Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HussarF

    addikt

    Sziasztok!

    Egy bő fél éve kezdtem Forex-ezni egy céggel, ami telefonon keresett meg. Már régebben is kacérkodtam a gondolattal, hogy belekezdek, de odáig nem született meg az elhatározás. A tanulási folyamat után belekezdtem élesben és ahogy egyre több tudásra tettem szert, annál jobban ment az "üzlet".
    Tegnap viszont hidegzuhany ért. Pénzt szerettem volna kivenni, azonban a cég küldött egy levelet, hogy megsértettem a feltételeiket, ezért a mellékletben felsorolt tranzakciókkal szerzett pénzemet levonják. Gyakorlatilag a fél év alatt összeszedett összes pénzemet elvették a rohadékok. 150 000 €-t levontak a következő indoklással:

    According to the paragraph 10.1. letter (l) of the client agreement Event of Default constitues when:

    “The Company reasonably suspects that the Client performed abusive trading such as, but not limited to, Snipping, Scalping, Pip-hunting, placing “buy stop” or “sell stop” Orders prior to the release of financial data, arbitrage, manipulations or a combination of faster/slower feeds.“

    Szerintem egyértelműen látható, hogy ez egy olyan gumi szabály, amivel bármikor rád foghatják az Event of Default-ot, ha sikeres vagy és pénzt vehetsz el tőlük. Magyarul csalókról van szó. Hiába az európai felügyelet meg a hasonló dolgok, amik elvileg biztosítékként szolgálnak...

    Azóta alaposan megtanultam mi a különbség a Market Maker és az STP/ECN bróker között. A sors iróniája, hogy nem sokkal már ez előtt is olvasgattam a brókerek közötti különbségről és gondolkoztam is rajta, hogy lehet, hogy nem jó helyen vagyok, de nem jutottam odáig, hogy lépjek.

    Ahogy utána olvastam a dolgoknak a Market Maker-ekkel mindenkinek csak a baja van, aki képes nyereséges lenni. Ez megnyilvánult késedelmes kifizetéssel, vagy legrosszabb esetben megmondták, hog vigye a pénzét és zárja be a számlát. De a neten sem találtam ennyire durva átverést, hogy a megkeresett pénzt elvegyék.

    A broker cég egyébként nem közvetlenül volt MM, hanem STP-nek álcázta magát, viszont a mögötte álló likviditás-biztosító volt az MM.

    Azt akarom, hogy itt álljon a nevük, ha egy embert is megmentek ezzel, már akkor megérte:
    A brókercég az Invest and Trade Kft. a TopForex partnere.
    A likviditásbiztosító pedig az XTB lengyel cég.
    Senki se kereskedjen velük.

    Érdekelne, hogy van-e itt valakinek hasonló tapasztalata?
    A kereskedést nem fogom abbahagyni, sőt. Rengeteg tudást halmoztam fel, és azért így is 15 000 €-nyi hasznot sikerült kiemenekíteni, ami végülis nem is lenne rossz egy fél évre, ha nem tudnám, hogy 10x ennyit kerestem.
    Ha valaki tud tapasztalatból jó ECN brókert ajánlani, azt szívesen meghallgatnám.
    A tájékozódásom alapján úgy tűnik és erősítsetek meg, ha tudtok, hogy azok a brókerek, akik fix spread-et ajánlanak, valamint nincs náluk kereskedési jutalék, az erős indikátor, hogy MM a cég és aki át fog verni.
    Az igazi ECN-eknél változó spread van, van kereskedési jutalék és inkább csak nagyobb összeggel lehet beszállni (~50 000 $).

    Szerintetek egyébként érdemes valami jogi lépéseket tenni? Vagy bejelenteni a felügyeletnél? Meg lehetne őket valahogy szivatni? Egyértelmű, hogy rosszhiszeműek és csalnak.

    Ja, és még valami. Tudtok valami jó fórumot devizakereskedőknek, ahol ilyen tapasztalatokat meg lehet osztani, esetleg van feketelista az ilyen brókercégekről? Nem baj, ha nem magyar.

  • HussarF

    addikt

    válasz attiati #7224 üzenetére

    Én azt olvastam, hogy legnagyobb likviditás biztosítók a Deutsche Bank, Goldman Sachs, JP Morgan, Citi Bank, HSBC, Barclays stb., ha ezekkel áll kapcsolatban (lehetőleg többel is) a bróker, akkor az már bizalomra adhat okot.

