Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • user12

    őstag

    válasz Egon #6991 üzenetére

    "Lakossági" eszközök terén az Ubiquiti mellett a Mikrotik jöhet még szóba, neki van komplett termékpalettája. Mt-nél a poe kezelés nem teljesen stabil, úgy tudom, de kérdezz rá a topikjában.

    A korábban már említett Aruba Instant On a "nagy" Aruba lite verizója. Annyiban másabb, hogy mennek egyénileg is az Ap-k, nem kell központi kontroller (de úgy tudom fel lehet őket fűzni és van valami mobilos app is hozzájuk). Ja és nincs neki licencköltsége. Ezekből csak ap és switch van úgy tudom, router nincs.

    Routerből, ami érdekes lehet még a Draytek Vigor, Zyxel
    A Cisco, HP mind parancssoros konfigurálású, ott esetenként nincs is gui.

    Nekem a személyes véleményem az, amit már lentebb is írtam, hogy meg vagyok elégedve az Edge routerral és switch-el és az Unifi Ap-kkal.
    Igaz nem egy egységes felületen van a hálózat, de én még eddig nem éreztem, hogy ez bármiben is hátráltatna.

    Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

  • vicze

    félisten

    válasz Egon #6991 üzenetére

    Edge-el olcsóbban jársz kb. ennyi. A legolcsóbb USG majd dupla annyi mint egy megfelelő Edge, ez a fő probléma itt. Ha ok az ár, akkor nyugodtan mehetsz Unifi-al, én régebbi dolgokat választanám, nem a gen2-eseket UniFiOS-szel, csak hogy a "stabilabb" oldalon legyél.
    Ez a saját véleményem, lehet hogy van aki tud okosabbat mondani. Én szeretem egy helyen kezelni itthon mindent, de pl. cégnél külön router van, mert kell a több funkcionalitás.

    Legjobb tudomásom szerint, továbbra se nagyon van más aki device licence nélkül kínál ilyen stacket.
    Ott Aruba Instant On, TPLink Omada, Meraki Go, stb van még pár, de mindennek megvan az előnye és a hátránya. Unifi továbbra is nagyon jó helyen van, a saját maga hátrányaival együtt.

    [ Szerkesztve ]

  • rekop

    Topikgazda

    válasz Egon #6991 üzenetére

    Én megtartanám egyelőre az ERL3-at, tennék mellé egy USW-24 PoE-t és 3db U6 Lite-ot. Szerintem jönnie kell(legalábbis nagyon bízom benne) egy UXG Pro alá pozícionált UniFI gateway-nek is. Erre majd le tudod cserélni az edgeroutert. Ha mégsem, akkor egy UDM Pro is jó választás lehet helyette.
    InstantOn-ból nincsen router/gateway, de az eszközök nagyon jók, mind szoftverben és hardverben. Viszont egy 24-es PoE switch és 3db ax-es AP InstantOn ~35%-al drágább mint az UniFi amit írtam. Annyi előnye lenne az Aruba switchnek, hogy van SFP+ port is, és hasonló áron lenne mint az UniFI.
    Mikrotik-et elengedném, legalábbis az AP részét, csak régi ac wave1-es eszközük van, egy már "elavult" technológiára kár beruházni véleményem szerint.
    Az UniFi nagyon jól pozícionálta magát a piacon, és még a hiányosságaival együtt sincs versenyképes alternatívája a komplett rendszerének.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

Új hozzászólás Aktív témák