Új hozzászólás Aktív témák

  • kicsitomi88

    őstag

    Sziasztok!

    A napokban telt be az a képzeletbeli pohár...

    A kedvesemnél ebédeltünk és a bátyja éppen az elsős kisfia iskolai élményeiről beszélt. Megütötte a fülem mikor azt mondta, hogy a gyerekért csak négyre lehet iskolába menni ha napközis! A tanárnő azt mondta, négynél előbb nem lehet hazavinni a gyereket. Észérvet nem tud felhozni, ez a szabály és kész.

    Az unokatestvérem most ötödikes, és mobiltelefonnal jár iskolába, mivel az édesanyja más településen dolgozik, és a gyereknek mindig meg kell csörgetnie ha hazaér, hogy minden rendben van e. A napokban éppen ebédelni vitte az osztályt az egyik pedagógia asszinsztens, amikor is a gyermek a menzára menet az utcán elővette a telefonját. A hölgy elvette azt és nem volt hajlandó neki visszaadni, csak ha a szülő bemegy érte. Mivel édesanyám a fiú keresztanyja így ő ment érte a suliba, s mivel ismerte a hölgyet, kérte vissza a telefont, de nem adták oda neki. Azt mondta csak a szülőjének( Apuka, 130 kilós, kigyúrt börtönőr ment érte végül). A telefon így került vissza gyerekhez.

    Az első esethez: Ha mondjuk én háromkor mennék a gyerekért, mert pl. akkor végzem permanensen a munkámmal, akkor elvileg nem vihetném el. Ha nem adná oda nem tudom ki az a szülő aki kapásból szájba nem rúgná a tanárt.

    A másodikhoz: Anyám helyébe azonnal rendőrt hívtam volna mobiltelefon eltulajdonítása miatt.

    Azért mert az iskola házirendjében az van leírva, hogy a napköziből nem vihető el a gyerek 4 előtt az sztem jogszabályellenes. Nem vok jogász, de mostanában az iskolák hivatalos házirendjében(!) nyíltan ilyen dolgok szerepelnek.

    Meg ha megcsörren a telefon órán akkor azonnal elveszik és csak a szülőnek adják oda. Ezt nálam eltulajdonításnak hívják. Én egyszer anno órán a karórámat vettem le és elakarták venni tőlem :(((

    Amúgy erre van egy sztorim:

    Szegeden jártam szakközépbe a Déri Miksa Ipari Szakközépiskolába, ahol egy osztálytársammal éppen ''hatvanhatoztunk'' a folyosón a kártyájával. Egy arra járó tanár elvette azt és átadta az igazgatónak. Otársam elment érte és követelte vissza, az igazgató azt mondta csak a szüleinek adja oda. Ő elment a rendőrségre ahonnan a bíróságra küldték és polgári peres eljárást kezdeményezett. Az átadáson az igazgató irodájában tanúként voltam ott, ahol visszaadta a kártyát és leszámolta a 3000 HUF perköltséget. Osztálytársam az átadáson elmagyarázta az igazgatónak, hogy azért mert a házirendbe az szerepel, hogy elveheti a kártyát, az még a magyar törvényeket nem írja át.

    Kíváncsi lennék a véleményekre, mivel úgy érzem mostanában, amikor minden cég, intézmény sajátos belső szabályok szerint működik, nem mindenki él ilyen esetekben a törvények adta jogaival.

    90 87.5 87.8 87.5

Új hozzászólás Aktív témák