Új hozzászólás Aktív témák

  • farkas-j

    őstag

    Sziasztok!
    Voltam a Milyen routert? topicban, ezt írtam oda (kis korrigáláson most átesett):

    Tanácsot szeretnék kérni router vásárláshoz. Nem vagyok informatikai guru, de eddig elboldogultam az eszközeim konfigurálásával :B Jelenleg egy TPLINK-TLWR-941ND routerem van (+ 8-as TPLINK switch), ami januártól sávszélesség emelés folytán egy 120Mbs-os Internetre csatlakozik. (Nem is tudom most kihasználni emiatt a maximális sávszélességet.) Kliensek: 4db IP kamera, 1db videó stream szerver, 3db laptop, 2db PC, NAS, smartTV, mobiltelefonok stb. csatlakoznak hozzá. Fut Torrent is egy netbookon. Több eszközöm is tudja már az 5GHz-es WiFi-t, ill. a gigabites LAN-t. Sokat másolgatunk hálózaton keresztül is a gépek között. A smart TV-vel sokat nézünk filmet DLNA megosztással. A lényeg, hogy nagyon elégedett vagyok a mostani TP-LINK-kel, csak kinőttük! :P E helyett szeretnék valami megbízható kétsávos eszközt, mert a 2,4GHz-es WiFi sáv már nagyon telített, + az 5GHz-en nagyobb az elérhető sávszélesség is.
    Amit tudnia kell:
    - megbízható, stabil, fagyásmentes eszköz legyen!
    - két sávos WiFi (de ne időosztással, hanem párhozamosan tudjon egyszerre mindkettőn működni!)
    - nagy nyereségű (lehetőleg levehető) külső antennák és jó WiFi teljesítmény
    - gigabites WAN
    - gigabites LAN
    - erős proci, elegendő RAM (pl. Torrent, IP kamerák, video stream server, Samba stb. használatához)
    - jó konfigurálhatóság (a mostani TPLINK-kel most nagyon elégedett vagyok)
    - DyNDNS, portforward, tűzfal, IP cím hozzárendelés stb.
    Jó lenne még:
    - USB port HDD csatlakozáshoz (Samba szerver, DLNA, esetleg +FTP szerver)
    - USB nyomtatóport
    - vendég SSID, elkülönített csoporttal
    - (esetleg saját Torrent kliens, de ez abszolút nem fontos, mert inkább netbookról futtatnám)
    - ne legyen csillagászati ára!

    Ezt a választ kaptam:
    20k-s határ Asus N56U, TP-Link 3600/4300. AC-s wifi-vel picit drágább, ezekből az Asus AC56U, TP-Link Archer C5/C7 az ajánlottak.

    Én a TP-Link Archer C5 felé hajlok (a C7 már túl drága), mivel eddig is TP-Link-em volt. (Az ASUS-szal vannak fenntartásaim, mert a korábbi típusaival 2 kollégám is sokat szívott.) Linuxhoz nem értek, ezért vélhetően a gyári firmware-rel fogom használni. Jó választás lenne a C5? Mire ügyeljek a vásárlásnál? Ezeknél is van V1, V2 ... Vxxx verziók, vagy ez már egységes?
    És egy bónusz kérdés. Mi a lényegi különbség TP-Link WDR és Archer sorozat kötött? Csak a WiFi sebesség az Archer javára?

    Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Új hozzászólás Aktív témák