    Többféle stratégiát alkalmaztam, de amivel a legtöbbet kerestem, hogy nagyobb hírekre pl. NFP, CPI rákereskedtem, és a nagy le- és felszúrásokon nagyot lehetett kaszálni. 25k USD-t tettem be a számlámra az elején, mert a bróker egy ekkora deposittól már adott egy jó kis bónuszt. Persze kereskedés során csak akkora pozíciókat nyitottam, főleg az elején, hogy ennek a pénznek csak kis részét kockáztassam. Aztán szöget is ütött a fejemben, hogy minek üljön a bróker számláján a pénzem, ha úgyis csak fedezetként használom? Nem nagyobb biztonságban van nálam? Ez a gondolat mentette meg a pénz egy részét így utólag látszik, mert amikor már majdnem megkétszereztem a pénzt, akkor nagyobb részét kivettem (A tőkét egészen, meg a haszon egy részét). Utána már egyre töbet tudtam és egyre magabiztosabban csináltam. A vége felé már az 50 LOT-os pozíciók kezdtek szűké válni, az utóbbi hetekben már épp azért rágtam a brókerek fülét, hogy érjék el a likviditásbiztosítónál, hogy 100 LOT-ig kereskedhessek. Aztán múlt héten megint ki akartam venni egy nagyobb összeget és tegnap jött a felvázolt fekete leves. Rohadt MM-től már túl sok pénzt vettem volna el, ezért a tisztességtelen eszközökhöz nyúltak. Rabló banda.

    Amúgy köszi a választ, ha van információd ne tartsd vissza, most mindent hasznos gondolatot tudok értékelni.

    [ Szerkesztve ]

  • HussarF

    addikt

    válasz attiati #7224 üzenetére

    Megnéztem a Dukascopy-t és így elsőre nagyon jónak tűnik.

    All types of trading are allowed (including news trading, scalping etc)

    Ez nagyon fontos.
    Az tuti, hogy most már nagyon alapos és körültekintő leszek az elkövetkezőekben.
    Ez az FX minden várakozásomat felülmúlta. Épp azt terveztem, hogy otthagyom a munkahelyemet, ez a fiaskó azért eléggé orrba vágott. Érzelmek egész széles spektruma tolul fel - a sírástól a gyilkolás gondolatáig -, ha ránézek erre a táblázatra, amit küldtek. A törölt nyereségeim...

  • HussarF

    addikt

    válasz attiati #7232 üzenetére

    Olyan 30-40 trade-em volt havonta, aminek ~70%-a volt nyereséges. Ezek voltak a kiugróbb nyereségek. Nyilván ezeket kaszálta el a tolvaj cég.

  • HussarF

    addikt

    válasz WiZARD #7235 üzenetére

    Mekkora spread tágulás szokott lenni a híreknél? ahogy néztem, ilyen 0.2-es eurusd spreadben van tartalék, de azért ha felmegy 10 pip-re az azért már kényelmetlen.
    Ja, ennél a csaló MM-nél ilyen nem volt, kényelmes is volt, hogy nem tágult a spread, még ha nem is volt annyira alacsony, mint nyugalmi időszakban a piacon. Jól lehetett erre a stratégiára építeni.

  • HussarF

    addikt

    válasz attiati #7238 üzenetére

    Saját tapasztalat alapján tényleg az arany tojást tojó tyúk a forex, bár még nincs vele sok éves tapasztalatom. De ha működik hosszú távon, amit eddig csináltam - és egyelőre nem látom, hogy miért ne működhetne - valamint a bróker nem kezd el keresztbe tenni, akkor nekem aztán teljesen mindegy, hogy hogy manipulálják a piacot, csak hagyják, hogy keressem a pénzt a saját stratégiám szerint.

    (#7242) WiZARD
    Oké, köszi, már nyitottam. Holnap, ha nyit a piac, akkor megnézem, miben más itt, mint amit eddig megszoktam.

  • HussarF

    addikt

    válasz Fecdzo #7248 üzenetére

    Próbáltam, de nagyon körülményes. Küldeni kéne a cégnek egy hivatalos panaszlevelet, aztán megvárni, hogy arra válaszol. Ezeket kéne csatolni a bejelentéshez. Meg egyébként tényleg benne volt a szabályzatában, hogy milyen kereskedési formák nem megengedettek (az már más kérdés, hogy kb. semmilyen), csak ugye én nem közvetlenül ezzel a brókerrel álltam kapcsolatban, hanem a magyarországi partnerével, aki az ügyfeleket hajtotta fel neki. Ha valaki, aki ismeri ezt az egész közeget, az már az első pillanatban tudta volna miről van szó, de én tök új voltam ehhez. Semmit nem tudtam, csak a kereskedést. De azt legalább úgy tűnik sikerült jól megtanulni. Szóval nem nagyon látom az esélyét, hogy egy évekig elhúzódó jogi procedúránál többet el lehetne érni és kétlem, hogy egy forintot is látnék ebből. Persze, ha valami jogi végzettségű ember azt mondja, hogy el lehet ezzel érni valamit, akkor kiegyezhetünk, hogy megkapja az összeg egy részét, ha megnyeri az ügyet :D

    Egyébként most ma jelzett vissza a Dukascopy, hogy megnyílt az éles számla, lehet majd beutalni a pénzt. Az ő szerződéseiket átolvastam az utolsó betűig. Nem tűnt semmi olyannak, ami buktató lenne. Most a számla feltöltést kéne minél hamarabb összehozni, mert a jövő hét nagyon eseménydús lesz piaci szempontból és ott el kéne kapni a dolgokat. 25k dolláros demo számlát nyitottam náluk, 16-ától 26-áig 34200-ig sikerült vinni, úgyhogy bízok benne, hogy jó lesz ez. De majd úgyis az éles mutatja meg a valóságot.

