Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chubii

    senior tag

    Sziasztok!

    Akadt egy kis gondom az 50C635-tel:
    Első dolgom volt kikapcsolni az automata rendszer frissítést, miután beüzemeltem. Igazából hálózatra se volt felcsatlakoztatva 1 hónapig, utána viszont a Prime video miatt muszáj volt. Egyik nap a frissítő képernyővel kapcsolt be, nem örültem neki. Teljesen elégedett voltam mindennel, ezért nem is akartam ezen változtatni. Én nem nyomtam rá a frissítésre, rejtély mi történt...
    Az új verzióval viszont észrevettem én is a hírhedt hangcsúszást ARC-on keresztül. Rendkívül zavaró (0,5-1s), a csúszkával se lehet már ennyire korrigálni. Mivel jelenleg újabb verzió nincs, hálózatról nem tud frissülni.
    A kérdésem az lenne, hogy érdemes gyári visszaállítással próbálkozni, vagy egy korábbi verziót kellene feldobni rá? Mivel nem terveztem frissíteni nem is néztem meg sajnos milyen verzió volt fent előtte. Nincs valami log fájl, amiből ki lehetne deríteni?
    Jelenlegi verzió: V8-R51MT05-LF1V508.020773

    Most kezdtem ismerkedni a TCL frissítéses oldalával. Jól látom, hogy az R51MT05-V501 verzió lehetett fent előtte? November végén lett vásárolva a TV.

    Köszönöm!

    It's gonna be legen - wait for it - dary!

  • chubii

    senior tag

    Sziasztok!
    Úgy néz ki közel 1 év alatt tönkrement a TV (50C635). Tünet: hang van,kép nincs. Van háttérvilágítás, de fekete képernyővel, kb középen a felső sávban villanik egyet bekapcsolás után és ennyi. Se logo, semmi. Rendellenes hang, füst vagy amper szag nincs. Tapasztalt valaki hasonlót?
    Áramtalanítás+ power gomb hosszan majd visszakapcsolás megvolt többször is, nem segített...

    Illetve a garanciális ügyintézéssel kapcsolatban lenne kérdésem: Még év elején frissítettem pendrive-ról v501 img fájllal, mert fura dolgokat művelt néha, és utána használtam mondhatni gond nélkül. Ugye nem ezzel a frissítéssel érkezett, talán v496-tal. Lehet ebből gond visszaküldéskor, vagy ilyenen nem rugóznak? Feltételezem hardveres a hiba, de nem örülnék ha emiatt visszadobnák.
    Ha probléma a firmware verzió, akkor "vakon" vissza tudnám frissíteni valamelyik gyári OTA-ra, azt feltételezve maga az agya működik a képernyő mögött? Régen volt, ezért ismét Youtube videót kellett néznem, de úgy láttam pendrive bedug és végigmegy magától a folyamat, majd a kezdőképernyő fogad.

    Üdv,
    Ádám :R

    It's gonna be legen - wait for it - dary!

  • chubii

    senior tag

    válasz haxxika #21592 üzenetére

    Köszönöm a tippet, de sajnos nem okozott változást. Lent gyorsan villog a LED, gondolom belép akkor update módba, de továbbra sincs kép.
    Ma hívom is a fehérvári szervizt.

    It's gonna be legen - wait for it - dary!

  • chubii

    senior tag

    válasz Swami #22066 üzenetére

    Nekem az egyetlen tapasztalatom velük pozitív. Gyorsan küldték a futárt, 2 nap után hívtak, hogy nincs kijelző és csereutalványt kapok, ami már meg is érkezett. Ügyintéző hölgy végig kedves volt.
    Auchan is minden gond nélkül visszaadta a vételárat.
    Egyetlen negatívum a történetben, hogy 1 évet nem bírt ki a TV (C635) :)

    It's gonna be legen - wait for it - dary!

Új hozzászólás Aktív témák