Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz Lalaland #7556 üzenetére

    Én pont 1 hete néztem rá mi is ez a bináris dolog, és most a videót nézve értettem is meg.
    Spekulálsz egyet, hogy felfele v. lefele megy az árfolyam, és tök8 mennyire megy a megfelelő irányba, fix hasznod lesz.
    A csávó a képzeletbeli ellenállásoknál rakta be a szerinte megfelelő irányba a kereskedést, és bejött neki 5-6szor egymás után. Ha nyersz, itt éppen 88% profitot kapsz, egyébként bukod a pénzed.
    Az a baj, hogy az ellenállások azért jönnek létre, hogy onnan visszapattanjon az árfolyam v. éppen áttörje. Ő mindig visszapattanásra játszott és bejött neki, de két kereskedés között néhol pont áttört az ellenállás, tehát ott meg éppen h benyalta volna. Szerencséje volt. Kéne egy statisztikai kimutatás róla, hogy ilyen elven kereskedve hosszú távon milyen a találati arány és mekkora a legdurvább visszaesés, mert most nyert 5-6szor egymás után, de veszíthetett is volna, akkor pedig nem teheti rá a közel teljes pénzét, hanem pont h a pénze 1/5-1/6-át teheti csak fel, akkor pedig máris nem akár teljes tőkére vetített 88% haszon van, hanem max. 10%, de a hosszabb távú életképesség érdekében esélyes, hogy jobb ha akár 10-15ös sorozatú vesztő szériával is kalkulál az ember (ami lehet akár 10 bukó, 5 nyerő, majd újabb 10bukó), ekkor pedig már csak 3% körül ha hoz a dolog.
    Azt is meg kell nézni, milyen egyéb költség merül fel, mennyit számolnak fel mikor hazautalod a pénzed.
    Ez kicsit olyan, mint a filmekben a mindent a pirosra v. mindent a feketére, csak ott 0 is lehet :F
    Ha szimpi a dolog, demózzál 1 hónapot, vezess statisztikát róla, aztán meglátod h érdemes-e belevágnod.

Új hozzászólás Aktív témák