbség, hogy XFCE-vel fut és mások a gyári programok mint a nagytestvéren. Lubuntu ugyan fapad, de ezáltal gyors is és nekem erre volt szükségem. Persze mindegyiknek megvan a maga előnye és hátránya, asztalira fel nem tenném a Lubit, bár oda a Xubuntut se. Mint-et már inkább, de oda az Ubuntut találtam a legmegfelelőbbnek, bár hozzáteszem ezt a négyet néztem. A unity-val viszont kéne kezdeni valamit, szerintem egyáltalán nem jó az irány... Kezdő linuxos vagyok, de elég sok dolog kimaradt a unityből, amit még én is használnék, ami szerintem poén :) Hogy tovább ne menjek nem tudja kezelni a szöveges fájlokat futtathatóként, hiába állítom be alapértelmezettnek (amit egyébként a fájlkezelőjéből meg se tudtam valósítani csak MC alól). De vannak egyéb érdekességei és idegesítő dolgai is, pl, ha véletlenül egyszer beléptem az Ubuntu One-ba akkor az istennek nem lehet kilőni, egyedül úgy sikerült letakarítani, hogy synapticcal kivégeztem. A vicces az hogy nem akartam letörölni, de sehogysem tudtam úgy beállítani, hogy bekapcsnál ne frissítsen le csak ha akarom... Emellett volt még 4-5 apróság ami még nem ment. Leginkább a Mint-es Cinnammonnal voltam kibékülve, nálam stabil volt és erősebb gépen még valamivel gyorsabb is (érdekes, hogy a netbookon viszont az ubi volt némileg tempósabb). Szóval érdekes ez a sok disztró, de mindenhova meg lehet találni a megfelelőt, csak kicsit rá kell szánni az időt. Kifejezetten pozitív csalódás linuxozni, leszámítva, hogy még mindig nincs NetLimiterem :D Az finoman szólva is szétkúr agyilag...

Új hozzászólás Aktív témák