Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nbalus2k

    csendes tag

    Nos, nemrég beruháztam egy ilyen routerbe, és fasza meg minden de mint mindennel azért ezzel is meggyűlt a bajom pont a finishben :)

    usb driver müxik, látja a winchestert, a méret is rendben van (fstabban), de az istennek se mountolja be, se manuális scriptel (Speeedfire - okosítás leírásából), se fstabbal... egyszerűen üres a mounting pointom - valakinek 5let, hogy mi lehet gond? usb után fut fstab az alábbi mountolással -

    /dev/sda1 /mnt/hdd ntfs-3g silent,umask=0,locale=hu_HU.UTF-8,no_def_opts,allow_other 0 0

    scsi 0:0:0:0: Direct-Access WD 15EADS External 1.75 PQ: 0 ANSI: 4
    sd 0:0:0:0: [sda] 2930277168 512-byte logical blocks: (1.50 TB/1.36 TiB)
    sd 0:0:0:0: [sda] Write Protect is off
    sd 0:0:0:0: [sda] Mode Sense: 23 00 00 00
    sd 0:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
    usb-storage: device scan complete
    sd 0:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
    sda: sda1
    sd 0:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
    sd 0:0:0:0: [sda] Attached SCSI disk

    Kérlek segítsetek, mert ez így olyan mint egy izmost állat pici pöcökkel....

    Ui.: küddök én system log-ot bármit, de én ott csak azt látom, hogy felismerésig rendben van.
    +1 manuális scriptet miért nem tudok futtatni "Permission denied" - rootként?

  • nbalus2k

    csendes tag

    Nah, válaszolok a saját bajomra. NEM FUTNAK LE A SCRIPTEK MEGFELELŐEN

    Miért van az, ha SSH-ban csak mount /dev/sda1 /mnt/hdd és láss csodát bemountolja.

    Persze ennél kicsit komolyabban szeretném, hogy ne legyen flagsértés és local utf8-al stb. ala fenti post. Ezzel együtt nincs samba, transmission semmi.

    Valaki reggel 5ölje ki kérem, mert én már bezuhanok mára!

    Köszönöm előre is a segítséget!

    Bálint

  • nbalus2k

    csendes tag

    válasz vargalex #763 üzenetére

    Igen benne vannak (még olyan is !samba ami már törölve is lett)! Visszatenni meg nem tudom, mert a file-ok helye pedig foglalva maradt (x Kb - reboot update semmi sem segít)

    Az factory OpenWrt-t simán vissza lehet tölteni rá luci-n keresztül és az mindent default-ba rak, ugye? Itt nem kell semmit vagdosni, állítgatni ugye?

    Amúgy pedig inkább kicsit szellemes a kicsike, az első 3-4 alkalommal fel sem bootolt a router kihúz, vár 10p aztán azóta megy, de félek, hogy valami már az elején is eltolódhatott.

    Erősítsetek meg benne, hogy rendben és kezdem előröl.

  • nbalus2k

    csendes tag

    válasz Speeedfire #767 üzenetére

    Kaptak futtatási attribútumot, mégse... :W

    [ Szerkesztve ]

  • nbalus2k

    csendes tag

    Kedves kolegák, most segítsetek rajtam, mert most aztán tényleg nagy sz**van.

    Miután rohadt sokat bajlódtam OpenWrt-vel és hol volt net/wifi/stb hol nem gondoltam visszarakom az eredetit és majd szórakozom késöbb.

    Szépen mindent meg is csináltam úgy ahogy olvastam:

    1. ntfs-3g -o rw,noatime /dev/sda1 /mnt/usb
    #mount rendben
    2. letölttött firmware gyökérben
    3. dd if=eredeti.bin of=new.bin skip=257 bs=512
    4. szépen látszott, hogy levágta
    5. mc-vel ellenőrizve a méret rendben
    6. mtd kiadás
    7. kiírta, hogy fw unlocked new.bin írása fw-be ....[w]
    8. valamikor putty conn lost valami okán (kb. fw frissítési idő volt gondoltam akkor ez így jó, vártam 3-4percet)

    9. Router újraindít
    10. adminfelület
    11. sokkolódás:
    ROUTER SYS LED SEHOL, 192.168.1.1-re feldobja a luci indítót, de kezdőképernyő sehol se SSH, se telnet, áram ki-be SYS sehol :(

    5let, hogy ilyenkor mit lehet tenni? Vigyem vissza? Elvégre ők se fognak benne semmit látni... Vagy mit lehet még tenni?

    Ui.: hely és egyéb volt, kábel sem kontakt hibás

    [ Szerkesztve ]

  • nbalus2k

    csendes tag

    válasz Speeedfire #793 üzenetére

    Igen, meg de pont hogy ekkor nem éledt fel már a SYS. (vele együtt semmi)

    Szépen leellenőriztem még a FW-elejét is HDD-n, az is rendben van, notepad++ szerint jó volt a levágás is.

    Ekkorát még nem szívtam Linux-al sem routerrel, hát még kettővel együtt. Informatikus leszek elvégre :D és nem értem, hogy miért nem mentek a dolgok simán...

    Holnap viszem vissza és küldik szervízbe, szerintetek ha ezt dumpolják, visszaküldik szarul, hogy Jtaggeljem meg magamnak, ha már nem eredeti FW-vel játszottam, vagy megteszik ezt nekem? :)

    Megfogadtam, cache-t ürítettem, de semmi ugyan úgy time-out az átjáróra...

    [ Szerkesztve ]

  • nbalus2k

    csendes tag

    Nos szervíz... majd csak visszakapom egyszer, de remélem, hogy gyári hibás, mert jó lenne itthonra egy ilyen és ennyi pénzért ez csemege. Csak mukoggyon! Ill. esetleg más hasonló kaliberű routert nem tudtok funkcionalítás/(ár)! Ha ezzel sehogy sem boldogulnék félek más márka után kellene néznem :( de hasonlót nem találtam főleg olyant a mi 12K-ért mindent vitt volna (gigabit, 3antennás MIMO, USB - és a design sem rossz)

  • nbalus2k

    csendes tag

    Nos kaptam egy új routert :C

    Amin persze minden tökéletesen megy, gond nélkül. Az előző szellemhibái nélkül. Viszont az lenne a kérdésem, hogy mi a hüp hüp hüp öt lehet kezdeni a SAMBA-val, hogy win7 alatt ne akarjon nekem felhasználó/jelszót kérni? Egyszerűen nem tudom megoldani. Még a Samba 3 dokumentációjában volt egy reg tipp, de az sem segített. Valakinek 5let?

    Köszönöm,
    Bálint

  • nbalus2k

    csendes tag

    válasz tomi7711 #1146 üzenetére

    Sikerült kideríteni a probléma okát:

    /etc/samba/smb.conf.template -ben a user-ről share-re kellett átállni authentikálásban és ez megoldotta ( igaz nem a legbiztonságosabb, de ha valaki feltöri a WPA2-t akkor megérdemelte :) )

    Köszönöm a segítséget!

  • nbalus2k

    csendes tag

    válasz baly2u2000 #1306 üzenetére

    Szia, nem egy DIGI optikás net-ed van?

    Nálam az volt, hogy a gyári FW-vel nem ment a router még a felületét sem értem el, ha be volt dugva a WAN kábel, villogott mint a veszett állat (olyan gyorsan, hogy a videófelvétel közben folyamatosnak látszott a világítás), ping egyebek nem mentek szintén. Ha leveszed csodák csodájára elindul a dolog. Ilyenkor fel lehet tenni a routerre az OpenWrt-t másképpen brickeled. (elsőt így vittem vissza) végül cserélték és azóta szépen muzsikál az új. Ráadásul megy egy olyan nettel, amit az eredeti nem tudott kezelni számomra ismeretlen okok miatt. Bár a router brutálisan visszafogta a 80/50-es netet... és azóta is érdekes sor köszön vissza a logból pár másodpercenként:

    Apr 7 19:38:58 OpenWrt daemon.warn dnsmasq-dhcp[1677]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
    Apr 7 19:39:00 OpenWrt daemon.warn dnsmasq-dhcp[1677]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
    Apr 7 19:39:02 OpenWrt daemon.warn dnsmasq-dhcp[1677]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
    Apr 7 19:39:02 OpenWrt daemon.warn dnsmasq-dhcp[1677]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
    Apr 7 19:39:04 OpenWrt daemon.warn dnsmasq-dhcp[1677]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
    Apr 7 19:39:06 OpenWrt daemon.warn dnsmasq-dhcp[1677]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
    Apr 7 19:39:11 OpenWrt daemon.warn dnsmasq-dhcp[1677]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
    Apr 7 19:39:13 OpenWrt daemon.warn dnsmasq-dhcp[1677]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
    Apr 7 19:39:15 OpenWrt daemon.warn dnsmasq-dhcp[1677]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
    Apr 7 19:39:15 OpenWrt daemon.warn dnsmasq-dhcp[1677]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
    Apr 7 19:39:17 OpenWrt daemon.warn dnsmasq-dhcp[1677]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
    Apr 7 19:39:19 OpenWrt daemon.warn dnsmasq-dhcp[1677]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
    Apr 7 19:39:24 OpenWrt daemon.warn dnsmasq-dhcp[1677]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
    Apr 7 19:39:26 OpenWrt daemon.warn dnsmasq-dhcp[1677]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
    Apr 7 19:39:28 OpenWrt daemon.warn dnsmasq-dhcp[1677]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
    Apr 7 19:39:28 OpenWrt daemon.warn dnsmasq-dhcp[1677]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
    Apr 7 19:39:30 OpenWrt daemon.warn dnsmasq-dhcp[1677]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
    Apr 7 19:39:30 OpenWrt daemon.warn dnsmasq-dhcp[1677]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
    Apr 7 19:39:32 OpenWrt daemon.warn dnsmasq-dhcp[1677]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
    Apr 7 19:39:35 OpenWrt daemon.warn dnsmasq-dhcp[1677]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address

    Bálint

    [ Szerkesztve ]

  • nbalus2k

    csendes tag

    válasz nbalus2k #1308 üzenetére

    Mellékelek egy linket is, hogy mi volt a para :)

    http://videa.hu/videok/vicces/tplink-1043nd-megy-nem-0GF3nQ0LyAvdmlK2

    Látszik, hogy a WAN bedugása után, csak a cache-elt felület menüje megy, a valós lapok a frame-be nem töltődnek be... Érdekes...

