Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz ngaba #2791 üzenetére

    Nincs is nekem szemelyesen 4 kartyam, csak a kornyezetemben osszesen; raadasul ha masik topikban emlitett Go kartyarol beszelsz azt pont hogy nem dkj-zni hanem normal (visszateritest ado) termekvasarlasokra kertem, szoba se kerult a dkj (nem is adnanak arra hasznalhato keretet, es me'g se bu se ba 4 honapja). Nekem az osszes meglevo hitelkartyam abbol az idoben is megvolt, amikor 0Ft volt 1M-ra is a 4 hetes kamat! Egyszeruen azert tartottuk fent, mert minimalis dijert (kartyak eves dija) a hitelkeret felet anelkul ki lehet(ett, amikor volt 2 hetes) venni, hogy barmely banknal lathato hiteltorlesztonk lenne (a 10%-at beszamoljak rutinbol). Tudatos penzugyi dontes ez a resze volt (akkor mar nem volt mak-ra visszaterites se egy kivetellel igy onmagaban veszteseges), egyszeruen ennyit megert hogy ne 3 het mulva kaphassak meg olyan hitelt amire tokre alkalmas vagyok de elszoszmotolnek az adminisztraciojaval [plane ha munkaltatoi is kell nem magyar ceges illetekessel; es nem keves esetben a kamaton kivul a hitel folyositasanak is van dija]. Az hogy most egy masra keszult penzuygi konstrukcioban me'g penzt is lehet rajta nyerni, netto szerencse, anno nem is volt varhato, erre nem epithettuk. [Raadasul most fel se lehetne most epiteni a pozitiv(!) khr miatt ilyen allomanyt, igy ez most nem csak ram nem igaz hogy ezert szereztem 4. kartyat, hanem altalaban masra sem.] Szoval ez inkabb egy mellektermek, es eleg atmeneti, ne'mi ido mulva megint nem fogja kitermelni a hitelkartyak fenntartasi dijat sem, de nem szantjuk be.

  • Vesa

    veterán

    válasz ngaba #2791 üzenetére

    Szerintem meghatározhatatlan, mi, miért, és mikortól számít "polgári értelemben nem elegánsnak".
    Gyakorlatilag már az egyszerű kereskedőnél probléma adódna, mert mekkora árrés erkölcstelen és az miért lenne az? 10%, 20%, 50%? Nem tudom mitől lenne erkölcstelen, az egyébként is okádék feltételekkel adott hitelkártya összeggel bármit is csinálni, ami amúgy legális?

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák