Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sladka_pani

    aktív tag

    Sziasztok!
    Most üzemeltem be a TP-Link Archer AX50-es routeremet és meglepődve látom, hogy a 2.4 GHz-es része nagyon gyenge lefedettségű, 72nm-es családi házat nem fed le, a jó öreg WR940N-el még az udvaron is volt 2 csík, ami alap netezéshez elegendő, meg az udvari 6 kamerát kiszolgálta FullHD-ban. Jelenleg az udvaron néha felvillan hogy van ilyen hálózat, de nulla teljesítmény, használhatatlan. Bent a lakásban is 2 méterre még oké, ahogy távolódok, úgy megy le a jelerősség és a szomszéd szobai TV-t, klímát éppen csak eléri. :( A helye nem változott, kb 120cm magasságban van egy üvegpolcon az egyik szobában, nem is a ház szélén, de nem pont a közepén. Antennákat próbáltam állítgatni, semmilyen hatással nincs rá. 5GHz-en minden faja, sőt lepipálja az előző routeremet, mert 3/4 még az udvaron is a jelerősség, de 2 okostelefonon kívül nincs semmilyen 5GHz-s eszközünk, sőt az említett eszközök, kamerák, csak 2.4GHZ-n képesek kommunikálni.
    Mi lehet a gond? Terveztem már a lakás közepére és a mennyezet alá 40 centire a falra helyezni, de most ez még nem megoldható. Ennyire gyenge lenne a 2.4GHz-s része? :O Nem épp annak kéne nagyobb hatótávval működnie?

    ...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

Új hozzászólás Aktív témák