    Viszont aki tudja, hogy mi okozza, hogy másodpercenként ilyen DHCP csomagokat kapok, annak örülnék...

  • nbalus2k

    csendes tag

    válasz QG #9077 üzenetére

    Hali,

    igen sajnos én is ugyan így jártam a szolgáltatómmal (Digi 80-as optikai net)

    Alap helyzetben megy a net és a router felület... (gyárin is) majd gyáriba bedugva a WAN portra a kábelt a WAN led őrült villogásba kezd és kifagy a router.

    Ha feltettem OpenWrt-t úgy ment a router, de iszonyat instabil volt és ez sajnos így is maradt. Valamint nem vagyok tökéletesen megelégedve a router+transmission+samba+1.5TWD essential párosításokkal. Tapasztalatok alapján lassú és valamilyen idijóda oknál fogva újra újra kell indítani a cuccot, mert kifagynéha... (pedig többször újra raktam, hogy nehogy az első bénázás vagy plusz csomag okozzon gondot)

    Visszatérve az eredeti témára igen, van ilyen és ha tudod WAN le gyári vissza nézd meg, hogy ott is ugyan ezt produkálja-e a router. Majd vedd fel videóra :) Én 3 routert hoztam el. Majd amikor a 3.at is vissza vittem a videóval, hogy bizonyítsam nem én vagyok a hülye a boltos lesokkolódva nézte meg a videót amin ha a router WAN kábelt kapott, akkor kiakadt :) ilyent még nem látott és mondta, hogy szolgáltató para, de vissza kapom a pénzem... csak nehogy elvigyek még egyet :D

    Ui.: amúgy ma vettünk még egyet otthonra és ahogy láttam revizió ugrás volt (nem is kicsi) az enyém ver1.1 otthoni ver1.8 tudja valaki, hogy a reviziókhoz van-e changelog vagy valami, lehet csak én szívok ilyen restartokkal, letöltés lassúságokkal (lásd nemrég - mert én is 25Mb/s-nél többet nem tudtam kihozni belőle holott 80-as net volt és kábelről bizony jött 7Mb/s-el konstans)

  • nbalus2k

    csendes tag

    Üdv!

    Olyan kérdésem lenne, hogy sajnos egy 1.8v-s router tulajdnonsa lettem (1.1-is van de az korrektül üzemel), de nagyon küzdök ezzel az rc4-el és a napi trunk sem az igazi :S a gondom az, hogy a ruter első alkalommal felbootol (még kontroll alatt van), majd abban a pillanatban amikor beköszönt egy reboot.... nos ott jön a FailSafeMod... Gondoltam rá, hogy hasonló gondom lehet mint a többieknek miszerint egy vlan script kell init-be (wiki szerint), de nálam sajnos ez sem oldotta meg a dolgot. Egyszerűen nem tudok így mit kezdeni ezzel a routerrel, már pedig nem fehér doboznak vettem itthonra. Tippek, hogy mit lehet ezzel kezdeni?

    Esetleg valaki aki már tett 1.8-ra működő Owrt-t az legyen kedves megosztani egy gyors HOWTO-t, hogy mit hagyhatok ki. Esetleg felejtsem el, majd RC2048-ban? Köszönöm!

    Ui.: RC4 elöttit nem raktam a routerre, mert WIKI-n nem írták kompatibilitás listán és ha még failsafese lenne.... vagy mehet rá a korábbi 10.3?

    Alex: 1.8-asra is rá megy az FW-d? :) mert az nagy könnyebbség lenne

  • nbalus2k

    csendes tag

    Köszönöm a segítséget megoldódott szerencsére a probléma.

    Mindenesetre 10.3-al is ugyan az volt a helyzet mint elötte. Viszont kínomba vissza raktam a vágott FW-t és újra fel az RC4-et és voálá... most megy... reboot rendben és most nincs gondom. Viszont elgondolkodtató, hogy az mtd ilyenkor nem gyalulja teljesen az nvramot és a bootloadert?

    Ui.: várom a fullos FW-t :)

  • nbalus2k

    csendes tag

    válasz vargalex #11246 üzenetére

    Üdv, Alex!

    Szerintem amit bele lehetne rakni az WOL package + [wake script ]. Ezután pedig már csak minimális config van hátra, de az már egyénfüggő a MAC és IP miatt. Viszont iszonyat kényelmessé teheti az életet a bármikor bárhol, elindítom otthon a gépem és mstsc, majd kikapcs.

    Mivel Webfelületen per-pill még nincs WOL - LUCI 10-ben már lesz (jow már ül a ticketen)

    Jó kis feature és sok hely sem kell neki :)

    Ui.: Köszönjük a sok fáradozást!

Új hozzászólás Aktív témák