Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sniper elite

    senior tag

    sziasztok!

    Úgy döntöttem hogy megosztom veletek a bánatom és csalódótságomat amit az elmúlt 3 hétben éltem át,az történt ugyan is hogy összerakattam egy gépet az ipon webáruházában, és meg is rendeltem!2 napra rá megjött a gép, külsőleg semmi probléma nem volt vele, és ahogy megjött rögtön bele raktam a régi konfigurációból a vincsesztereket amiken rengeteg adat volt, amit a munkám során is fel kell használnom! Szóval 10 perc alatt beraktam a 3 vinyot, plusz volt is benne egy amit még náluk vettem Raptor vincsesztert 150gb-os!Az első bekapcsolás után nem történt semmi csak ment a gép de se kép se hang nem volt, reset gyorsan... a másodiknál már volt kép de a biosban csak egy vincsesztert ismert fel a 4-ből! Azt amelyik a rackben volt! Érdekes gondoltam... próbálkoztam vele még egy darabig,ellenőriztem a kábeleket de minden rendben volt....Szóval másnap bevittem egy szakszervizbe, mert arra gondoltam hogy valami bios beállítás szükséges hogy lássa mindegyik vincsesztert! Bent hagytam a gépet, kb 2 nap múlva szólt a szakember hogy óriási nagy baj van mivel azok a vincseszterek amik nem voltak bent a rackben azok teljesen elromlottak, még a Raptor vinyo is ami elég strapabíró elvileg, nagyon megijedtem hiszen borzasztó sok adatom volt a 3 vinyon, sajnos több napi vizsgálat után is csak azt tudta javasolni az itteni szakember hogy vegyem fel a kapcsolatot az Iponnal és beszéljem le velük ezt az egészet, mert ez tuti hogy valamelyik olyan hardverből fakadó hiba amit ők raktak be! Hát nagyon szomorúan vettem tudomásul hogy ez megtörtént! Egy szakvéleménnyel a kezemben felvettem a kapcsolatot az iponnal és megbeszéltem velük hogy felküldöm a gépet!Fel is küldtem, kb 2 nap múlva hívott egy férfi a boltból hogy sajnos egyik termékre se vállalnak garanciát amit ők raktak bele mert úgy vették észre hogy hiányzik pár rögzítő csavar vagy másmilyen van benne, meg megtört a vízhűtés csöve egy kicsit, amúgy a vízhűtés csövet ők szerelték össze tehát volt pofája erre hivatkozni... Na de mindegy vitatkozni nem akartam vele, ezért megkértem hogy gondolkodjanak el rajta milyen dolog az hogy egy teljes konfigot összerakok náluk, majdem 400 ezer forintért erre tönkre teszi az egész adat állományomat! És se garit se kártérítést nem vállalnak!Természetesen jogi útra fogom ezt az egészet terelni, mert ha csak azt nézzük hogy a biztosan hibás vagy tönkre ment termékek közül a Raptor150GB-os vinyora 60hónap garancia van az Asus strike extreme alaplapra kb 2 év! A thermaltake 850W-os tápra 1 év....stb szóval ilyen nincs hogy ők elhatározzák hogy márpedig semmire nem vállalnak garit! Nos direkt azért írtam egy ilyen hozászolást hogy felhívjam a figyelmet arra hogy aki az iponnál vesz valamit az számítson arra hogy lehet a csere garacia helyet kifogás és nem törődöm stílust kap!A hab a tortán az hogy küldtek nekem egy levelet, amiben azt javasolják hogy a náluk vett tápot ne dugjam rá semmire se mert ő szerintük is rossz!!! Bevallják hogy rossz terméket adtak el nekem és nemhogy kicserélnék vagy vissza küldenék a gyárnak hanem ugyan úgy vissza rakják a gépbe és azt mondják ne is próbáljam meg használni!!!A rossz vincseszterek amik a sajátjaim voltak is totál tönkre mentek, kb 1,5TBnyi adatom ment a füstbe! Csak azért mert valami gyárilag rossz alkatrészekből össze tákolt gépet adott el nekem ez az üzlet,és nem hogy garanciát nem vállalnak rá hanem még cinikusan közlik hogy jobb lenne ha meg se próbálom használni a gépet!!Lehet azért csinálják ezt velem mert vidéki vagyok, vagyis kaposvári és nem tudok állandóan a nyakukra járni a problémámmal, telefonon minden esetre lerázó szöveget nyomtak!Tényleg mindenki józan eszére bízom hogy vesz-e náluk valamit de hogy ezek nagyon becsületlen társaság az biztos! Sajnos nekem súlyos több százezres károm származott ebből az egészből!Fogyasztó védelem és más szervezeteknél viszont ismert lesz az ügy, szóval ennyivel nincs lezárva!