    Egyébként mi ez a futures kereskedés? Már mint így elvi szinten tudom, hogy mik a határidős ügyletek meg ilyesmi, csak azt nem értem, hogy ez miért olyan jó? Mert már más is ajánlotta itt a fórumon. Ahogy utána olvasgattam, a mérete kb. századrésze a spot FX piacnak. De ha annyira jó, akkor miért nem mindenki ott van? Ha esetleg erről tudna valaki mondani pár szót az hasznos lenne :)

    [ Szerkesztve ]

  • HussarF

    addikt

    válasz tlac #7276 üzenetére

    Random valószínűségi változók összegének szórása arányos 1/gyök(x)-szel.

    Ezek mind szép és jó dolgok, ha pl. valaki robotokat akar programozni, amik kisajtolnak minden kis elmozdulást statisztikai alapon. Akkor kell a matematikusi tudás. De egy valódi trader - az alapján, amit még szerény, de egyre növekvő tudásom alapján látok - nem így dolgozik. Nem tudom, hogy itt a topikban ki mennyit keres a tőzsdével, de a múltkor az egyik srác kiakadása alapján nem a nagy sikeres banki traderek írnak ide.
    Bár még én nem vagyok egy éve a piacokon, de amit tanultam és tapasztaltam, hogy a technikai elemzést sokan nagyon félreértik és rosszul használják. Rengeteg indikátorból, meg mindenféle alakzatok figyeléséből akarják kitalálni, hogy mi fog majd következni ezután. Az, hogy mi volt, az alapján a robotok talán statisztikailag tudnak pénzt csinálni, de nem tudok olyan emberről, aki ez alapján konzisztensen profitot tudna csinálni. Az, hogy itt a topik címe és azzal kezdődik, hogy technikai elemzés, már eleve determinálja azt, hogy a siker kulcsát nem itt találja meg az ember.
    Bár most nincs időm sokat írni, de biztos érdekes diskurzus kialakulhatna erről. Azért bedobok ide egy cikket, hogy látszódjon mire gondolok. Ez többé-kevésbé az én véleményemet is tükrözi

    Making money in forex is easy if you know how the bankers trade!

  • HussarF

    addikt

    válasz attiati #7279 üzenetére

    Ja, nem azért mondtam, jó dolgokat írtál. Csak úgy tűnt mintha az lett volna a végkövetkeztetés, hogy emiatt nem lehet nyereségesnek lenni. Pedig szerintem ez csak egy tényező, amit a kockázatkezelés során figyelembe kell venni.
    Én nem ebbe a csapdába estem, hanem hogy a legutolsó legszarabb céghez mentem. Tanultam belőle :)

    Egyébként a cég most küldött egy választ, mulatságos, hogy egyre jobban belegabalyodnak a hazugságaikba. Az viszont kevésbé, hogy épkézláb ügyvédet nem talál az ember. Egy volt hajlandó elvállalni az ügyet, de amellett, hogy a beszélgetés alapján nem sok fogalma volt, hogy miről is szólna egy ilyen per, még adott egy jó magas árat is, úgyhogy inkább megköszöntem, hogy nem. Most írok még az ügyvédi kamarának utolsó esélyként, hátha ők tudnak valakit ajánlani. Mert eddig úgy tűnik, hogy nem létezik olyan ügyvédi iroda, aki kompetens lenne ilyen kérdésekben.

  • HussarF

    addikt

    Nekem az lenne a kérdésem, hogy hogy miért van az, hogy a pl. Dukascopy-nál a WTI (valószínűleg a Brent is, de azt nem nagyon figyeltem) az más árakon van, mint sok más brókernél. Amiket hírekben bemondanak árak, ha jól tudom a front month contract-ra vonatkoznak és ez van a Dukascopy-nál is. Sejtésem szerint akkor más brókereknél meg a következő havi contract jelenik meg. Próbáltam leellenőrizni az elméletet de a CME honlapján nem igazán találtam egy értelmes chartot. Esetleg ebben tudna segíteni valaki? Jól gondolom, hogy emiatt van különbség? Hol tudnám megnézni valahol ezeket a chartokat?

Új hozzászólás Aktív témák