Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz lezso6 #50774 üzenetére

    2015 133 978
    2016 126 293
    2017 131 293
    2018 130 624
    2019 129 275 (5év átlag 130 292,6)
    2020 143 219
    2021 135 844 (47.hét-ig van meg eddig)

    39 000 van covid-ra könyvelve.
    Ha berajzolod az utolsó hónapot akkor pont ott van valahol.

    Ergó, a magyar KSH teljesen stimmel. A többi országét kellene átnézni, ha kint lesznek az adatok.
    Szerintem a 2-4% halálozás a lakosság 10-20%-os fertőzöttségét nézve teljesen jó. Ennyi van az orvosok teljesítménye, a betegek állapota, stb. között.

    Ha minden ország ott fog tartani, hogy a lakosságszám 70-90%-a körül lesz az 1x már átesettek száma, akkor szerintem k.ra be fog ez még szűkülni. Most is vannak országok, ahol eddig 2% körül volt, jött egy 4. hullám, és most már 3% felett vannak.
    Időben mindenki máshol tart, ki mennyire fogta meg, engedte el a terjedést, orvosok, betegek, oltások, kit tesztelnek (szinte csak azokat, akiknek valami panasza van, van nagy arányban tesztelnek feleslegesen, és tele van az összes fertőzött arányuk tünetmentesekkel).

    MO: 130.000 fertőzött és 4% halál, főleg azokat tesztelik, akiknek covid gyanús panasza van
    Románia: 95.000 fertőzött és 3% halál. Valszeg náluk még nem terjedt el annyira, mint nálunk. Amikor elérik a 130.000-et már ők is ott lehetnek a 4%-nál.
    Szlovákia: 155.000 a fertőzött és 3% a halál, de ők teszteltek csak úgy egészséges embereket, amivel növelték az igazolt fertőzöttek számát, és nagymértékben fogták a korlátozásokkal a vírust, míg nem 1x elszabadult.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz mpo #51982 üzenetére

    Mindenféle eshetőségre van forgatókönyv, az alapvető szolgáltatások nem eshetnek ki semmiképp. Az áram egyébként nem ilyen.

    Velem is aláírattak egy papírt kb. 1 éve, hogy, ha súlyos létszámhiány alakul ki más telephelyen, akkor áthelyezhetnek. Első körben az átesettek és az oltottak áthelyezhetőek, így még elől is vagyok a listán a 3 oltással.
    Az adott területen dolgozók felének a kiesése esetén szerintem még simán elműködik a rendszer, és bár 0-24 felügyeletet és folyamatos beavatkozást igényel a legtöbb terület, azért nem megy teljesen tönkre vagy áll le egyik percről a másikra. Lassabb helyreállítás nyilván lehet.
    Áram területén inkább Paks ami neccesebb, de feltehetően ott meg nem is kellett mindenféle Covid bizottsági üléseket tartani, és vészforgatókönyveket írni, hanem csak elővehették a fiókból a forgatókönyveket.

  • [CS]Blade2

    addikt

    Karácsony előtti és mai adatokat néztem össze a világon. Kb. 3,33x annyi a felderített fertőzött, a halálozás pedig még csökkent is.
    November elejétől a 7 napos 7000 körül mozgott, és mióta karácsonykor megugrott jó pár nagy országban a fertőzés szám, még csökkent is majdnem egy 1000-est, szóval 6000 körül vagyunk.

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Ezekiell #52113 üzenetére

    Az áram vagy a gáz kikapcsolható. Kimennek, és leszerelik az órát. Az ivóvíz csak korlátozható, egy minimális mennyiség jár, nem tehetjük meg, hogy bárki is víz nélkül maradjon.
    Ha fele ennyi emberrel kénytelen működni az áramszolgáltató a vírus miatt, és vihar miatt 3 napig tart visszaállítani egy váratlan szolgáltatás kiesést, akkor az Vis major helyzet.

    mpo: Meglepő. Én eddig mindig mindenhonnan ki tudtam jönni áramszünet esetén. Legutóbb a plázából. Mindenki ott hüledezett, hogy nem nyílnak az ajtók, de senki nem ment oda, megnézni rajtam kívül, én meg simán kimentem rajta. Gondolom akku-ról megy egy darabig, mert aggregátort nem lehetett hallani, hogy elindult volna. Minden boltból mindenkit kiküldtek egyébként, és a környéken sem volt áram, átmenünk egy Obi-ba, és ott is ment az ajtó, csak állt egy biztonsági őr az ajtónál, hogy nem lehet bemenni, amíg nincs áram.

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Ezekiell #52205 üzenetére

    Egy fogalmazási hiba volt az előtte levő mondatban, valójában arra céloztam, amit most írtam. 10 éve alapvető szolgáltatási területen dolgozom. Vannak forgatókönyveink, de sokan meg fognak lepődni, ha sz*r kerül a palacsintába.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz t72killer #52221 üzenetére

    Magyarország hasonló mennyiségben tesztel, mint mondjuk Németország.

    37. Magyarország
    9.358.739 teszt
    9.623.015 lakos
    1 millió lakosra: 972.537 db

    35. Németország
    89.622.218 teszt
    84.191.622 lakos
    1 millió lakosra: 1.064.503 db

    224-ből 86. ország vagyunk 1 millió főre vetítve. (Németország a 80.)
    224-ből 59.-ek a összes teszt alapján.

    Verjük a szlovákokat, horvátokat, románokat, lengyeleket, stb.
    Nagyon kicsi, nagyon gazdag és nagyon nagy országok vannak előttünk, akiktől nem szégyen elmaradni.

    Az semmit nem okoz a végelszámolásnál, hogy Belgium pl. több, mint 2x ennyit tud tesztelni, és neki ott lesz a 25.000-es szám a statisztikába, nekünk meg 15.000-es lesz. Ideiglenesen és statisztikailag rontja a halálozási rátát az igazolt fertőzöttekre vetítve. A végén viszont mindenki azt fogja megnézni, hogy hányan kerültek kórházba, hányan haltak meg a teljes lakosságból, és nem a felderített fertőzöttekből.
    Akkor sem lenne egyetlen 1-el kevesebb a halottunk, ha 10x ennyit tesztelnénk. Aki eltitkolja, hogy enyhe tünettel átment rajta, valamint a tünetmentesek, akik nem veszik észre, de teszteléssel be lehetne vinni őket a napi fertőzöttek közé, azok nem halnak meg.

    Most ráadásul van oltás, a kórházakban mindig is volt hely, így nagyon a terjedést sem érdemes most lassítani, amihez kellenének a tesztek, hogy elkülöníthetőek legyenek a tünetmentes fertőzöttek.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz szabi__memo #52238 üzenetére

    Én a worldometer-en nézem, ott úgy van, ahogy írtam. Nem tudom, hogy hogy lehet ekkora eltérés, elvileg az is napi szintű. A nagyságrend számít, de
    azért szubjektíven, ha elkezded kivenni a németek és előttünk levő országok közül, amelyik csak pár 10.000-es vagy 100.000-es lakosú, amelyik sokkal jobb anyagi, pénzügyi helyzetben van, és stb., akkor azért nem sok marad.

    Németország-ot mondanám cikinek, hogy azokkal a lehőségekkel MO ott liheg a nyakán.
    A németeknek a belga szintet kellene hozni, amihez mondjuk hiányzik vagy 100.000.000 teszt.

    Nekünk szerintem a környező országokkal kell hasonlítgatni az adatokat. Románia, Szlovákia, esetleg Lengyelország, ilyenekkel.

