Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr K

    senior tag

    válasz t72killer #62902 üzenetére

    Mindegy, hogy te vagy én mit vélünk jónak: van az új oltóanyag, ami ki lett fejlesztve, és vannak a tesztek, amik azt mondják, hogy a gyakorlatban nem jobb mint a régi, hiába gondolod azt, hogy de hát jobbnak kellene lennie. (Amúgy a most terjedő variánsokban (BA.4, BA.5, BA.2.12.1) pont az a pláne, hogy nem véd ellenük a BA.1-es átesés, szóval a BA.1-es oltás sem nagyon védene nem?)

    Hogy miért nem jobb az új oltóanyag, azt az egyik linkelt cikkben próbálták elmagyarázni, ott kellene elolvasni. (De a lényege valami olyasmi, hogy a tüskefehérje egy szép nagy molekula, és egy csomó olyan része van, ami nem nagyon változott, és az antitestek ezekhez a részekhez is kötődhetnek, és ezekhez a részekhez kötődve is kifejthetnek védő hatást (még ha nem is optimálisat), és ha a régi antitestek működnek az új oltóanyag tüskefehérjéjével is, akkor nincs ok arra, hogy a szervezet újabb fajtákat dolgozzon ki. És a szervezet lusta. Ezért kellene valami új trükk az oltóanyagba, nem elég a tüskefehérjét kicserélni egy másikra.)

    Ami a megrendelést illeti, én az amerikai helyzetre utaltam (a linkelt cikkek amerikaiak), és ott jelenleg tényleg az a helyzet, hogy üres a Covid kassza, tehát az új oltóanyaghoz először meg kellene győzni a kongresszust (vagy mit), hogy adjon pénzt. Viszont ahhoz meggyőző érvek kellenének. A vakcina drága, és ha belevágnak, akkor az egész lakosság számára elérhetőnek kell lenni. Amúgy most volt hír, hogy az USÁ-ban május közepéig több mint 80 millió adag vakcinát dobtak ki, ha jól számolom, az több mint másfél milliárd dollár. Ami arra is utal, hogy nem elég legyártatni az újfajta vakcinát, hanem rá is kellene venni a lakosságot, hogy beadassák. És kéne megint infrastruktúra a tömeges beadáshoz. Azaz egy ilyen döntés 10 milliárdos tételt is jelenthet. Ezért állhatott az a másik linkelt cikkben, hogy a terv az, hogy ezt a szezont (a jelenleg ismert variánsokkal), még kibekkelik a jelenlegi eszközökkel (oltások, plusz a természetes módon szerzett immunitás, plusz paxlovid, stb.), és talán 2023-ra elkészülnek az új generációs oltások, és talán majd azokra megéri újabb oltási kampányt szervezni.

    Noha az EU meg a britek rendelkeznek előrendeléssel, feltételezem, hogy fenti megfontolások esetükben is érvényesek, azaz szeretnék az előrendelt mennyiséget értelmesen felhasználni, amire jelenleg sem keresleti, sem kínálati oldalról nincs esély. (Persze nem tudom mi áll a szerződésekben (bár az EU-sak nyilvánosak), szóval lehet, hogy kénytelenek lesznek?)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Új hozzászólás Aktív témák