Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Zotyatv #415 üzenetére

    Szia!

    Annak a nikonnak az árából lehet, hogy még meg lehetne próbálni alkudni egy kicsit, mivel a vadonat új jelenleg 40e Ft, tehát 10 ezerrel olcsóbb. Ezért egy bontatlan, garanciás darabot kapsz, én (hangsúlyozom, személy szerint én) 30-ért a több éveset nem venném meg.

    Az olympus DPS-I nagyon jó és ajánlott távcső - volt, újonnani 20e Ft-os árán. Amióta felment az ára, nekem az a véleményem róla, hogy nem jó ár/értékben.
    A Nikon Aculon mind szolgáltatásokban (szemkagyló, állványmenet), mind alkatrészekben (BAK4 prizma) egyértelműen jobb.

    Ha csak a kettő közül lehet választani, tehát használt Aculon vagy új DPS-I akkor a használt Aculont venném.

    A régi orosz távcsöveket, amennyire látom, jellemzően gyűjtők szokták venni (használni nem nagyon szokták, elteszik a gyűjteménybe). A személyes véleményem, hogy a használhatósági értékük jelentősen megkopott, az optika rengeteget fejlődött az elmúlt évtizedekben, ma már jobb távcsöveket készítenek, mint 30-40 éve. Szerintem ezekben ne gondolkozz.

Új hozzászólás Aktív témák