    Van ahol 5-10 milliós lakosságnál van 110.000.000-127.000.000 teszt, hozzájuk képest a TOP3. is szégyenkezhetne.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Ringman #52244 üzenetére

    Egy korlátozást kellene bevezetni az oltatlanokkal szemben: a kórházi ágyaknál és a lélegeztetőgépnél az oltott elsőbbséget élvez. Ez után pedig megszüntetni majdnem az összes többi korlátozást, és elengedni a fertőzést. Ha látja, hogy a szomszéd is meghalt, meg a rokonért kell menni, hogy kihozzák félholtan a kórházból, akkor maguktól futnak sorba állni, aki rávehető. Aki pedig így sem, az eddig is az éles vírusra játszott, had kaphassa már meg.

    Van egy szűk réteg, aki nem oltható, de meg kell védeni az éles vírustól, de a jelenlegi helyzet nekik így sem jó, mert időben nagyon sokáig tart. Valszeg ők inkább bezárkóznának egy pár hónapra, mint ez az éveken át tartó huzavona, ahol gyakorlatilag, ha elfogadható szintre akarja csökkenteni a kockázatot, akkor egyfolytában ilyen bezárkózó stratégiával él ma is.

    Valamilyen szinten így is ezt érik el, mert, ha olyan az oltatlan, hogy fél az oltástól, de a vírustól nem, az még akár rá is gyúrhat az ügyre, hogy hogy tudná elkapni, hogy "betegségen történt átesés igazolás"-t kapjon.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz koxkids #52252 üzenetére

    Közben volt ott egy tag, aki pötyögött egy PC-n? Ha nem, akkor előfordulhat, hogy máshol viszik fel, de holnap már akkor is rajta kellene lennie.
    Pár napot kizárnám.

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Z.É.T. #52245 üzenetére

    Én most egy nem tudományos verziót készítek így hírtelen, mindjárt hozom is remélhetőleg.

    Amit írsz, az nem tudom, hogy értem-e. Ha az egyik országban úgy működik, hogy köhögsz, és felhívod az orvost, hogy mindjárt megfulladok, és kiküld egy tesztet, akkor jó eséllyel pozitív lesz.
    Egy másik országban kint van egy bódé, és aki akar, az odamegy, és kér egy tesztet, pedig nincs semmi baja, de úgy tud bemenni egy retkes moziba pl. Jó eséllyel negatív lesz.

    Nálunk sokkal inkább az első verzió van, de az mellé is van egy számottevő a másodikból, pl. cégeknél állomány után a visszatéréshez, vagy hetente 1-2x csak úgy, meg ilyenek.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz [CS]Blade2 #52257 üzenetére

    * Tesztek száma 1 millió emberenként %-os verzióban.
    * 5 és 15 millió lakosságú országok.
    * csak a MO-nál többet teszteltek, szóval csak MO-ig a lista:

    GDP szerint MO-nál rosszabb: (MO 57.) (tesztek: MO: 100%):
    1. Oman (GDP 70.) (tesztek: 484%)
    2. Jordan (92.) (137%)
    3. Belarus (77.) (122%)
    4. Bulgaria (73.) (115%)
    5. Cuba (-) (108%)
    Ez az 5 ország, aki többet tesztel nálunk, úgy, hogy szegényebbek.

    1. Denmark 2,15x nagyobb GDP és 1956%
    2. Austria 2,77X és 1441%
    3. UAE 2,61x és 1179%
    4. Greece 1,30x és 501%
    5. Oman
    6. Israel 2,45x és 456%
    7. Czechia 1,55x és 455%
    8. Hong Kong 2,27x és 407%
    9. Singapor 2,31x és 366%
    10. Portugal 1,47x és 281%
    11. Belgium 3,29x és 245%
    12. Ireland 2,47% és 211%
    13. Norway 2,50x 177%
    14. Switzerland 4,37x és 176%
    15. Finland 1,67% és 164%
    16. Sweden 3,29x és 154%
    17. Jordan
    18. Belarus
    19. New Zealand 1,27% és 117%
    20. Bulgaria
    21. Cuba

    GDP korrigáltan tehát még kiesne 7 ország, és 15.-ek lennénk.
    11. Belgium (úgy csak 74%-át tesztelték hozzánk képest)
    12. Ireland (85%)
    13. Norway (70%)
    14. Switzerland (40%)
    15. Finland (98%)
    16. Sweden (46%)
    19. New Zealand (91%)

    Így azok vannak bent, akik szegényebbek, és akik pl. 2,5x annyi pénzből 5x annyit teszteltek eddig.

    A lakosságszámmal kivettem olyan országokat, akikhez közünk nem lehet, mint pl. az USA, UK, és olyan kicsiket, mint Monaco és Qatar, valamint olyanokat, mint a Cayman Islands akik 67.000-en sincsenek, és sikerült venni és elhasználni 215.000 tesztet.

    Svájc, a svédek, és a belgák ugyanúgy ciki, mint a német adat. Ennyi pénzből a 3 legtöbb tesztet végző országnak kellene lenniük a kategóriájukban.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz szabi__memo #52268 üzenetére

    Én a worldometer-t nézem, és használtam fel. A GDP-vel korrigálás miatt a nyugati országok egy jó része kiesik elölünk. A 5 és 15 milliós lakosság miatt pedig az 10-100 ezres és 30-40-60-80 milliós nagy országok is. Az EU egyébként top terület, csak az USA, UK, gazdag arab országok, stb. ilyenek vannak csak versenyben. Afrikai, meg keleti országok, szegény ázsiai országokhoz képest az EU-s kis, szegény ország is Jani.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz szabi__memo #52275 üzenetére

    Nem tudjuk, hogy más ország mit csinál, így nehéz összehasonlítani. Lehet 10 másik meg még többet volt kénytelen megsemmisíteni.

    Én elégedett vagyok a tesztelési mennyiséggel. Ha felhívnám a dokit, hogy szarul vagyok, covidra jellemző tünet van, azonnal intézné a tesztet. Bátyám még aznapra elküldte, amikor kiderült, hogy otthon a barátnője megy haza karanténba, és ott helyben ki is derült, hogy pozitív.
    Ha magam elmegyek egy tesztre, a munkáltatóm visszafizeti a teljes összeget. Ha karanténba kerülnék, akkor az állomány után addig teszteltet a cég ingyen, amíg nem lesz 2 negatív.

    Egyedül itt a PH-n látok olyan arcokat, akik szeretnék, ha többet lennének tesztelve, még, ha nem is ők maguk, hanem ők szeretnék, ha másokat többször tesztelnének.

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz tisn #52278 üzenetére

    Igen, az UK is úgy tervezi elvileg, hogy engedik az omikron-t, de kordában tartják annyira, hogy, ha kevés a fertőzés a kórházi helyekhez képest, akkor pl. van iskola, ha viszont túl gyorsan közelíti a férőhelyek max. számát, akkor bezárják mondjuk az iskolákat, és stb. Tömegközlekedéstől a maszkig mindennel tudnak játszani, hogy egy kezelhető szinten növeljék az oltatlanok immunizálását.
    Az idő tényezőt akarják lerövidíteni. Szigorú korlátozások mellett tényleg az lenne, hogy mit tudom én, 10 év mire az oltatlanok is valamennyire immunisak lesznek, az oltottak meg a 28. adagot kapják közben.
    Azokban az országokban, ahol nem fogadná be a lakosság a kötelező oltást, szerintem csak így lehet megoldani a covid kérdést, és úgy tűnik, hogy az omikron talán ideális lenne erre. Lehet várni gyengébbre, de az lutri. Lehet, hogy nem is lesz gyengébb. A tüdőt kevésbé támadja, az is egy elég jó érv mellette. Más szervet talán egy kicsit jobban tud kezelni, gyógyítani az orvoslás.

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Vesa #52287 üzenetére

    Írtam, hogy az első hsz-ben, hogy természetesen vannak, akik nem olthatóak, de meg kell védeni őket, de nekik ez a mostani helyzet sem jó, hogy valamennyire vannak védve, de nagyon sok időt kellene még kibírniuk.
    Az pedig az előző hsz-ben is benne van, hogy a kötelező oltás lenne a tuti.

    Vannak egyébként a gyerekek és a felnőttek között is, akik semmiképp nem lesznek olthatóak bizonyos betegség miatt, vagy pl. mert már más oltásnál is súlyos allergiás reakciójuk volt, és stb.
    Lehet még várni az összes gyerek korcsoporthoz való oltásra, de mindenkire valszeg nem fogunk tudni.

    Kifejezetten oltható felnőtteket is elég lenne valszeg megfertőzni omikronnal, de azt hogy csinálod? Aki nem kéri az oltást, mert oltástagadó, az fáradjon be egy üvegcsét vagy egy borítékot megnyalogatni, amin éles omikron van?

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz SOAD19 #52294 üzenetére

    Én készítettem az előbb erről egy számítást.
    Nem hiszem, hogy van összefüggés. Aki megbetegedett és kórházi kezelésre szorult, az kivétel nélkül kórházba került mindkét országban. Ők többet tudnak életben tartani, mert fejlettebbek, jobb eszközeik vannak, és valószínűleg jobb állapotú betegeik voltak, nekünk meg elhízott, alkoholista, cukorbeteg, dohányos, 50 évet fizikai munkát dolgozó, alacsony minőségű és egészségtelen kajákon elő magyarok.
    Nem politizálok, nem tudom, hogy mi az az Orbán hívő, és, hogy hogy jön a covid teszteléshez és a covidban meghalt emberekhez.
    A többlet teszt olyan embereknél csapódik le, akik valószínűleg nem kerültek kórházba, de legalábbis nem haltak meg. A több covid-teszt nem ment meg amikor már fuldokolsz.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz szabi__memo #52308 üzenetére

    A korlátozásokkal ugyanúgy eléred ezt, lásd 1. magyar hullám, mint tesztekkel, és a tünetmentesek elkülönítésével. A többi hullámban pedig a kórházak megtelésére figyeltek, hogy mindenkinek jusson ágy, orvos, ápoló, nem pedig a teljes lezárásra. Onnantól, hogy elkapta egy osztrák és elkapta egy magyar súlyos tünetekkel, már a saját szervezetük és az orvosi segítség dönt.
    Attól sem maradsz életben, ha 5 kórház ágy van összetolva neked, és 22 orvos imádkozik feletted.
    Attól viszont meg lehet halni, ha olyan a helyzet, mint pl. az olaszoknál az elején, hogy lélegeztetőgépre kellene kerülnöd, de minden egyes gépen már van egy-egy beteg, így neked az a kicsi esélyed is elveszik. Ilyen nem volt a kérdéses két országban.

    El kell ismerni, hogy nyúzott, leharcolt, betegeskedő, egészségtelen életet folytató a legtöbb magyar az idősebb generációkban. A legtöbbjüket Szingapúrban vagy az osztrákoknál sem tudták volna megmenteni.
    Itt kb. az előző 10 évben jött a divatba, hogy figyelünk a sportra, az egészségesebb kajákra, a rendszeres orvosi ellenőrző vizsgálatokra, stb. Az osztrákok sokkal előttünk vannak.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz SOAD19 #52323 üzenetére

    A hétvégén 14.655 találat volt ugye. Most be kell dobnom egy számot hasraütésszerűen: a következő napokban, hetekben, hónapokban közülük végül 150-en fognak meghalni.
    Tegyük fel, hogy többet teszteltünk volna a hétvégén. Aki szarul lett, az ugye így is 100%-ban bekerült a kórházba, és így is 100%-ban meglett a 14.655-ből is a 150 halott. Na most, sok teszttel megtaláltunk volna még 10.000 tünetmentest, akiket karanténba rakunk. Itt jönne be a képbe amit írsz, hogy 1-2 vagy X hét múlva kevesebb fertőzöttből kevesebb beteg kerül kórházba, mert nem kapja el a vírust.
    Ebben az esetben viszont enyhítenénk a mai trendek alapján a korlátozásokat, de ezt mond ne számoljuk.
    Ha korábbról indítjuk meg ezt a sok tesztelést, és a mait nézzük eredménynek, akkor korábban elbírt gond nélkül az egészségügy 12.000 beteget. Ehhez képest most mennyinél vagyunk, kb. 3500-nál? A 150 halottunk felett ma tud állni több, mint 3x annyi orvos és ápoló, és úgy hal meg a szerencsétlen beteg, hogy a mellette levő két ágy simán üres.

    A teszteléssel azt értük el, hogy Józsi bácsi jövő héten nem találkozik Pistikével, mert ő tünetmentesen karanténba került. Viszont ez a Józsi bácsi, kiragadott a példából, így tudjuk róla, hogy amikor elkapja, akkor őt nagyon súlyosan fogja leteríteni és szinte biztos, hogy belehal, mert azt vizsgáljuk, aki a mostani teszt mennyiségnél ugye belehal, azt akarjuk elkerülni.
    Nézzük, hogy mi történhet egyébként vele:
    1. lehet oltatlan, és akkor van egy halvány esély rá, hogy felveszi az oltást, ami eltérítheti a haláltól, de erre kicsi az esély, mert mi a tök..ömért oltatlan még?
    2. lehet oltott, akkor azt érjük el, hogy nagy valószínűséggel később fog sorra kerülni, mondjuk 4 vagy 6 hónapnál régebbi oltással akár. Lehet, hogy ekkor pont akkor maradt volna életben, ha Pistike nem kerül karanténba.
    3. pont csak Pistikével találkozik, így megmenekül bizonytalan időre.

    Szerinted segít Józsi bácsin, hogy amikor sorra kerül, akkor 1 vagy 2000 vagy 3000 covid beteg van kórházban éppen?
    Sokszorosan több orvos, ápoló ágy és lélegeztetőgép van ennél, minden gyógyszer, minden eszköz ami magyar szinten létezik, az rendelkezésre áll ma.
    Maximum az egyes hullámok csúcsainál lehetne beszélni arról, hogy kevesebb figyelem került egy-egy betegre, de azt rohadt nehéz lenne megtippelni is, hogy hol jelenthetett volna ez pont annyit, hogy élet és halál között döntő tényezőként vehető.

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Parci #52345 üzenetére

    Rengeteget járok anyámmal kórházba, rákos és tavaly óta pajzsmirigy beteg. Ma is voltunk vérvételen, és csütörtökön is viszem dokihoz. Ez a kórház ráadásul a hírek szerint már 28x beadta a kulcsot. A Tatabányairól van szó. Volt 1-2x, hogy Tatára kellett mennünk 1-1 vizsgálatra, meg mi ketten a 3-3 oltást is Tatán kaptuk, de ennyi. Működik minden, nagyjából ugyanolyan, mint covid előtt. Sokat kell várni, néha nehezen megy. Van kollégáim között, akinek a felesége nővér, ismerek egy karbantartót, aki kezel többek között a lélegeztetéshez használt levegőnél valamit, így van rálátása az aktuális használatra, és a covid részlegre, meg onnan is jön infó, hogy kollégák már feküdtek bent covid betegként. Nem hallani, hogy itt ilyen gond lenne, hogy korlátozza őket valami, hogy megfelelő ellátást tudjanak adni. Egyik kolléga épp a 3. hullám derekán volt bent, talán visszakereshető, annó aszem a Laza topicba írtam róla, hogy lélegeztetőre került. Ő elégedett volt az ellátással. Amit viszont nem írtam, mert utána hanyagoltam kicsit a covid témát, hogy a mai napig egyébként szarul van, és karácsony előtt-re tartogatott egy csomó szabit, mert mindenféle vizsgálatai vannak azóta a long covid miatt. Ezeket is megcsinálták neki. Most meg pesten van, műtik a szemét, de az magán lehet.
    Azért működik most az EÜ, csak általánosan sz*r, pont, mint a covid előtt.
    Kevesebb várakozás, gördülékenyebb folyamatok nagyon kellenének. Időpont foglalás, időben behívás, a gépbe pötyögés, ezek nagyon rosszul mennek errefele. A gépek pl. nem tűnnek túl réginek vagy rossznak. Én vagy 10 éve futottam bele, hogy gyakorlatilag rossz EKG géppel próbáltak vizsgálni, de az is a házidokinál volt. Tudták, hogy szarakodik, de nem tudták lecserélni.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Parci #52358 üzenetére

    Az azért gáz, mert ott több nagyobb kórház van, és innen még szoktak átszállítani is BP-re beteget, ha olyan van. Sugárra két verziót kaptunk annó, vagy BP-re járunk vagy Győr. 3 héten át 15 alkalommal utaztunk fel BP-re.(+1 az első alkalom speciális CT-re, meg csináltak kis pontokat tetoválóval) Nekem volt annó MR, az meg Székesfehérváron volt.
    Meglepő, hogy mára Budapest lehet a leglecsúszottabb, hogy ott problémát okozhat az ellátás.
    Egyébként miről lehet szó? Nem néznek rád olyan sűrűn? Nem kapod meg a megfelelő gyógyszereket vagy nem kapod meg időben? Nem visznek el elég vizsgálatra?

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Dare2Live #52366 üzenetére

    Itt a várólisták magasak, de nem magasabbak, mint Covid előtt. Van egy réges régről felhalmozott váró lista, és azt toljuk magunk előtt. Mindenki tudja, hogy erre jövő hétre kap, arra 2 hét múlva, fül-orr-ra pl. 1 hónapra is kaphatsz, pl. halásvizsgálatra. Kollégát nemrég küldte üzemorvos, így csak 1 hónapra kapta meg az alkalmasságit, és kellett neki egy hosszabbítás, mert 1 hónapon túl kapott időpontot a kórházba, de mikor sorra került, megcsinálták neki a f..án a vizsgálatokat.
    Én azt látom, hogy itt cserélik a gépeket, és vannak eszközök. Mindig volt minden, ami kellett, mindig kaptam papírt, gyógyszert, rendesen megvizsgáltak, a kérdésekre válaszoltak, vállalható volt bent feküdni.
    Erre fele vannak olyanok, hogy mondogatják, hogy nem volt gyógyszer, a betegnek a látogatójának kellett megvenni, meg nem kapott papírt, mert nincs papír vagy nyomtató, meg ilyen hülyeségek, de a valós tapasztalatokban nincsenek ilyenek. Tatabányára bekerülsz, nem jössz ki élve, és stb.
    Amit meg tudok erősíteni az az, hogy sokat kell várni erre-arra, és az időpontos rendszer is olyan, hogy nyugodtan rászámolhatsz akár órákat is némelyik rendelésnél. Előfordul, hogy elszalad az orvos az osztályra, és még többet kell várni, de azért a nap végére valahogy mindig minden a helyére kerül, mindenki sorra kerül, meg ilyenek.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz fatal` #52374 üzenetére

    Ez egy 9,7 milliós ország, 60.500 állami kórházi fekvőbeteg hellyel, meg van 5000-6000 körüli magán infrastruktúra. Akármennyire nem hiszed, a 12.000 covid-ost elbírja a magyar rendszer. (Volt 100.000 feletti ágyszám régen 3/4 ennyi orvossal.)
    Pár hét múlva ott lehetünk, és valszeg ott fognak szigorítani , hogy 12.000 környékén tetőzőn.
    A 3. hullámra is ez volt a célérték, ott is fordult át csökkenőbe.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Parci #52563 üzenetére

    Nekem van egy csomó ismerősöm, akik kifejezetten a kínait kérték, mást be sem vállaltak volna. Én is első körben a kínai-t választottam volna, amikor még nem sok mindent lehetett tudni az mRNS verziókról, mert ilyen technológiával készítettet már kaptam előtte bőven más betegségekre. Szóval volt egy réteg, aki bevállalta volna a kínait és/vagy oroszt, de mRNS szóba sem jöhetett nála, sőt ma is van egy ilyen réteg, aki még mindig tart az mRNS-től.
    Ezekben az esetekben az lett volna a kérdés, hogy, ha nincs kínai, akkor nem kell semmi.
    Szinte mindenki más pedig az oroszt kérte és kapta a környezetemben, mert az volt a kérdés, hogy orosz vagy vársz heteket, hónapokat. Nagyon sokan kértük itt az oroszt, sőt mindenhol sokan kérték, mert ugye el is fogyott elég hamar az összes.
    Visszatérve a kínaira is, volt kérdés, nem volt kötelező, és mi több millióan, felnőtt emberek, úgy döntöttünk, hogy kérjük, és jól döntöttünk.
    Én örülök neki, hogy tudtunk venni kínait és oroszt. Ha várnom kell az mRNS-re, lehet, hogy ma nem is lennék itt, ki tudja, hogy nem kaptam volna el oltatlanul, és ki tudja, hogy mit okozott volna. Nem lehetünk biztosak semmiben, mert 20 éves sportoló is simán belehalhat, ergó bárki belehalhat.

    Elégedett vagyok az eddig kapott Szputnyik-Szputnyik-Pfizer sorommal. Jó nem tudni, hogy elkaptam-e már 1x vagy többször közben.
    Mióta van covid, azóta én 1 percet nem voltam beteg, valszeg a maszk miatt nem tudják az egyéb fertőző nyavajákat átadni, amit előtte azért évente 1x, ált. télen mindig besz..tam előbb-utóbb. Amikor már 10-15 krákogó emberrel találkoztam, akkor ált. bukta volt, sorra kerültem.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz szabi__memo #52601 üzenetére

    Nekem van egy csomó ismerősöm, akik kifejezetten a kínait kérték
    Biztos, hogy egy csomóan, és nem több millióan.

    Visszatérve a kínaira is, volt kérdés, nem volt kötelező
    Visszatérve az orosz mellé a kínaira is, a kettőt együtt.

    Nézőpont kérdése. A doki felajánlotta az összeset, ami egy elég rövid lista volt, ugye csak kínai vagy orosz volt készleten az országban.

    Én pedig, ha kifejezetten a kínait akartam, akkor én kértem azt.
    Szerinted így,
    ha én kifejezetten a kínait akartam, akkor én elfogadtam azt.

    Ismerős úgy hívta a dokit, hogy kínait szeretnék kérni, és nem úgy,
    hogy kínait szeretnék elfogadni, vagy
    hogy a kínai lenne az egyetlen, amit elfogadnék. (szóval azt ajánld fel), mert a többiben nem bízom.

    Arról beszélünk kb., hogy a doki szólalt meg először, és felajánlott valamit.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Z.É.T. #52702 üzenetére

    Ez megegyezik azzal, amit én írtam. A felvetés az volt, hogy, mi kevesebbet tesztelünk, valamint, hogy több ember hal meg a kevesebb tesztelés miatt.
    Én meg azt mondtam, hogy nekem az a véleményem, hogy eleget tesztelünk, máshol velünk egy kategóriás országok sem tesztelnek sokkal többet,
    valamint, hogy nem hal meg ettől több ember. Más szigorúbb korlátozásokkal ugyanúgy csökkenthető lenne, mint a több teszteléssel, mert a pozitív tesztűek karanténba küldése csak 1 ilyen intézkedés a sok közül.

    Több lenne a tesztek száma, ha beszámolnák azokat a negatívokat, további több teszteléssel több tünetmentest találnánk meg, amitől kisebb lenne a találati %, és egy kisebb %-ot látnánk az igazolt fertőzöttek/meghalt adatnál.
    A lényegen viszont nem változtat érdemben, hogy Józsibácsi 15 gyógyszert szed, iszik, cigizik, régebben oltott vagy oltatlan, elkapja, kórházba kerül és meghal.
    Petike random teszteléssel karanténba kerülne, és nem találkoznak, az mondjuk lehet, hogy 1 alkalommal megvédi.
    De, ha pl. ez egy boltban történik meg, akkor az idősek vásárlási sávja is ugyanígy megvédené 1 alkalommal, mert elkerülnék egymást.

    Józsibácsi meg meghal akkor is, ha Szingapúrba szállítják kórházba, szóval jó eséllyel innentől kezdve még évekig vagy akár örökre el kell különülnünk tőle, hogy ne covidba haljon meg.
    Oltás segíthet rajta, ha szerencséje van.
    Frissebb oltás szintén.
    Egy jobb életmúlt is segíthetne rajta, de az már elment, az a múlt.

    Több teszteléssel, ha szerencséje van, akkor tudnánk neki nyerni pár hetet, hónapot, hogy később kerüljön sor a covid vs. szervezete meccsre,
    mert mi nem rendelkezünk annyi pénzzel, mint pl. az osztrákok, szóval van egy korlát, hogy mennyi tesztelésre lehetne erőnk, pénzünk, kapacitásunk, stb.

  • [CS]Blade2

    addikt

    Nálunk most kerültek kontakt személyként karanténba ketten melóba. Most kezd itt elindulni, már régóta nem volt senki karanténban és nem volt fertőzöttünk sem.
    Aki átesett a covid-on a 2 év alatt, az 31 emberből 3, szóval 10% alatt vagyunk még mindig.
    Az országos átlag 13% körül van.
    Omikron miatt én úgy tippelem, hogy 1 valaki szinte biztos, hogy elkapja az 5. hullámban, de lehet akár 2-3 munkatársam is.
    A nyájimmunitáshoz ez kevés. Úgy néz ki az UK-s adatokból, hogy amilyen gyorsan jön, olyan gyorsan el is megy az omikron egyenlőre.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Rive #52763 üzenetére

    UK-ban nem akarták megfogni intézkedéssel, de csökken az eset szám. Ha nem is nyájimmunitáshoz, de arra akarták használni, hogy kiszorítson ettől keményebbnek tűnő variánsokat, és gyakorlatilag oltatlanok is kerüljenek kapcsolatba ezzel egy variánssal.
    Úgy néz ki, mintha minimális korlátozásokkal is megszakadnának a fertőzés láncok. 3 hét alatt tetőzött az omikron hullám UK-ban.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz [CS]Blade2 #52776 üzenetére

    Az európai lakosság több mint fele várhatóan megfertőződik a koronavírus omikron variánsával a következő hetekben - figyelmeztet Hans Kluge, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) európai részlegének vezetője.

    Némelyik grafikon szerint benne van, de az UK-s nem ilyen. Ha franciáknál, olaszoknál visszafordul az esetszám, akkor szerintem az a fele végül lehet, hogy csak pár % lesz.

    Olaszok:
    60.326.026 lakos
    A szükséges fertőzött, hogy meglegyen a felénél több, az 30.163.014. Ebből le kell vonni a 7.774.863-at ma. Az 22.388.151.

    Napi 200.000-el jó 3 hónapig tartana, szóval a WHO olyan napi 600.000-700.000-es csúcsra számít olaszoknál.
    Szerintem megint rekord halálozás lenne az olaszoknál ennyinél. Napi 1000 feletti.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz szabi__memo #52650 üzenetére

    Most volt egy teljesen friss kutatás (2022. januári), aminél az jött ki, hogy a magyarok majdnem 2/3-a szerint:

    [ Módosította: Parci ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Parci #52827 üzenetére

    de a századvég, mint a kormánnyal kritikus forrás, háááát. :DDD
    Ide csak kormánnyal kritikus forrást lehet berakni?
    Én nem politizálok, nekem minden forrás megfelel, és politikamentesen tudok beszélni a covidról, de így azért elég nehéz érvelni, hogy a másik fél valamilyen politikai tököm tudja milyen meggyőződés szerint kiválogatja, hogy neki mi hiteles és mi nem.
    A kormánykritikus helyről kell akkor hozni az adatot, hogy hiteles legyen?

    tisn: [szazadveg.hu-ról van a kép]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Parci #52842 üzenetére

    Miért kellene tudnom ilyet? Nem olvasok semmilyen politikai témájú hírt, egyáltalán nem foglalkozom vele.

    A kínai és az orosz oltás kapcsán beszéltünk tegnap vagy tegnap előtt, és ahhoz jött, betette kolléga, hogy melyik mennyibe került, és stb. A kapcsán hoztam, mert friss, és ide kapcsolódik.

    Értem, hogy ez a véleményed, de én nem akarok politikával foglalkozni, nem akarok senkivel kritikus lenni, azt sem írom le, hogy ez téged minősít. Egy járvány kapcsán beszélgetek. Szerintem összekeversz valakivel. Ha mégis rá lehet húzni, hogy a véleményeim minden esetben elismerik a kormány érdemeit, az a véletlen műve, mert ahogy nem célom kritizálni sem, ugyanúgy elismerni sem. A jó dolgokat szeretném elismerni, a rossz dolgokat meg nem.

    Nekem az, hogy beszereztünk keleti vakcinákat, az nem politikai dolog a vírus kapcsán, hanem mi magyarok, Magyarország szerezte be. A véleményem pedig azért az, hogy jó ötlet volt, mert így gondolom, hogy jól sült el. Ha nem jól sül el, akkor pedig az lenne a véleményem, hogy hiba volt.
    Nem akarom a véleményem valami poltikai sz*rral felszorozni vagy osztani.
    Ha kormánykritikusnak kellene lennem, akkor ezek szerint fenntartással kellene kezelnem a linkelt grafikont, hogy torzít, mert nem egyezik azzal a véleménnyel, amilyen véleményemnek lennie kellene. Akkor szorzok-osztok, és akkor 50% volt elégedett és 50% szerint rossz döntés? Akkor vannak, akik ezt így csinálják az életben?
    Ki hitelesíti a forrásokat, akitől be tudnám szerezni, hogy melyek ezek?

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Ringman #52923 üzenetére

    Ezzel a halálozással, és, hogy MO-n az "új fertőzések 29%-át okozza jelenleg az omikron", ki is adja még a magyar halálozási grafikonon is, elcsúsztatva.
    Mi olyan 2 hét késésben lehetünk még azokhoz az országhoz képest, ahol már berobbant.
    Jelenleg gyakorlatilag nagyságrendileg ugyanolyan ütemben terjed nálunk a többi variánssal, mint a 3. és a 4. hullám felfutó szakasza.
    Olaszok, spanyolok, angolok a 4. hullám tetőzésén kapták, míg mi a németekkel és a hollandokkal már igencsak jöttünk kifele a 4. hullámból.

    [link] Hasonló helyzetben érte őket, mint minket, náluk már 70% környékén lehet az omikron. A következő napokban, 1 hétben itt már elég jól fog látszani a halálozáson, hogy mennyire mozdul el felfelé.

    "Franciaországban jelenleg felfutóban van a járvány az omikron variáns miatt, amely az új fertőzések csaknem háromnegyedéért felelős."
    75% körül van az omikron variáns az új fertőzötteknél, de itt is tetőzés várható a napokban.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz mpo #52939 üzenetére

    Körülnéztem direkt előtte, jónak tűnik, és hitelesnek, több oldal lehozta.
    Amit te beraktál az egy magánlabor, gondolom nem országosan mér és sokkal kevesebb mintából. Lehet, hogy ez a portfolio sem hivatalos forrás, mert ekkora részarány a franciáknál sincs, pedig ott a fertőzések az 5-6x-ösére ugrottak.
    A másikon nincs ott semmilyen adat, tavaly márciusig van csak felrakva.

    Teljesen irreális lenne MO-ra a 78%, a többi variáns nem tűnik csak úgy el, az idő míg megszakadnak a fertőzési láncok.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Parci #52946 üzenetére

    Sőt, ha ilyen szinten fenntartással kezelem mindkét adatot, akkor még a magánlaboros, portfoliósnál merül fel a gyanakvás, hogy túl sok.
    A francia (olasz, stb.) 75%-os adathoz, ha megnézed, hogy milyen helyzetben érte őket és mikor: Ők benne voltak a deltával a felfutásban, nálunk már csökkent javában. Náluk karácsony előtt indult, és tudjuk, hogy mindig a nagyvárosokban szokott kezdődni, ott vannak sűrűn lakott területek. Időben viszont ezekben az országokban már eljuthatott "vidékre" is, de még úgy is alatta vannak a kis magyar magánlaborhoz képest a 75%-os adatukkal. Nálunk most kellene jelentkeznie, hogy a pestiek széthordták minden felé az országban.

    Most terjed úgy, mint amit a 3. és a 4. hullám felfutásánál tapasztaltunk. Ezzel szemben ahol valóban 75% vagy a feletti lehet az arány, ott 4-6x-os gyorsasággal terjed.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Ringman #52974 üzenetére

    Kicsit pontosabban 6.500-an az egészségügyet és 10.200-an a szociális ellátást.
    (136.700-ról 126.500-ra a szociális ellátás)
    (195.200-ról 188.700-ra az egészségügy a szociális ellátás nélkül)
    A forrás a KSH.hu, amit én hivatalosnak vettem.

    Hajléktalanszállón, idősek otthonában és idősekhez kijárós szociális ellátásban dolgozó ismerőseim is vannak, a két szomszéd is ott nyomja az ipart, majd rákérdezek, hogy legyen valami területi adat is kifejezetten a frontvonalból, első kézből.
    Nem egyszerű, ők is úgy kerültek karanténba tavaly, hogy akihez kijárt gondozni idős beteg férfi, ő lett pozitív, és kontaktként őket rakták karanténba.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Mr K #52985 üzenetére


    A tavaly januári is olyan, hogy dec 30. és január 10. között még kicsit felfele is tartott.

    A számításod azért is rossz, mert a mai számokkal számolsz, holott a 29%-ot aszem tegnapelőtt(?) hozták nyilvánosságra, szóval valszeg sem a tegnapi, sem a mai adatok még csak nem is léteztek,
    valamint ők nem számolják ezt, hanem mérik a mintából. Lehet, hogy valahol elindult kicsit a a delta vagy más variáns is területileg, és stb.

    A legfontosabb pedig, amit nem tudok bizonyítani és hivatalos forrást hozni, de feltételezem, hogy nem a most keddi mintákat szedték össze, és éjszaka gyorsan kielemezték, hanem valószínűsítem, hogy ezt múlt szombaton csinálták.
    Bejelöltem a képen, hogy mikor lehetett ez.

    Feltételezem, hogy a következő hivatalos adatszolgáltatás is így fog készülni, így szerintem érdemes lenne kiszámolni most szombaton ezzel a módszerrel, és jövő héten összevetni a közölt %-al.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Ringman #53001 üzenetére

    Tudom, hogy nem hivatalos helyről származik, mert HVG-s a forrás, de ebből a megfogalmazásból nekem ez nem jött le, hogy átesés-oltás-oltás sorminta esetén, - ha azért írtad, hogy tessen elmenni, hogy oltottnak minősüljön - , ne lenne érvényes.
    Ha csak úgy írtad, hogy ők menjenek 3.-ért, akkor tárgytalan.

    Bátyám és a barátnője ilyen sorral rendelkezik tavalyról. Igazolt fertőzés (feltehetően brit variáns), majd 2 szputnyik.
    Nem mennek 3. oltásra, mert gyereket szeretnének. Barátnőjének nem ajánlotta a nőgyógyász doki, bátyám szerinte mehetne, de ő még mérlegel. A 6 hónap már letelt nekik a 2. oltástól. Már kb. 7 hónap környékén vannak.
    Szerintem ők védettnek számítanak, érvényes marad a kártyájuk, de meg kell várni a hivatalos szöveget, hogy betűről betűre megnézzük.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Dare2Live #53014 üzenetére

    Annyiban tudjuk feltehetően elég jól megtippelni, hogy akkoriban az volt a legelterjedtebb, és a tünetei is azzal egyeztek meg, míg pl. a szaglás elvesztése arra nem jellemző annyira, mint az eredeti vírus esetén. Visszafele pedig lehet számolni elég jó találati eséllyel, hogy delta és omikron pl. akkoriban még feltehetően nem volt, szóval kizárható. Később még jól jöhet, ha valamiért érdemes majd egy személyes döntéshez kalkulálni, és ez számíthatna hozzá.
    Ha a következő hetekben erős torokfájással, orrfolyással lesz valaki pozitívra tesztelt, akkor személy szerint be tud tippelni egy omikron-t magának, így, hogy a sláger most a delta és az omikron.
    Valamit érhet egy ilyen erős tipp, a semminél jobb. Ha egyforma vagy véletlenszerű lenne az összes, akkor még ez sem lenne.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Vesa #53022 üzenetére

    Nagyon lelépni csak más pályára tudnak, mert mindenhol ez lehet a helyzet. Sok ország van, ahol haltak is nagy számban a dokik, ápolók. Pl.: olaszoknál. Úgy még nehezebb lesz pótolni. Ott ugyanúgy valszeg többet kell majd a jövőben túlórázni, helyettesíteni, stb.
    A következő generációkra is kiterjedhet ez a probléma szinte az egész világon. Aki orvosnak tanul vagy nagyon korán eldöntötte, hogy az akar lenni, az most f..án látja, hogy ilyen is lehet a meló. Csak itt magyarban nyilatkozott az egyik ismertebb doki, hogy egyfolytában csak az van, hogy meghal a betege, és megy, és telefonál a hozzátartozónak, hogy sajnálja, de meghalt a férje, a fia, a nagymama. A meló része hasonló, mint eddig, de ez a két dolog sokkal többször fordul elő, és úgy néz ki, hogy a mennyiséggel arányosan kiderül, hogy az sem bírja ezt annyira, aki eddig fapofával vitte az ipar ezen részét.

    Mindenképp kellene egy covid nélküli időszak, ami békeidő, hogy rendeződjenek a sorok.

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz t72killer #53028 üzenetére

    Ha elkapod, de gyorsan ki is pucolod, akkor lehet, hogy az immunreakció is ahhoz mért lesz. Most pedig még bőven necces kimenni, hogy elkapd direkt, mert jó eséllyel lehet belőle egy delta verzió.

    Szerintem korlátozással nem kell megállítani a terjedést, az EÜ elbírja szerintem az omikron-t és az 5. hullámot, de direkt elkapni sem érdemes.
    Az oltásra pedig én azért nem számítok, mert ebből megint le kellene gyártani több milliárd adagot mire sorra kerülnék. Oltás szempontból mindenképp rossz, hogy véges a kapacitás, az új verziókat tesztelni kell, és úgy néz ki, hogy mindenképp le akarják szállítani az 1.0-ás verzióból is az összes berendeltet.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Dare2Live #53045 üzenetére

    Nem tudom, hogy hogy alakult ki, hogy bizonyos emberek elhiszik amit 1x hallanak valahol, de úgy néz ki, hogy kb. minden országban vannak, és érdekes, hogy ált. elég egységes csomagban nyomják az ipart. Akinél az oltás öl, annál van benne 5G chip is, a maszk is bukta, meg a tököm tudja. Csak nagyon kicsi eltéréseket látok, hogy az egyiknél mondjuk a Föld nem lapos, szóval nagyrészt ugyanaz jut el hozzájuk és simán megeszik az egészet.
    Érdekes lenne vizsgálni ilyen alanyokat, hogy pl. mit lépett volna, ha onnan, ahonnan ezeket a meséket beszedte, leadták volna neki az ellenkezőjét.
    Én már régóta gondolkodom a megoldáson, és eddig arra jutottam, amivel sokan szoktak viccelődni, hogy írnak egy hasonló mesét, pl. a múltkor aszem itt irt valaki egyet amibe az volt a lényeg, hogy akkor tudja elkerülni a nyomkövetést, ha beolttatja magát, mert úgy el tud vegyülni az oltottak között. Ilyen meséket kellene berakni a megfelelő helyre, de az ilyen Gödények vagy, hogy hívják azt a csávót persze rögtön elkezdenének a kis hack ellen dolgozni ellen mesékkel.

    Talán az után, hogy elszabadult ez a vírus, ez a legnagyobb probléma a téma kapcsán. Simán oltható 100 milliók (talán milliárd felett is) maradnak oltatlanok.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz #32839680 #53059 üzenetére

    A fősodor problémát kellene megoldani. Pl.: Valaki 2010 körül beöltözik dokinak, és elkezd feltenni youtube videókat. Egy darabig ugyanúgy nyomnia kell a sz*rt, pl. majomdisznóemberes történetekkel, hogy meglegyen a tábor, a titok és a bizalom. Jön egy Covid-19. A TV-ben, az orvosnál megy a fősodor. Ez a valaki viszont be tudna talán csempészni egy olyan mesét, ami egyezik az oltásellenes mesékkel, csak annyiban más, hogy tovább bonyolítja valahogy, hogy ő tudja, hogy az oltásban van a lehallgató, és a majomdisznóemberek tudják, hogy tudjuk, de, ha beolttatjuk magunkat, és mindenki oltott, akkor nem tudnak megtalálni. Nyilván egy nagyon jó mese kell, hogy beleilleszkedjen a többi hülyeség közé is, de ugyanakkor rávezesse őket pl. az oltásra.
    Nem hiszem el, egy célhoz egyetlen egy ilyen megfelelő mese kellene. Egy George R. R. Martin-nal megíratni, vagy megvenni egy raklap pénzért az egyik ilyen marhát a youtube-ról, belőle úgy is spontán csak az ömlik az ilyen.
    Lehallgató, 5G chip, méreg, apjaf...a is van az oltásban, 9 milliárd ember már bele is halt az oltásba, de
    tényleg mi vagyunk a hülyék, hogy semmit nem tudunk kezdeni velük, nem tudjuk átverni őket az igazsággal.
    Az mindenesetre biztos, hogy azt a vonalat el kell felejteni, hogy az igazsággal, a tudománnyal érvelve próbálni meggyőzni. Az a gond, hogy mindenki itt tart, ezzel próbálkozik, hogy cáfolja, érvel, pedig ez egyértelműen zsákutca.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz SOAD19 #53102 üzenetére

    A politikai vonal nem érdekel, de ahogy elnézem szó szerint nem igazán akarják kötelezővé tenni máshol sem, csak úgy, hogy papíron van választásod, de valójában ne mehetsz boltba, nem dolgozhatsz, stb., szóval szinte lehetetlen életet élve maradhatnál oltatlan. Szóval nem kötelező, csak erősen ajánlott. :DDD Ez viszont valszeg tovább növelné a meséket, hogy na ugye, hogy megmondtam, hogy az orvosok ki akarják írtani az emberiséget...
    A másik, hogy a kajak kötelezővé tételt is úgy oldják meg, hogy hetente ennyi a büntetés, vagy valami szankció van. Egyébként csak maximum valami puskából tudnád jelenleg beléjük lőni az anyagot, vagy amikor alszanak.

    Ha nincs más megoldás, akkor csak-csak a természetes immunizálás marad. Kivédeni nem tudják, mert ugye a vírus nincs is, meg egyszerre van is, de csak nátha, szóval nem kell védekezni ellene. 2 éve védjük őket a maszkkal, oltással, stb.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Z.É.T. #53169 üzenetére

    1x már belefutottam, hogy ez a Portfolio nem tűnt túl jó forrásnak, én fenntartással kezelném:
    a Portfolio-nak nyilatkozó kutatók szerint
    Az általunk megkérdezett orvos és Covid-kórház jobb gyógyulási arányt tapasztalt
    (Egy valós tapasztalaton alapuló kérdés hangzott el, az pont jobb is)
    Az még magyarázható lenne különböző tényezőkkel... hanem mondjuk 25% lenne
    Ilyet mi írunk itt a topicban, mint ezek a nevüket elhallgató kutatók. Egy kutató tudományosan közelítsen, ha már tanult ember.
    A következő emberünk megint csak:
    – mondta a Portfolio-nak egy neve elhallgatását kérő forrás
    A következő mondat:
    mondta egy, a helyzetre rálátó forrás.
    A következő megint:
    Egy ismert virológus arról beszélt
    Utána maga az cikk írója írja le a véleményét, ha jól veszem ki, az nem sokat ér.

    Itt ami használható szerintem, az a Semmelweis Egyetem nyilatkozata, annak van hiteles forrása, és a nevét is megadó Zacher Gábor nyilatkozat.

    Vissza kellene néznem az egész hullám során a napi kórházi betegek számát és a napi halálozást, hogy véleményt tudjak mondani.
    Azt viszont el tudom képzelni, hogy egy félreértés van a dolog mögött. Első blikkre nekem úgy tűnik, hogy a 17.000 kórházi kezeltben nincs benne a 9500 halott, hanem ott egy ÉS van, hogy 9500 meghalt és 17.000 pedig kórházi kezelés után jött csak rendbe és nyilván élte túl. Van aki otthon halt meg, van aki kórházban, ezért a kettő nem adná ki az összes kórházban megfordult embert,
    de ez csak egy saját tipp. Így rendben lenne a %, és érthető lenne, hogy a valóban szakember, megnevezett embernek miért volt első blikkre fura a 17.000-es szám a halottakkal együtt.

    Az első linkre kattintva:
    A 450 ezer fertőzöttből 9485 ember hunyt el, ami 2,1 százalékos halálozási arányt jelent, szemben a megelőző hullámokkal, ahol ez az arány majdnem 4 százalék volt.

    Ez viszont elég hitelesnek tűnik, tudjuk, hogy hivatalosan 450.000-et tudtak beazonosítani pozitív teszttel, azt is tudjuk hivatalosan, hogy nem mindenkit lehet, mert nem kér tesztelést, valamint, hogy nem nagyon tesztelnek makk egészséges embereket random, mint néhány más ország.
    A halottak számáról halotti bizonyítvány van és KSH adat. Nekem megfelel hitelesnek.
    A 2,1% pedig megfelel a hasonló kategóriájú országok adataival. Ha több tünetmentest teszteltünk volna, akkor 1,x% lenne csak.
    Ez úgy is jó, ha 9500-an kerültek kórházba és 9500-an meg is haltak.

    Ez a halotti mennyiség, figyelembe véve, hogy tényleg nagyon szar állapotú a legtöbb magyar ember, és, hogy relatíve sok volt az oltatlan a 4. hullámban, szerintem reális.

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Parci #53208 üzenetére

    Valamit próbál kihámozni, de semmit sem sikerül.
    Messzebbre lépsz, a maximum 2,1%-os halálozásból (topicban tanult elv alapján ugye ezt osztanom kellene, hogy keveset teszteltek, ezért ez a szám valójában kisebb, mert több pozitív tesztet lehetett volna produkálni) látszik, hogy, olyan eredményt kellene kapnia, ami rendben van.
    Teljesen egyértelmű, hogy rossz a próbálkozás, mert az eredmény köszönő viszonyban sincs a valósággal.

    MO: 450.000 fertőzött, 17.000 kórházi eset, 9.500 halott, 2,1% halálozás.
    más ország (UK kórházi %-al): 450.000 fertőzött 95.000 kórházi eset, 9.500 halott, 2,1%- halálozás.

    Nekem ezek a portfoliónak nyilatkozó kutatók kóklereknek tűnnek, sajnálom, hogy nem mondták meg a nevüket, így később valszeg majd újra belefutok a hülyeségeikbe.

    Ha csak 1 percre számolunk ezzel, hogy MO-n a fele meghal aki kórházi kezelést kért vagy kértek rá,
    akkor más országokban, ahol a kórházi esetek 90%-át tudták meggyógyítani, akkor had feltételezzem, hogy ott boldog-boldogtalant kórházi kezelésre fogtak, és innen a 90%,
    vagy
    valami nagyon nagy sz*r van a palacsintában náluk, hogy minden 450.000 fertőzöttből 95.000 annyira szarul van, hogy kórházba viteti magát.

    Neked nem bűzlik ez? Te mondtad, hogy fenntartással, gyanakvással kezeljük ezeket, mert nem hivatalos forrás.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Rive #53218 üzenetére

    Írtam, hogy én arra gyanakszom, hogy félreértelmezhették a hivatalos adatszolgáltatásból a két számot. A kutatók hibázhattak. Amit levezetnek, az teljesen hülyeség, ebben gondolom azért mindenki egyetért.

    Szerintem a két adat stimmel úgy, ahogy én értelmeztem, és úgy megfelel nagyjából a nemzetközi átlagnak a saját régiónkból.
    A marha kutatók is egyébként rájöttek erre, mert írja, hogy egy 25% már a nyugati országok átlagához közel lenne.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Mr K #53229 üzenetére

    Megnéztem az összes napi kiadott adatot szeptember 7. - január 3.
    Pontosan a kiadott napi új esetek száma összesen: 448.592
    Közölt elhunytak a megadott időintervallum alatt: 9.360
    A kórházi ápoltak számából kiszámoltam azokat a változásokat, ami 100%-ban új kórházba került ember a halottakon felül: az 13.814
    Az 23.174 kórházba került covid ember, úgy, hogy az élve kikerültek helyére is még jöttek pontosan ugyanennyien, de nem tudjuk, hogy ők hányan vannak.
    Szóval hozzá jön annyi, amennyi közben kikerült élve, és a végén lehetne levonni belőle, akik már otthon meghaltak, ami valszeg igen csekély szám. (mert 9360-at kórházban meghaltnak vettem)

    Ezekből a valóban hivatalos számokból igen csak nagyságrendileg ott vagyunk.

    Igen, annyi, közel 36%. Miért mit hittél? Nem 50+% és nem is 10%.
    Ha nagyon rosszul vagy, és hívod a mentőt, akkor ezzel kell számolni. Ha lélegeztetőre vagy műtüdőre kerülsz, akkor már alig marad esélyed.

    A kórházba kerülés egy köztes pont a megbetegedés és a halál között. 100 fertőzött, beteg emberből függetlenül attól, hogy MO, Románia, Szlovákia, stb. 2 meghal.
    Akár a betegek 6%-át, akár a 12%-át, akár az 50+%-át teszik előtte kórházba.

    Nagyon fejlett országnál nagyon jó egészségi állapotú lakosokból, nagy arányú oltottból ki lehet jönni 100-ból 1-re.
    A világ átlag a 2 év alatt most 100-ból 2.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Mr K #53269 üzenetére

    Amit minden nap kiadtak az összes adat, fertőzöttek, halottak, kórházi ápoltak, előző naphoz képest a csökkenés a kórházban, az oltások, tesztek. *
    Excel
    és végig számoltattam, hogy amikor 2-en meghaltak másnapra és 3-al nőtt a kórházban kezeltek száma, akkor 5 beteget felvettek coviddal.
    Azt nem tudjuk, hogy közben haza is engedtek 1-et, ezért valójában 6 beteget vettek fel.
    Kiszedtem belőle, amikor nem nőtt, utána pedig az összeset összeadtam.

    Ezeket adja ki minden nap:
    Dátum
    Regisztrált esetek száma
    Új esetek száma
    Elhunytak
    Gyógyultak
    Mintavétel száma
    Egymillió lakosra elvégzett tesztek száma
    Kórházi karanténba zártak száma
    Regisztrált esetek százalékos változása az előző naphoz viszonyítva
    Pozitív tesztek aránya
    A mintavételek számának százalékos változása az előző naphoz képest
    Aktív fertőzöttek száma
    Elhunytak aránya Magyarországon
    Gyógyultak aránya Magyarországon
    Hatósági házi karantén
    Új mintavételek száma
    Új esetek aránya az új mintavételekhez képest
    Az új elhunytak száma naponta
    Új gyógyultak naponta
    Kórházi ápoltak száma
    Lélegeztetőgépen lévők száma
    Aktív esetek/összes eset
    Kórházi ápoltak számának változása az előző naphoz képest
    Lélegeztetőgépen lévők számának változása az előző naphoz képest
    Kórházi ápoltak aránya az aktív eseteken belül
    Lélegeztetőgépen lévők aránya a kórházi ápoltakon belül
    Növekedési faktor
    Hétnapos mozgóátlag
    Hétnapos csúszóátlag
    Hétnapos csúszóátlag
    Hétnapos csúszóátlag
    Hétnapos csúszóátlag
    Beoltottak száma Magyarországon
    Új beoltottak száma Magyarországon
    Hétnapos csúszóátlag
    Második oltás
    Második oltás napi
    Hétnapos csúszóátlag
    Hétnapos csúszóátlag

    2020-03-04 óta adja ki, megvan az összes tegnapig bezárólag. (2022.01.13-as adatok)

Új hozzászólás Aktív témák