Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz mozso #70036 üzenetére

    Maximálisan értem amit mondasz, de nálam ez nem így működik. Adott esetben én sem azért húzok maszkot, mert Teréz anyát szeretnék játszani vadidegenekkel, hanem mert van egy belső (veleszületett) empátiám, és saját magam kerülnék vállalhatatlan státuszba saját magam előtt akkor, ha netán miattam pusztulna meg egy gyerek. Persze elkaphatja mástól is simán, szóval értem a logikádat maximálisan és nekem is nehéz túllépni azon, hogy valóban sok az ökör, csak mint írtam, nálam ezt felülírja a saját lelkiismeretm. Nekem az a konklúzióm, hogy a szar világban csak úgy tudok megoldást találni, ha a magam igényeiből és értékeiből nem adok le, a többségi, jellemzően suttyó társadalom kedvéért. Mert akkor tkp. elvesztem és bedaráltak. Ez olyan, hogy nem fogok azért kevesebb könyvet olvasni, mert a tömegek TV-t néznek.

    A feleségem is ilyen. Takarítja az utcát itt a hegyen, kb. Ő egyedül. Mindig mondom neki, hogy ha más lesz*rja, akkor miért csinálja? Ő is mindig azt válaszolja, hogy nem érdekli a többi igénytelen magyar aki felhúzza a brutál villákat a környéken, de a kerítésén kívül már egy kavicsot nem tenne arrébb (a feleségem sváb) és inkább jár a sárban, minthogy rendet tegyen maga körül. Őt zavarja a dzsuva, zavarja az igénnytelen környezet, ezért ha ideje engedi, akkor megcsinálja (ha ráérek, én is segítek neki). De tény, hogy csak mi foglalkozunk ezzel, szinte mindenki más nagy ívben leszarja.

    Szóval összefoglalva: a saját magunk lelkiismerete és igénye miatt csináljuk, nem másokért!

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák