Új hozzászólás Aktív témák

  • stol

    addikt

    válasz rudi #1290 üzenetére

    Induljunk az első képtől ;)
    Az első képen, ami szembetűnő számomra, az a szépen elrendezett disszipáló elemek hűtőbordája.
    Nem melegít senkit, és semmit, talán a primerouffer tűnhet vészesen közelnek a primer kapcsolókör, és PFC kapcsolókör bordájához, de az itt keletkező hő mennyisége elenyésző.
    A második képen ''előbukkan'' a Rudi által emlegetett A-PFC munkatekercse, és kapcsolóköre is. ITt egy kis dilemma: Most én vagyok vak, vagy nem látom a PFC-controller IC-t? :F
    A 3. képen a csendéletet ''megpecsételi'' a Nippon Chemi-con hálózati puffere, ami számomr ais megnyugtató látvány :D
    A negyedik képen a főtáp kapcsolókör L-alakú bordája alatt én még felvéltem fedezni egy L3 poziciójú tekercset, de nem tudom funkcióját mirevélni, ugyanis nem látom pontos környezetét. :F
    A hatodik képen (hogy miért így van, arról Rudit faggassátok :DDD ) az ON-Semiconductor által gyártott NCP1013-as SMPS Controllert látjuk, ami a táp készenléti üzeméért felelős.. Adatlap: [link]
    Jó hír a tápépítő amatőröknek, hogy a datasheet-ben található valós NYÁKterv hozzá, és a SINI Kft.-nék is kapható az NCP1014-es változat, ami csak a kapcsolási frekvenciában különbözik. Maga az IC ~1500HUF-ba kerül a fent említett nagykernél.
    Az IC adatlapját figyelve, nagyon kecsegtető paraméterekkel rendelkezik, reméljük a táp is igazolja majd ezt.
    Megint dilemma, mert nem látoma főtáp Controllert, vagy pedig az NCP1013-al van ez is megoldva. :F
    Az utolsó képen csendélet a szekunderpufferekkel, és egy nagy kanóc áramhurokkal.
    A két végén zsugorcsöves U-alakú ''draut'', bizony egy áramfigyelő hurok.
    Igaz, mindíg ellenzem a kondik felé hajló hűtőbordát, de ezesetben megnyugtató távolságban van azoktól, ÉS a levegő iránya sem ad okot aggodalomra, ugyanis pont átfúj alatta az ájer...
    A TEAPO kondik is megnyugtatnak, velük nem nagyon volt eddig gondom.
    Bár nekik is volt púposodásra hajlamos szériájuk, de az első között tértek át a lopott képletű elektrolitról a normálisra.
    Összességében szép, és jó felépítésű táp.
    Műszakilag többet nem tudok elmondani, csak akkor, ha a kezemben fogom eme remeket.
    De, még mindíg nem látom értelmét ennek a kiegésszítőtápnak :O

    Ennyit hírtelen éjgyomorra :P

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák