Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csaba_20_

    őstag

    válasz stol #110 üzenetére

    stol írta:
    Aztán pozitivum, hogy áttértek a külön SMPS IC alkalmazására az offline tápban, ez látható az 5.&6. képen.

    Én nem találom a képen a külön SMPS IC-t, csak egy optocsatolót látok, ami visszacsatolásra utal. Hacsak a külön hűtőbordán lévő alkatrész nem egyben vezérlő is. Leolvasnád nekem a típusát? A mellette lévő elektrolit kondenzátornak találhattak volna jobb helyet is.
    Ami még feltűnik, hogy a panel el van vágva, a galvanikus elszigetelés miatt. Azonban ezt általában nem az optocsatoló mellett szokták, ahogy itt látható. Hanem alatta, hogy a nyákon se legyen fizikai kapcsolat a két oldal között. Jelenlegi formájában nem tudom mi funkciója van annak a vágásnak.
    A hűtőbordák - na jó nem leszek gonosz, de tudtam volna szép hasonlatot írni:P - nem elég nagy felületűek.

    A kimeneti diódákkal kapcsolatban azért ne feledjük azt az egyszerű tényt, hogy a trafó kimenetén még magasabb a feszültség, mint a tápegység kimenetén. A kapcsoló üzemnek köszönhetően ott még kvázi négyszögjel van, a kimenetre az itteni négyszögjel közel rms értéke jut. De 20A-es diódával valóban sanszos a kimeneti 30A-t előállítani, két 3A-essel meg 13A-t még sanszosabb. Ráadásul szerintem ezen az alacsony pufferelés is inkább ront, mintsem segít.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák