Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz prime77 #12463 üzenetére

    Feltehetően te havi 2500-4000 € keresettel nyomhatod az életet.

    Nem.

    Még te megveszed a GTX 1080-at meg a 4K monitor darabját 300 ezerért,addig az emberek zöme Magyarországon még mindig 150-250 ezerből állítja össze a komplett gépét.
    Ez az itthoni realitás!

    Több ponton borul az elmélet:
    1. Nem veszek GTX-et, mert nincs PC-m.
    2. Nekem csak egy sz@ros 60-80.000 Ft-ot érő PS4-em van, és nem 250.000 Ft-os számítógépre költöm a pénzemet. Irígylem azokat, akik a mai helyzetben megengedhetik maguknak a folyamatos fejlesztést. Most lesz 1 éves a PS4-em, előtte egy PS3-al toltam.

    A lakosság 10-15%-a kereshet nettó 1200€ felett idehaza,a több ezer eurós fizukról meg már nem is beszélek.

    Ez nem értem hogy jön ide. Leírom neked mégegyszer: KÜLFÖLDI VISZONYLATBAN egy kalap sz@r az 1.200€-s fizetés. Nem itthon. A kutyát nem érdekli, hogy 1.200€ itthon mennyire számít jónak. Amikor valaki nekem eurós fizetésket említ, az nekem egyértelmű, hogy külföld, márpedi 1.200€ kint kb. az itthoni 80.000 Ft megfelelője, ami nem jó fizetés. Tehát ne beszéljünk már róla úgy, mintha bárki számára elérhetetlen lenne, mert 1.200€-t nyelv és szakma nélkül is bárhol meg lehet keresni. (Arról aztán lehet vitakozni, hogy ez kint mire elég, attól ez tény marad.)

    Egyszóval szerintem csúnyán rászaladtál a bekóstolásommal. Addig, amíg a te ismerősi köröd 150-250.000-ért vesz gépet, addig én kb. az 1/3-ából megúszom az egészet, és nem veszek 4K monitort, mert azon az 1 db TV-n játszom, ami amúgy is van. De rögtön burzsoá sz@r lettem, mert azt mertem mondani, hogy magyarországon az átlagfizetés nem 100.000 Ft, aki 80.000 Ft-ot keres az azért van, mert nem akar többet keresni, pontosabban többet keresni akar, csak tenni nem akar érte, valamint, hogy 1.200€ külföldi viszonylatban egy vicc.

    Fogalmam sincs, hogy mit dolgozol, de így most látatlanban bármikor elcserélném a munkaóráim számát a tiedre...a munkámat nem, mert azért csinálom azt, amit, mert jól érzem magam, de a munkaóráimat bármikor.

Új hozzászólás Aktív témák