  • sniper elite

    senior tag

    válasz tlac #325 üzenetére

    Igen teljes gépet vettem náluk, és csak annyit csináltam hogy a régi működő konfigurációból átraktam az újba a vincsesztereket, és ahogy bekapcsoltam a gépet rögtön tönkre vágta a vinyokat! Egy szempillantás alatt oda lett 4 évi munkám, és ennek semmi köze nem volt a vízhűtéshez,hiszen a vinyokat nem hűti csak a processzort...Szóval ez az egész ipon kifogás a legmocskosabb amit valaha is hallottam, nem tudom honnét szerzik ezek be a hardvereket de tuti nem legális helyről, hiszen ha így lenne akkor egyszerű gyári garanciával élve kicserélnék a rossz hardvereket amit náluk vettem!

  • sniper elite

    senior tag

    válasz tlac #330 üzenetére

    Semmi fizikai sérülés nincs a vincsesztereken, se a gépen, valószínűleg a táp vagy az alaplap nyírta ki a vinyokat!Víz nem szivárgott!

  • sniper elite

    senior tag

    válasz HUN]Repa #337 üzenetére

    Ez az egész csavar történet egy buta kifogás volt csak tőlük, én direkt úgy raktam össze hogy ne mozogjon semmi, ezzel tehát nem volt gond, a saját rossz vincsesztereimet is elküldtem had lássák nem találom ki hogy az ő hulladék cuccok több tíz ezres kárt okozott nekem...Szóval ezt úgy kell elképzelni hogy ami után felküldtem a gépet rá, 2 nappal felhívott egy paprika jancsi azzal a nevetséges kérdéssel hogy”Mi a baja a gépnek tulajdon képen”Hát akkor éreztem már hogy ebből valami ócska kifogás lesz amivel ki akarnak bújni a kötelező garancia alól! Mondtam neki hogy tönkre ment 4 vinyom, köztük az egyiket ott is vettem!Erre elkezdik hogy ők nem tudják mi a baj de látszik hogy én bele nyúltam... Hát még szép hogy bele nyúltam, ezek totál azt hitték majd gondolati úton rakom bele a vincsesztereimet???? Vagy azért adtam ki 400ezer forintot hogy hozzá se nyúlhassak??? Szóval ez a röhej ebben az egészben, a legteteje az volt hogy írtak nekem egy levelet amiben nem javasolják hogy a Náluk vett Thermaltake 850W-os tápot rákössem valamire is mert biztosan hibás!!!! Szóval el is ismerte a gyári hibát de baxik rá mert ő neki így kényelmesebb hogy nekem van egy 400ezres gépem amit az asztalra raktam és azóta is csak nézegetni tudom de használni nem! Ennyit az Ipon számítástechnikai üzletről, egy nagy 0 az egész és csak megkárosítani tudnak, minőséget nem kapni náluk az tuti!

    [ Szerkesztve ]

  • sniper elite

    senior tag

    válasz drur420 #343 üzenetére

    Neked nagy szerencséd van barátom hogy Budapesti vagy... nem fognak pestivel leállni gari vitára mivel oda jársz a nyakukra ha megteszik, mivel én kaposvári vagyok így könnyedén megtehették, mivel gondolták hogy nem fogok naponta felmenni reklamálni! Amúgy a legújabb hírem az hogy megtettem a jogi lépéseket és az első hírek szerint, súlyos büntetésre számíthat a bolt szóval nagyon nem érte meg nekik csalni a garival, tehát vannak ilyen emberek sajnos!

  • sniper elite

    senior tag

    válasz drur420 #351 üzenetére

    Hidd el békés megoldást akarok én is, csak azt akarom hogy térítsék meg a náluk vett hibás termékek árát vagy cseréljék ki őket! Nekem tök mindegy melyik lesz, de az hogy engem lekezelnek azzal az indokkal hogy nem tudják mi a gond, de van gond...de garancia az nincs mert egész egyszerűen nem akarnak rá vállalni, miközben nekem százezres a károm! Szóval ezen nincs mit tárgyalni már, írtam nekik 4 levelet eddig hogy gondolják már meg, mert ebből biztosan az ő cégük fog rosszul kijönni ha jogi útra megy a dolog, akár milliós büntetések is szóba jöhetnek mivel súlyos törvénybe ütköző dolgot csináltak!Felelőtlenség lenne ha hagynám csak azért az egész ügyet mert sok időbe fog telleni, jogi lépések megvannak, egy telefont még biztos meg engedek de ha megint semmi indokkal azt nyögi ki hogy nincs garancia akkor vállalják a következményeket... Személyes találkozott is lehet megejtek velük ha a telefonban behívnak megbeszélni, de szerintem ők olyan emberek akik a vevőnek az érdekeit nem nagyon nézik, csak akkor ha biztosan nem lehet megúszni a dolog, ki kényszerítéssel de szerintem ebből előbb utóbb lesz valami!

Új hozzászólás Aktív témák