Új hozzászólás Aktív témák

  • CS_D

    senior tag

    Sziasztok!

    OpenWRT expertekre lenne szükségem a következő problémám megoldásához. Habár tudom, hogy nem TP-Linkes a dolog, de főként itt megy a társalgás WRT jellegű kérdésekről.

    Adott egy Linksys WRT54GL router, amibe villám csapott, ezért a WAN és LAN1 portok meghaltak. Ellenben minden más része tökéletes LAN2-4, illetve WLAN is funkcionál.

    Erre szeretnék OpenWRT-t feltenni, és azt szeretném beállítani, hogy a LAN2 legyen a WAN port.

    Hogyan oldhatnám meg az /etc/config/network-ben ezt?

    Itt egy kis leírás, hogyan működik a router hálózati felépítése.

    Ez alapján tudnátok egy kis segítséget adni, hogy hogyan állítsam be a konfigot.

    Igazából nem vagyok hűséges az OpenWRT-hez. Jó, ha DD-WRT-ben megmutatja valaki. Ahogy a netes demo-t néztem, számomra nem volt egyértelmű a megoldás, de nem tűnt itt sem lehetetlennek.

    OpenWRT-nél biztosan meg lehet oldani, csak nem vagyok tisztában az interfészekkel, eth0, eth0.1, stb nem tudom, hogy hogyan vannak kiosztva ezek.

    Tehát ami fontos lenne, hogy a LAN2-t szeretném WAN portnak használni. Ide kellene valami tipp, hogy hogyan hivatkozom a LAN2-re. Mert ugye vlan0(eth0.0)-val az összes LAN-t nevezném ki, de nekem kifejezetten a LAN2-t kellene "odabindelnem".

    Előre is nagyon köszönöm a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák