Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mpo

    veterán

    válasz mpo #57969 üzenetére

    kiegészítés:

    2021 január 15.
    Kossuth rádió:
    „Föltettem azt a kérdést, hogy mit is vizsgálunk igazából. Azt vizsgáljuk-e, hogy esetleg nagyobb kárt okozunk egy ilyen vakcinával, mint a baj, amit el akarunk hárítani. Mert a magyar emberek, én magam is, mindenki ettől fél, hogy hátha kapunk egy olyan ismeretlen oltást, amiből nagyobb baj lesz, mint amit az a betegség okozott, amit egyébként a vakcinával el akartunk kerülni. Az operatív törzsön pedig egyértelműen az hangzott el, hogy nincs ilyen kockázat. Ami annál is inkább logikus, hiszen tízmilliószám oltják már a saját népület a kínaiak és az oroszok is.
    Akkor viszont az a kérdés, hogy mit csinálunk, mit csinál a hatóság. És a válasz az, hogy mindegy, hogy a meggyőződésünk szerint nincs már ilyen kockázat, mégis van egy protokoll, amin végig kell menni és az időt igényel. Csak közben meghal minden nap 100-110 ember. Úgyhogy én a hatóságokat arra kérem, hogy körültekintően, de a lehető leggyorsabban járjanak el, és mondjanak A-t vagy B-t, mert itt van több mint milliónyi kínai vakcina, amit holnap reggel, kicsit túlzok, néhány napon belül az emberek rendelkezésére tudnánk bocsájtani, csak nincs meg hozzá a hatósági papír” - mondta Orbán, lényegében arra hegyezve ki, hogy a hatóságok késlekedése emberéleteket jelent.

    A rendelet megjelent a Magyar Közlönyben 2021. január 28-án.

    Ha érted, akkor már elavult.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz mpo #57969 üzenetére

    Olvastam ezt amikor kijött, de nem mindent olvasok el. Ha felismertem, hogy politika vagy nem covid, azt átgörgetem.
    Kiadtak egy kormányrendeletet. Az OGYÉI engedélyezett egy vakcinát. Ezt a kettőt kombináljátok össze, de attól még az OGYÉI tudja engedélyezni.
    Nekem tetszik.
    Az utolsó mondat pedig megint a politikai topicba való, nem covid téma.

    A kiegészítésben leírt pedig egyezik az én véleményemmel, hogy jó, hogy engedélyezve lett. A topic nagy része is egyetért, hogy jó, hogy engedélyezve lett, és kaptunk időben szputnyikot a vállba.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák