Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz vicze #6990 üzenetére

    Oké, akkor a konkrét kérdés a következő.
    Adott egy kiépítendő hálózat, amit a nulláról szeretnék majd kezdeni (azaz nem tervezem megtartani sem az ER-Lite 3-at, sem a Lite AP-t). Kelleni fog nagyságrendileg 24 végpont (praktikusan egy 24-es switch, vagy ha UDM-Pro-ban vagy hasonló eszközben gondolkodom, akkor értelemszerűen egy 16-os; de kellene 8-9 PoE végpont is, tehát lehet hogy két switch-t vennék, mert úgy olcsóbb), 3 db AP-ban gondolkodom (kültérre egyelőre nem tervezem), és értelemszerűen kell majd egy router is. Funkcionalitásilag elég nekem az USG vonal, nem tervezem olyan bonyolult hálózat létrehozását, amit csak az ER vonallal lehetne megcsinálni, illetve nem tudok olyan fícsörről, ami nekem kellene, és USG-vel ne lehetne megvalósítani (ezek nem lettek itt összeszedve, legalábbis nekem nem rémlik).
    Ilyen igényekre, jelen állás szerint, merjek Ubiquiti eszközökben gondolkodni, vagy van más, hasonló funkcionalítású és kezelhetőségű, megbízható, nem szignifikánsan drágább alternatíva? Ha igen, akkor mi?

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák